Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
duygu.tolga
16, 9, 2009 - 07:51:40
MATEMATİK
KPSS sizin alanınızla ilgilenmiyor malesef.Yabancı dil ağırlıklı olarak girseniz bile memur olarak atanmak için ; GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜR çözmeniz gerekir.Yani matematik de çözmelisiniz.Yoksa Türkçeden full e yakın yapmanız gerekir.
cerkes_kızı
15, 10, 2009 - 02:26:49
mrb
Duygu hocam ben düz lise fen bölümü çıkışlıyım.öss de istediğim bölümler olmadı.ben de açıkögretim yazdım bölüm yazmaktansa.

hocam düz lise mezunları atanmıyor diyorlar.atanan arkadaşlar var bır tanesı benım arkadasım dilek torpille girdi istanbul da kpss ye gırmeden

hocam düz lise mezunuyum matematiğim kuvvetli ben kpss de nereleri yazabılırım kıme sorsam siz atanmıyacaksınız diyor

kac puan almam gerekir

dipnot:bilgisayarlı muhasebe ve işletmenlik sertifikam var ingilizcem de ortanın üzerinde
duygu.tolga
15, 10, 2009 - 03:40:50
sorunuzun yanıtı
KPSS sizin yabancı dil mezunu olmanızı önemsemiyor. Siz normal lise mezunları gibi sınava her bölümden gireceksiniz. Sayısal yapmazsanız diğerlerini ancak fulla yakın yaparsanız kazanabilirsiniz. Böyle bir katsayı değişikliği yok. Sayısal mezunu için şu EA için şu diye.

GÜVENDER, YARGI yayınları.
cerkes_kızı
15, 10, 2009 - 11:30:03
...
hocam bır de duz lıse mezunları nerelerı yazabılır ne tıp bir iş yapar
duygu.tolga
16, 10, 2009 - 04:45:27
cerkes_kızı'na yanıt
Merhaba ,

Sizi kim bilgilendirdiyse yanlış bilgilendirmiş, düz lise diye bir ayırım yoktur. Kimin puanı yüksekse atanır.

Memurluk en güzeli, bunun dışında hastabakıcı, hizmetli gibi atamalar da vardır. Üniversiteler yada genel müdürlüklerde memur olarak yüksek puan alırsanız atanırsınız
cerkes_kızı
22, 10, 2009 - 03:09:25
...
hocam cevap için teşekkürler düz lise mezunlarının yani bizim tercih edebilecegimiz yerlerin bir listesini nerden bulabılırız
saygılarımla
duygu.tolga
22, 10, 2009 - 03:14:05
sorunuzun yanıtı
Benden tüm sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz demekte haklıyım

kavram_d@windowslive.com adresine bir mail atın size göndereyim.
orhanbaba08
12, 12, 2009 - 18:09:31
slm
hocam ben anadolu lisesi sayısal mezunuyum.şuan da fen edebiyet fizik 2. sınıftayım.eylüldeki kpss ye girmek istiyorum tercih edebileceğim işler neler acaba yardımcı olur musunuz?
emrahatilla
14, 12, 2009 - 16:32:19
meslek lisesi elektronik mezunuyum ne yapmalıyım
merhabalar endüstri meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum ve eskişehir askeri hava üssünde çalışa bilmek için kpss ye gireceğim tabi bunu kursla hazırlanarak kazanmayı hedefliyorum ancak şu soruya cevap bulamadım meslek lisesi mezunu olarak kadrosu varmı buranın yoksa en az yüksek okulmu istiyor ben sağlıklı bi cevap bulamadım şimdiden yardımınıza teşekkür ederim
duygu.tolga
15, 12, 2009 - 08:51:35
orhanbaba'ya yanıt
Merhaba ,

Lise mezunu olarak gireceğiniz sınav sonucunda üniversiteler yada genel müdürlüklerde memur olarak çalışabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için (son atama sonuçları) kavram_d@windowslive.com adresine mail atabilirsiniz.
duygu.tolga
15, 12, 2009 - 08:52:49
sorunuzun yanıtı
Söylediğiniz kurumlar bireysel başvuru ile alım yapıyor. Dolayısıyla bunu kurumun intenet sitesinden yada telefonla öğrenmeniz gerekir. Ama sanıyorum ki ; önlisans mezunları için ayrı lise mezunları için ayrı kadro sayısı belirlerler.
emrahatilla
15, 12, 2009 - 13:24:49
duygu.tolga
cevabınız için teşekkürler bu konu hakkında ösym bile sağlıklı bilgi veremiyor 2010 klavuzu ocak ortasında yayınlanıcakmış ordaki alım kadrosuna göre belli olacak yani klavuzdan sonra tekrar bilginize ihtiyac duyabilirim teşekkürler
duygu.tolga
23, 12, 2009 - 03:28:19
sorunuzun yanıtı
Tabi yardımcı olurum.
Erdal1
19, 1, 2010 - 17:25:27
MERHABA
Merhaba Sayın hocam, kpss için bilgi toplarken bu siteyi buldum.Çok güzel bir forum oluşturmuşsunuz,tebrikler.

SORUM ŞU:
Süper lise sayısal bölümden mezun oldum.Şu anda lisans 2. sınıf öğrencisiyim.Bu yıl ortaöğretim kpss ye girmek istiyorum.

Acaba hangi oturumlara girmeliyim? Bu oturumların içeriği ne olur? İyi bir puan çıkarmam halinde hangi kadrolara girebilirim?

Sorular fazla oldu ama şimdiden teşekkürler...
duygu.tolga
20, 1, 2010 - 10:12:16
sorunuzun yanıtı

Memurluk olur. Bu arada lisansını açıköğretimde değil örgün eğitimde okuyorsan kesinlikle bulunduğun il tercih etmelisin. Lise mezunlarının özellikle meslek hariç atamaları çok zordur. Dolayısıyla mutlaka, çok iyi yapman lazım netlerini.

150 sorudan sorumlusunuz. 75 genel yetenek 75 genel kültür. Min 120 net yapmalısın.
Erdal1
20, 1, 2010 - 16:10:41
teşekkürler
Cevabınız için teşekkürler.
Ben AÖF değil,örgün fizik okuyorum.
Acaba öğrenci olduğumuz için atama önceliğimiz olur mu?Mesela kendi üniversitemizde...

Neden bulunduğum şehirden tercih yapmam gerekiyor? Kaydımı dondurup başka bir şehirde memurluk yapamaz mıyım?

Sadece nitelik 2001 isteyen memurluklar için meslek liselerinin düz liselere göre bir avantajı var mı?
Yine baya bi soru sordum
duygu.tolga
21, 1, 2010 - 03:24:47
sorunuzun yanıtı
Okulu dondurma gibi bir fikrin varsa tabiki yapabilirsin. Ama kendi okulunda memurluk isteyenler için öncelik OSYM yapmıyor. Ama belki kendi okulun yapar

Bunun dışında başka bir tercihte de bulunabilirsin. Fakat okulu dondurmak yada bırakma ne derece mantıklı senin hayatın.

Meslek liselerinin düz liselere göre KPSS de ataması daha çoktur her zaman
tuna17
30, 6, 2010 - 14:30:48
Meslek lisesi mezunuyum!
merhaba.
ben meslek lisesi tesisat bölümü mezunuyum,kader kurbanı olarak bu bölüme girdim sanırım. herhangi bir alakam yok bölümümle an itibariyle. eylulde kpss sınavına gireceğim kendime güveniyorum 90 üstü not alırsam benim atanmam kesin mi olur? atanırsam diplomam meslek lisesi olduğu için tesisat ile ilgili bir yere mi atanırım? teşekkür ederim şimdiden.
aöf...
30, 6, 2010 - 17:01:37
tuna
elden gelen puanın en yükseğini almak daima avantaj.illa bölümle ilgili bir yere girmek şart değil gerek bölümden gerekse sadece lise mezunu şartı arayan yerlerede yerleşebilirsin.memurlukları tercih edebilirsin.puan iyi olursa şansın var
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss