Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol
{(adsshow.php|rekno=87)}

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
Memur-Sen'e bağlı Büro Memur-Sen, Meteoroloji çalışanlarının Havacılık Tazminatının yükseltilmesi için Çevre Ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’ndan destek istedi.

Genel Başkan Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı İdris Yurteri, 3 Nolu Şube Teşkilat Sekreteri M. Mahsum Yıldız, 3 Nolu Şube Mevzuat Sekreteri Hakan Yeşil ve Meteoroloji Temsilcisi Ömür Demirgüneş, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek havacılık tazminatı oranlarının arttırılması konusunda destek istedi. Ziyarette Meteoroloji çalışanlarının sorunlarını içeren bir rapor da Bakan Eroğlu’na sunuldu.

                 

Ziyarette konuşan Yazgan, Büro Memur-Sen’in çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Sendikamızın kararlı ve emin adımlarla hizmet sendikacılığı sloganıyla yola çıktığını ve bu yolda durmadan ilerlemeye devam etiğini vurguladı.


Sendikamızın bugüne kadar üyelerinin refahı ve mutluluğu için nice altın kazanıma imza attığını belirten Yazgan, Büro Memur-Sen’in Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde yetkili sendika olduğunu hatırlattı.


Yazgan: Havacılık Tazminatı Yükseltilsin
Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Yazgan, Meteoroloji çalışanlarının dört gözle beklediği havacılık tazminatı konusundaki talepleri Bakan Eroğlu’na aktardı. Yazgan havacılık tazminatı oranın Devlet Hava ve Meydan İşletmeleri’ndeki (DHMİ) oranlara yükseltilmesini istedi. Yazgan, havacılık tazminatının arttırılmasının meteoroloji çalışanlarını çok rahatlatacağını vurgularken, Meteoroloji çalışanlarının tüm sıkıntılarını içeren geniş kapsamlı bir raporu da Bakan Eroğlu’na sundu. Yazgan raporla ilgili detaylı bilgilendirmede de bulundu.Sözleşmeli ( 4/B )Teknik Personel Arazi Tazminatı

Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlarında görev yapan sözleşmeli ( 4/B ) teknik personelin arazi tazminatından yararlanamadığının belitmesi üzerine sayın Bakan Eroğlu hukuki mevzuat çerçevesinde sözleşmeli ( 4/B ) teknik personelin arazi tazminatından yaralandırılmasına olumlu baktıklarını belirtti.

Bakan Eroğlu: Gereken Yapılacak
Sendikamızın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ise konuyu bildiğini, yakından takip ettiklerini ve havacılık tazminatı konusunda gerekenin yapılacağını vurguladı. Karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından ziyaret Meteoroloji çalışanları adına Bakan Eroğlu’na bir ‘Hat Tablosu’ hediye edilmesiyle son buldu.


Meteoroloji İşleri Genel Müdürü’nden Destek
Ayrıca Genel Başkan Yazgan, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı İdris Yurteri, Meteoroloji çalışanlarının havacılık tazminatı konusundaki talebini Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar’ı makamında ziyaret ederek kendisine iletti. Çağlar’dan konuyla ilgili duyarlılık göstermesini rica eden Yazgan, havacılık tazminatı oranının yükseltilmesinin sendikamızın başlıca hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Yazgan, ziyarette Meteoroloji çalışanlarının sorunları ile ilgili bir raporu da Çağlar’a teslim etti.

Genel Müdür Çağlar’da Meteoroloji personelinin bu konudaki mağduriyetini ve talebini çok iyi bildiğini ifade ederek havacılık tazminatının yükseltilmesi için gerekli girişimlerin yapıldığını vurguladı.

Oy vermek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Yorumlar Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Bu konuda yorum yapılmamış
Yorum eklemek için yetkiniz yok. Lütfen giriş yapınız.
Arkadaşına öner RSS Sitene Ekle

Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007

kpss adli hakimlik idari hakimlik kpss