Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
Aarow
27, 3, 2009 - 18:06:20
Bilgisayar Mühendisleri
Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle daha önce böyle bir başlık açıldıysa kusura bakılmasın arama yaptım ancak bulamadım. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu dönem sonunda Bilgisayar Müh.den mezun oldum. Bu yıl yalnızca a grubu sınavı olacak diye biliyorum doğru mudur? Ayrıca sorum şudur ki biz mühendisler yalnızca b grubu sınavla mı ilgiliyiz? a grubu için atanabileceğimiz pozisyonlar var mıdır? bu yılki sınav bizi ilgilendiriyor mu kısacası? Teşekkürler şimdiden..
rigel
20, 10, 2009 - 16:16:09
bilgisayar mühendisliği
kpss hakkında pek bilgim yok..bilgisayr mühendisliğinde okuyorum..hangi sınavlara gireceğiz ve alanımıza dair gireceğimiz sınav hangi konulardan oluşuyo..lütfen yardım edin ayrıntılı lütfen..şimdiden teşekkürler...
duygu.tolga
21, 10, 2009 - 03:50:16
sorunuzun yanıtı
Sevgili Mühendis arkadaşlar için 2 grup da mümkündür. Bu yılki sınav sonrasında A da B de alım yapacaktır.

1) Üniversitelerde yada Genel Müdürlüklerde mühendis olarak çalışmak için sadece genel yetenek ve genel kültür çözmeniz yeterlidir.

2) Bunun dışında bilgisayar Mühendislerini alan A grubu kadroları da vardır;

-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı(GY:0,4, GK:0,3, YD:0,3)
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı (GY:0,45, GK:0,25, HU:0,1, YD:0,2)
-Telekomünikasyon Kurumu (GY:0,4, GK:0,35, İA:0,1, YD:0,15)
-Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu (GY:0,45, GK:0,25, YD:0,3)
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü(GY:0,45, GK:0,25, HU:0,1, Uİ:0,2)

gy:genel yetenek
gk:genel kültür
hu:hukuk
yd:yabancı dil
ui:uluslararası ilişkiler
ia:istatistik

parantez içindeki ondalık sayılar da çözmeniz gereken alanların yüzdelik dağılımıdır.

DUYGU GÜÇ
KADIKÖY KAVRAM AKADEMİ KPSS REHBERİ

0216 414 33 62 / 111
muratmurat1
12, 2, 2010 - 12:06:55
bilgisayar mühendisliği
merhaba Duygu Hanım,
öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Benim size bir sorum olacak, müdürlüklere ya da üniversitelere atanmayla ilgili.
Diyelim ki ben kpss den yeterli bir puan alıp bir müdürlüğe ÖSYM'ce atandım.
ÖSYM'nin ataması işe alındığım anlamına mı gelir; yoksa atandığım kurum benimle bir mülakattan sonra mı işe alınıp alınmayacağıma karar verir.
ya da benden mesleki yeterliliğime dair bir sertifika, belge vs. ister mi?
Cevaplandırırsanız çok memnun kalacağım.
duygu.tolga
13, 2, 2010 - 11:40:33
sorunuzun yanıtı
Hayır hiçbir belge veya mülakat olmadan direk işe başlarsınız.
akdoğan
4, 3, 2010 - 09:39:39
2010 atama
bilgisayar müh mezunuyum Kpss 2010'da atanabilmek için tahminen kaç puan almak gerekir bilen var mı acaba?
Bir de sınavı kazanırsak atanmak için Aralık ayını mı bekleyecez
duygu.tolga
5, 3, 2010 - 07:03:54
sorunuzun yanıtı
Evet malesef öyle bir süreç var önünüzde, isterseniz bana mail atın ben size 2008 ve 2009'da yapılan 2 atama sonuçlarını göndereyim.

kavram_d@windowslive.com
akdoğan
9, 3, 2010 - 06:27:49
bilg müh.
Acaba atamalarda KPDS ingilizce puanı da isteniyor mu bunu nereden öğrenebiliriz?
eminekt
4, 4, 2010 - 05:50:48
soru
tse,tubitak gibi yerlere girebilmek için hangi grupta sınava girmemiz gerekiyor?
ofekin
14, 5, 2010 - 03:06:47
Sınav Oturumları
Duygu Hanım merhabalar benim bir sorum olacaktı bir sitede okuduğum yazıda bilgisayar mühendisi olarak sınavda 4 oturumada girdiğimizde cumartesi öğleden sonra ve pazar olan oturumlardan 1 soru bile cevaplarsak genel yetenek genel kültürden aldığımız notun buraya etki edeceğini hatta örnek olarak "mesela benim kpss1 puan türüm 91 di pazar girdiğim kpss79(örnektir) 1 soru yapmama ragmen 72 geldi" denmiş. Bu doğrumudur yardımcı olursanız sevinirim.
duygusuz58
9, 11, 2010 - 07:04:38
Kpss atamalar
Arkadaş tercihlerde fikir sahibi olabilmek için tercih robotu yapmaya çalışıyorum.Kendimce birşeylerde yaptım.Ancak sağlıklı bir şekilde test yapmak için kayıt gerekli. Bu yüzden kpss sınavına girmis Bilgisayar muhendisi arkadasları Tercih robotuna davet ediyorum.

http/www.vesa58.somee.com
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss