Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol
{(adsshow.php|rekno=87)}

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
Kamu personel alımlarını nereden takip edebilirim?

"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre, kamu kurum ve kuruluşlarının memur kadroları ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin II sayılı cetveline tabi olarak çalıştırılacak sözleşmeli pozisyonlara yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin talepler, kamu kurumlarınca Başkanlığımıza iletilmektedir. Söz konusu bu talepler, Başkanlığımızca, mer'i mevzuat yönünden incelenmekte ve merkezi yerleştirme yapılmasına karar verilmesi halinde, ÖSYM Başkanlığına gönderilmektedir. Bu çerçevede, bu kapsamdaki duyurular ÖSYM Başkanlığınca, basın yayın organları ve http://www.osym.gov.tr/ internet adresi aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Diğer taraftan, Adalet Bakanlığının memur kadrolarına yapılacak atamalar için http://www.adalet.gov.tr/, askeri kurumların memur kadrolarına yapılacak atamalar için ise http://www.tsk.mil.tr/ internet adreslerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Bunun dışında, işçi kadrolarına yapılacak atamalara ilişkin işlemler Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülmekte olup, bu konuda http://www.iskur.gov.tr/ internet adresinden bilgi alınabilir.

Yukarıda, belirtilen personel alımları dışında, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine ve teşkilat kanunlarına göre çalıştırılacak sözleşmeli personel alımları ile 657 sayılı Kanunun 4/C maddesi kapsamında çalıştırılacak geçici personel alımlarına ilişkin bilgiler, istihdamı yapacak olan kamu kurum ve kuruluşlarından edinilebilir.

 

 

Oy vermek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Yorumlar Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Bu konuda yorum yapılmamış
Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Arkadaşına öner RSS Sitene Ekle

Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007

kpss adli hakimlik idari hakimlik kpss