Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
 AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAM İLANI

 22.1.2010

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünden : Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün aşağıda belirtilen Tezli Yüksek Lisans programlarına 2009–2010 Öğretim yılı ikinci yarıyılında (Bahar Yarıyılı) Yüksek Lisans öğrencileri alınacaktır. Anabilim Dalları, kontenjanlar, başvuru şartları, istenen belgeler, mülakat tarihi ve diğer açıklayıcı bilgiler aşağıdadır.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünden

Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün aşağıda belirtilen Tezli Yüksek Lisans programlarına 2009–2010 Öğretim yılı ikinci yarıyılında (Bahar Yarıyılı) Yüksek Lisans öğrencileri alınacaktır. Anabilim Dalları, kontenjanlar, başvuru şartları, istenen belgeler, mülakat tarihi ve diğer açıklayıcı bilgiler aşağıdadır.

BAŞVURU TARİHLERİ Başvurular 26 Ocak – 3 Şubat 2010 tarihleri arasında Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü’ne şahsen yapılacaktır. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.
BAŞVURU YERİ Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesi B blok 3. Kat/ Kırşehir
MÜLAKATA HAK KAZANAN ADAYLARIN İLANI 4 Şubat Mülakata girmeye hak kazanan öğrenci listesinin ilanı (Sonuçlar Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü’nde ilan edilecek, ayrıca www.sbe.ahievran.edu.tr adresinde duyurulacaktır.)
MÜLAKAT YERİ Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü (Salonlar mülakata girecek aday listesi ile birlikte ayrıca ilan edilecektir)
MÜLAKAT TARİHİ 5 Şubat 2010, Saat 10.00
SONUÇLARIN İLANI 8 Şubat 2010 (Sonuçlar Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü’nde ilan edilecek, ayrıca www.sbe.ahievran.edu.tr adresinde duyurulacaktır.)
KESİN KAYIT TARİHLERİ 10 – 12 Şubat 2010 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde kayıt yapılacaktır.
KAYIT YAPTIRMAYA HAK KAZANAN YEDEKLERİN İLANI 13 Şubat 2010
YEDEK KAYIT 14 Şubat 2010 tarihinde kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine, yedek öğrenci listesinden boş kalan öğrenci sayısı kadar ve yedekteki sırası dikkate alınarak kayıt yapılacaktır.
ANABİLİM DALI TEZLİ YÜKSEK LİSANS ALES PUAN TÜRÜ AÇIKLAMA
Arkeoloji 10 EA Arkeoloji Bölümü Mezunları Başvurabilir. Belirtilen bölüm dışından müracaat etmek isteyen; en az lisans mezunları ilgili anabilim dalı başkanlığından “ilana başvurması uygundur” ibaresi taşıyan resmi yazıyı, diğer başvuru evrakı ile birlikte getireceklerdir.
Antropoloji 10 EA Antropoloji ve Biyoloji Bölümü Mezunları Başvurabilir. Belirtilen bölümler dışından müracaat etmek isteyen, en az lisans mezunları ilgili anabilim dalı başkanlığından “ilana başvurması uygundur” ibaresi taşıyan resmi yazıyı, diğer başvuru evrakı ile birlikte getireceklerdir.

BAŞVURULARDA ARANACAK ŞARTLAR

Başvuracak adayların bir lisans diplomasına sahip olmaları gerekir. Lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda ayrıca Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranır.

ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES 55 taban puanına karşılık gösterilen GMAT, GRE veya benzeri diğer sınav sonuçları da kabul edilir.

Tezli Yüksek Lisans Programları için başvuran adaylardan mülakata alınacaklar; program için ilan edilen kontenjanın üç katı ile sınırlandırılır. Adaylar, ALES puanlarının % 50’si, lisans mezuniyet notunun % 10’u ve varsa yabancı dil sınavından aldıkları puanların % 15’inin toplamı ile bulunacak puanları, en yüksek puandan başlayarak, kontenjanın üç katına kadar sıralanır. Yabancı dil belgesi bulunmayan adayların, yabancı dil puanı sıfır (0) kabul edilerek hesaplama yapılır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER

Aday tarafından doldurulacak başvuru dosyası (Enstitüden sağlanır.)

Nüfus cüzdanını fotokopisi

Aslı ibraz edilmek şartıyla Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin fotokopisi

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için ayrıca, Yüksek Öğretim Kurulu’ndan alınan denklik belgesi

Aslı ibraz edilmek şartıyla not döküm belgesi fotokopisi (Transkript)

Not döküm belgeleri 4’lük sisteme göre hazırlanmış adayların 100’lük siteme çevrim işlemi YÖK eşdeğerlilik tablosu esas alınarak yapılır. Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerin not çevrim işlemi üniversite senatosunun kabul ettiği tablo uyarınca yapılır.

Aslı ibraz edilmek şartıyla ALES sonuç belgesi fotokopisi( Mayıs 2007 ve daha sonraki S.)

2 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar, kılık kıyafet genelgelerine uygun olacaktır)

Başvurular Enstitü Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Posta ile başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav ve diğer evrak gideri olarak İş Bankası Kırşehir Şubesinin 991552 numaralı hesabına 50 TL yatırıldığına dair banka dekontu.

l. Başvuru sırasında istenilen belgelerde eksik bulunanların başvuruları alınmayacaktır.

KESİN KAYIT ESNASINDA İSTENECEK BELGELER

Lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi aslı

ALES sonuç belgesi aslı

Not döküm belgesi aslı(Transkript)

Erkek öğrenci adaylarından, ilgili askerlik şubesinden alınacak “yüksek lisans yapmak üzere bir enstitüye kaydolmasında askerlik açısından bir sakınca bulunmamaktadır” ibaresini taşıyan yeni tarihli bir belge, askerlik görevini tamamlayan adaylardan ise durumlarını gösterir belge istenir. Bakaya durumunda olan ve mahkemesi devam eden adayların kayıtları yapılmaz.

6 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar, kılık kıyafet genelgelerine uygun olacaktır)

Harç ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

DEĞERLENDİRME

Giriş sınavı başarı notunun hesaplanmasında; lisans mezuniyet notuna %10, ALES puanına %50, yabancı dil puanına %15, mülakat sonucuna %25 ağırlık verilir. Mülakat puanı tam puanın % 50’sinin altında olan adaylar başarısız sayılır. Kontenjanlar, giriş sınavı başarı notu en yüksek olan öğrenciden başlanmak suretiyle doldurulur. Giriş sınavı başarı notlarının eşit olması halinde; sırasıyla ALES, lisans mezuniyet notu, mülakat notu yüksek olan adaya öncelik tanınır. Kayıt için gelmeyenlerin yerine yedekler arasından sırayla kayıt yapılır.

 

Oy vermek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Yorumlar Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Bu konuda yorum yapılmamış
Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss