Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
 SGK, 300 SOSYAL GÜVENLİK KONTROL MEMURU ALACAK

 29.8.2008

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından : Kurumumuz taşra teşkilatı kadrolarında çalıştırılmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7 nci derece 300 adet Sosyal Güvenlik Kontrol Memuru kadrosuna, 5502 sayılı Kanunun 31/07/2008 tarihli ve 5797 sayılı Kanunun 6 ncı maddesi ile eklenen geçici 7 nci maddesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Sosyal Güvenlik Kontrol Memurları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde sözlü sınav yapılmak suretiyle personel alınacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından :

Kurumumuz taşra teşkilatı kadrolarında çalıştırılmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7 nci derece 300 adet Sosyal Güvenlik Kontrol Memuru kadrosuna, 5502 sayılı Kanunun 31/07/2008 tarihli ve 5797 sayılı Kanunun 6 ncı maddesi ile eklenen geçici 7 nci maddesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Sosyal Güvenlik Kontrol Memurları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde sözlü sınav yapılmak suretiyle personel alınacaktır.

1- GÖREV YERİ VE ATANACAK SOSYAL GÜVENLİK KONTROL MEMURU SAYISI

İLİ KADRO SAYISI İLİ KADRO SAYISI İLİ KADRO SAYISI
ADANA 4 ESKİŞEHİR 5 MUĞLA 5
AFYONKARAHİSAR 3 GAZİANTEP 2 ORDU 4
ANKARA 3 GİRESUN 2 RİZE 1
ANTALYA 12 HAKKARİ 1 SAKARYA 6
ARTVİN 2 HATAY 3 SAMSUN 4
AYDIN 6 ISPARTA 1 SİİRT 1
BALIKESİR 4 İSTANBUL 125 TEKİRDAĞ 4
BİNGÖL 1 İZMİR 24 TOKAT 1
BURSA 15 KARS 1 TRABZON 2
ÇANAKKALE 2 KAYSERİ 5 TUNCELİ 1
ÇORUM 3 KIRKLARELİ 1 ŞANLIURFA 1
DENİZLİ 2 KIRŞEHİR 1 VAN 2
DİYARBAKIR 3 KOCAELİ 12 YOZGAT 1
EDİRNE 2 KONYA 2 ZONGULDAK 3
ELAZIĞ 1 KÜTAHYA 4 BATMAN 1
ERZİNCAN 2 MALATYA 2 ŞIRNAK 1
ERZURUM 1 MANİSA 3 DÜZCE 2
TOPLAM 300

2- GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI

Sosyal Güvenlik Kontrol Memurluğu sınavına katılmak için aşağıdaki şartlar aranır.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

b) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 30 Haziran-Ol Temmuz 2007 veya 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP113 puan türüne göre 70 ve üstü puan almış olmak kaydıyla, kadro sayısının 1,5 katı aday sınava çağrılacağından en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde başvuranlardan en yüksek puanlı 450 kişi arasına girmek. (eşit puan almış olmaları nedeniyle 450 nci sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

c) En az dört yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

d) Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşım bitirmemiş olmak.

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

f) Türkiye'nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak.

3- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE İSTENİLEN BELGELER

Başvuru için aşağıda sayılan belgelerle birlikte, 06/10/2008 tarihi mesai bitimine (saat 17.30) kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziya Bey Cad. No: 6 06520 Balgat/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile müracaat edilmesi gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlarda, aşağıda istenilen belgelerin, son müracaat tarihine kadar Kurumumuz evrak kayıtlarına ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içerisinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Müracaatta aşağıdaki belgeler istenir.

a) Kurumumuz İnsan Kaynakları Daire Başkanlığından veya www.sgk.gov.tr web sayfasından temin edecekleri adayların kendi el yazıları ile dolduracakları İş Talep Formu.

b) Nüfus cüzdanının tasdikli sureti.

c) KPSS (A) sonuç belgesinin aslı veya onaylı sureti.

d) Yüksek öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin veya eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin yetkili idarelerce kabul edildiğini gösterir belgenin onaylı sureti.

e) Son 6 ay içerisinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf. (arkalarına ad soyad yazılacaktır.)

4- SINAV YERİ VE TARİHİ

Sınav 27/10/2008 tarihinde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere puan sırasına göre Ziya Bey Cad. No: 6 06520 Balgat/ANKARA adresinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlık binasında yapılmaya başlanacaktır.

Sınav ile ilgili olarak yapılabilecek tüm duyurular www.sgk.gov.tr internet adresinden yayımlanmak suretiyle ilan edilecektir.

5- SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınav notu adayların puan türlerine göre bilgi düzeyleri, zeka ve kavrayışları, anlatım yetenekleri, davranışları ve temsil yetenekleri gibi hususlar göz önüne alınarak Sınav Kurulu tarafından yapılacak olup, yapılan değerlendirmede başarılı sayılabilmek için sınav kurulu puan ortalamasının 100 puan üzerinden en az 70 olması gerekmektedir. Sınav sonucu puanı en yüksek adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısı kadar aday sınavı kazanmış sayılır. İlan edilen kadro sayısından daha az sayıda adayın başarılı olması durumunda sadece başarılı olan adaylar sınavı kazanmış sayılırlar. Başarılı olduğu halde atama yapılacak kadro sıralamasına giremeyenler için yedek belirlemeye Sınav Kurulu yetkilidir. Sınav sonucu, sınavın bitimini takip eden beş gün içerisinde ilan edilir ve kazananlara yazılı olarak da bildirilir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur.

İlanen duyurulur.

 

Oy vermek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Yorumlar Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Bu konuda yorum yapılmamış
Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss