Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
  İş Bankası Çağrı Merkezi Eleman Alım Sınavı

 4.11.2007

Sınav başvuruları, sadece aşağıda belirtilen şekilde internet aracılığıyla yapılabilecek olup, Şubelerimiz veya Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir.
16 Aralık 2007 Çağrı Merkezi Eleman Alım Sınavı

Bankamızın İstanbul’da faaliyet gösteren Çağrı Merkezinde görevlendirilecek,

 

 • Pozitif düşünen,
 • Müşteri memnuniyetinin kurumlar için vazgeçilmez olduğuna inanan,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
 • İletişim ve ikna yeteneğine sahip,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı,
 • Güzel ve akıcı Türkçe konuşan,
 • Ekip ruhuna inanan ve iyi bir kariyer yapmayı hedefleyen,
 • 7 gün 24 saat vardiya düzeninde çalışma koşullarına sahip,
 • Uzun süre yüksek konsantrasyonda çalışabilecek

çalışma arkadaşlarımızı seçmek üzere,

16 Aralık 2007 tarihinde İstanbul’da Çağrı Merkezi Eleman Alım Sınavı gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 10 Aralık 2007 tarihinde saat 09:30’da sona erecektir.

 

Nasıl Başvuracaksınız?

Sınav başvuruları, sadece aşağıda belirtilen şekilde internet aracılığıyla yapılabilecek olup, Şubelerimiz veya Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

 

 1. www.isbank.com.tr adresli internet sitemizin “İnsan Kaynakları” sayfalarında yer alan “İş Başvuruları” başlıklı bölümde yer alan “Özgeçmiş Bilgileri Formu”na T.C Kimlik Numaranız ve tarafınızca belirlenecek bir şifre ile giriş yapınız.
 2. Formda yer alan alanları doğru ve eksiksiz biçimde doldurunuz. Zorunlu alanların doldurulmaması halinde, bir sonraki sayfaya geçmeniz sistem tarafından engellenecektir.
 3. Özgeçmiş bilgilerinizi kaydettikten sonra, form içerisinde yer alan Sınava Başvur ekranına geçiniz. Aynı ekranda bulunan uyarı yazısını okuduktan sonra Kabul Ediyorum alanını işaretleyiniz. (Söz konusu alanı işaretlememeniz halinde sınav başvurunuz veri tabanımıza kaydedilmeyecektir).

Önemli Uyarı: Formu doldurmanız sırasında beyan ettiğiniz özgeçmiş bilgilerinin, sınava başvuru koşulları ile uyuşmaması durumunda, sınav başvurusunda bulunmanız sistem tarafından engellenecektir.

 

Başvuru Koşulları

 

 1. T.C. vatandaşı olmak.
 2. 28 yaşını doldurmamış olmak. (16 Aralık 1979 ve sonrasında doğanlar başvurabileceklerdir).
 3. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 4. Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
 5. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, muaf ya da en erken 30 Kasım 2008 tarihine kadar tecil ettirmiş olmak.
 6. Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.
 7. Üniversitelerin 4 yıllık
  • İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat/İşletme, Siyasal Bilgiler Fakültelerinin İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler, Kamu Yönetimi, Uluslar arası İlişkiler, Ekonometri, Enformatik, Ekonomi ve Finans, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Yönetim Bilişim Sistemleri, Muhasebe, Pazarlama, Uluslararası İşletmecilik, İşletme Mühendisliği;
  • Ticari Bilimler Fakültesinin İşletme, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret;
  • Fen Fakültesinin Aktüerya Bilimleri;
  • Fen ve Edebiyat/ Fen Fakültelerinin İstatistik Bölümleri;
  • Hukuk Fakültesi;
  • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Muhasebe (Muhasebe ve Finansal Yönetim), Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri;
  • Uygulamalı Yabancı Diller/Yabancı Diller Yüksek Okulunun Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik;
  • Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nun Aktüerya, Bankacılık, Sermaye Piyasası, Sigortacılık;
  • Uygulamalı Teknoloji ve Yöneticilik Yüksekokulu’nun İşletme Bilgi Yönetimi;
  • Mühendislik Fakültelerinin Endüstri Mühendisliği bölümleri ile
  • İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden birinden mezun veya son sınıf öğrencisi olmak*

   (*Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 1 Şubat 2007 tarihinde mezun olup, bu durumu aynı tarih itibariyle belgeleyebilmeleri gerekmektedir.)

 8. Bankamızca önceden yapılan Çağrı Merkezi ve Memur Alım Sınavlarının mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.

 

Sınav Yöntemi

Çağrı Merkezi Eleman Alım Sınavı;

 • Genel Yetenek Testi,
 • Telefon Mülakatı,
 • Ölçme Değerlendirme Merkezi Uygulamaları,
 • Banka Mülakatı

aşamalarından oluşmaktadır.

 

Sınavla İlgili Diğer Bilgiler

 

 1. Başvurular, 10 Aralık 2007 Pazartesi günü saat 09:30’a kadar yapılabilecek olup, yukarıda belirtildiği şekilde sınav başvurusunda bulunmayan adayların, veri tabanımızda kayıtlı özgeçmiş bilgileri söz konusu sınav için değerlendirilmeyecektir.
 2. Son başvuru tarihine kadar sınav başvurusunda bulunan adaylardan, Bankamızca yapılan inceleme sonucunda, başvuru koşullarını taşıdığı kesinlik kazananlar, yazılı sınava davet edilecektir.
 3. Sınav başvurusu kabul edilen adayların sınav davetleri 12 Aralık 2007 Çarşamba gününden itibaren, “Özgeçmiş Bilgileri Formu” içinde yer alan “Başvuru Durum Takip” alanına yüklenecektir. Aynı bilgiler, ilgili adaylara elektronik posta aracılığıyla da gönderilecektir.

 

Mali ve Sosyal Haklar

Ücret
Bankamızda bütün çalışanlara aylık ücretlerinin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye verilmektedir. Bununla birlikte ayrıca Bankamızın düzenlediği Yabancı Dil, Mali Tahlilci ve Kambiyocu Sınavlarında başarılı olanlara aylık tazminat ödenmektedir.

Vardiya Tazminatı
Başlangıç eğitimi ve birim içerisinde verilecek hizmet içi eğitimi tamamlayarak vardiya düzenine dahil olan çalışanlara Çağrı Merkezi Tazminatı ve gece çalışmaları için ayrıca ücret ödenmektedir.

Yabancı Dil Tazminatı
İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden biri/birkaçı için uluslararası kabul görmüş yabancı dil sertifikalarından Bankaca belirlenmiş olan puanları almış olan ve geçerlilik süresi dolmamış sınav sonuç belgelerinin orijinal nüshalarını ibraz eden çalışanlara yabancı dil tazminatı ödenmektedir.

Sosyal Haklar
Bankamız mevzuatı doğrultusunda, sağlık yardımlarının yanı sıra çeşitli sosyal yardımlar sağlanmaktadır.

Yıllık Ücretli İzin Hakkı
Bir yıllık çalışma süresini dolduran çalışanlara 15 iş günü yıllık ücretli izin hakkı sağlanır. Bu süre kıdem yılı ile paralel olarak 23 iş gününe kadar artılır.

 

Kariyer İmkanları

İşe alım süreci sonucunda Bankamızda görevlendirilmesi uygun bulunan adaylara “Aday Memur” olarak işe başlama daveti yapılacaktır. Bankamızda göreve yeni başlayan “Aday Memur”lar 4 ay sonra “Stajyer Memur”; “Stajyer Memur”lar ise 8 ay sonra “Memur” unvanı alırlar. Belirli bir sürenin sonunda katıldıkları Servis Yetkilisi Yardımcısı sınavında başarılı olmaları halinde Servis Yetkilisi Yardımcısı kadrolarına, yine belirli bir sürenin sonunda katıldıkları II. Müdürlük sınavında başarılı olmaları halinde II. Müdür olarak yönetici kadrolarına atanırlar.

 

Oy vermek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Yorumlar Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Bu konuda yorum yapılmamış
Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.





Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss