Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
Kamu Yönetimi
20, 9, 2008 - 13:44:58
Kamu Yönetimi Mezunları
Merhaba Arkadaşlar Ben Açık öğretim Kamu Yönetimi Bölümü 4. sınıf Öğrencisiyim.Ben 2009 'da Lisans Düzeyinde KPSS 'ye girmeyi düşünüyorum.KPSS Puan Türümü ve Hangi Alanlardan sınava gireceğimi , Muhasebeden sorumlumuyum Bunları öğrenebilirmiyim.Şimdiden cevaplayan Arkadaşlara Teşekkürler .Hayırlı Ramazanlar Dilerim...
nurulu
20, 9, 2008 - 15:26:24
Merhaba kamu yönetimi
Öncelikle KPSS A da kariyer meslek için yarışacaksanız hemen hemen tüm alan bilgisi derslerinden sorumlusunuz.Tabi bunlar arasında muhasebe de önemli bi yere sahip.Diğerleri de İktisat,Hukuk,Maliye.Bunlar ana alanlar.Yani bunları mutlaka yapmalısınız ki kurumların sınavına girmeniz için gerekli olan KPSS puan türleriniz hesaplanabilsin.Diğer dersler daha spesifik.Mesela kamu yönetimi yaparsanız Kaymakamlık için gerekli olan puan türünüz hesaplansın.

Bunun yanısıra tabi ki mutlaka genel yetenek genel kültür yapacaksınız,yoksa hiçbir puanınız hesaplanmaz zaten.

Dha ayrıntılı sorarsanız yine yanıtlamaya çalışırım.Şimdilik bu kadar yazdım.Kolay gelsin.
serkan_sercio
18, 10, 2008 - 05:32:46
kamu könetimi iş alanları
sllmlr bn kpssp3 puanım 0.47638 kötü geçti kamu yönetimi mezunuyum çalışma ekono ve endüsri ilişklr. ekonometri istatistik kamu yönetimi ve uluslar arası ilişklr teslerinden en az bir tane cvpladım ne gibi iş alanm var hangi puna göre nereye başvurabilirim saygılar
semban
21, 10, 2008 - 04:25:20
kamucular
ben de açıköğretim 4.sınıftayım geçen yıl kpsye girdim tamamen bilgi soruyolar.iktisat hukuk muhasebe maliye çok önemli.ALLAH hepimize sabır ve iyi hafıza nasip ederde inşallah kazanırız.
misfor
12, 7, 2009 - 15:33:36
Kamu Yönetimi Mezunları
Merhabalar. Kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim ve seneye KPSSye girecem. Araştırıyorum fakat A grubu ve B grubu ayrımını kavrayamadım ve her heryde farklı bilgilere rastladım. Sorum şudur:
A grubundan sınava girersem, B grubundan tercih yapabilir miyim? Yani zaman kaybı yaşamak istemiyorum bütün sınavlara girmek hem de zaman sorunu olmasın başaramazsam da B grubu için de tercih yapmak istiyorum. Bu mümkün mü acaba ?? Teşekkür ederim.
djeyy
7, 10, 2009 - 16:31:33
kamu yönetimi mezunları iş alanları
arkadaşlar 1 kaç gün önceye kadar bende sizler gibi kpss'den bi haberdim. ben aof kamu yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim şimdiden ilk 2 yılı atlattığım için kpss'ye çalışmayı düşünüyorum( eee anca çünkü yol uzun ) şimdi sizlere araştırmalarım sonucu bazı bilgileri paylaşıcam...

KAMU YÖNETİMİ DENİLDİĞİNDE PEK ÇOĞU NASIL BİR BÖLÜM OLDUĞUNU BİLE BİLMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR ANCAK İŞ İMKANLARININ EN FAZLA OLDUĞU BÖLÜMLERDEN BİR TANESİ. ÜSTELİK KPSS’DE ÇOK YÜKSEK BİR PUAN ALMANIZ DA GEREKMİYOR. ZATEN ÇALIŞMANIN BU SINAVA BAĞLI OLDUĞU GÜNÜMÜZ TÜRKİYE’SİNDE İŞ BULABİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAYI GÖZE ALANLAR BİR HAYLİ FAZLA.
PEKİ “KAMU YÖNETİMİ” BÖLÜMÜNÜN KURULUŞ AMACI NE?
ÖNCELİKLİ HEDEF, NİTELİKLİ YÖNETİCİLER YETİŞTİRMEK. BUNUN DIŞINDA DEVLETE BAĞLI VE ÖZEL KURUM VE KURULUŞLARDA ÜST VE ALT KADEMELERDE PEK ÇOK İŞ İMKANI BULUNMAKTA.

MEZUN OLDUĞUMDA NE GİBİ İŞLERDE ÇALIŞABİLRİM?

*KPSS DE GEREKLİ PUANI ALDIĞINIZ TAKDİRDE EN BASİTİ BELEDİYELERDE YADA VALİLİK GİBİ DEVLET TEKELİNDEKİ KURUMLARDA MEMURLUKTAN ŞEFLİĞE KADAR YÜKSELME İMKANINIZ VAR.
*ÖZEL VEYA DEVLETE BAĞLI BANKALARDA ÇALIŞABİLİR HATTA BANKA MÜFETTİŞİ OLABİLİRSİNİZ.
*HEDEFİNİ YÜKSEK TUTAN VE KARİYERİNE ÖNEM VEREN BİRİYSENİZ KPSS SINAVININ ARDINDAN KAYMAKAMLIK SINAVLARINA GİREBİLİRSİNİZ.
*DİREKT KPSS SINAVINDAN SONRA YÜKSEK BİR PUAN ALIRSANIZ KAYMAKAM VEYA VALİ YARDIMCISI OLARAK ÇALIŞABİLİRSİNİZ.
*DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI HARİCİNDEKİ BAKANLIKLARDA ÇEŞİTLİ KADEMELERDE İŞ BULABİLME İMKANINIZ OLDUKÇA YÜKSEK.
*SİYASETE ATILMAYI DÜŞÜNENLERİN KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLMELERİ İÇİN DE İYİ BİR FIRSAT OLABLİR.
*EĞER OTURDUĞUNUZ YERDEN PARA KAZANMAYI YADA BİRİLERİNİN EMRİ ALTINDA ÇALIŞMAYI SEVMEYEN YANİ KENDİ KÖLESİ OLMAYI TERCİH EDEN BİRİYSENİZ KENDİNİZE AİT BİR “SERBEST MUHASEBE” DÜKKANI AÇABİLİRSİNİZ. ÜSTELİK MUHASEBECİLERİN GELİRLERİ DE BAYA İYİ. ÖZELLİKLE DE YAŞADIĞINIZ YERDE TANINAN VE SAYILAN BİRİYSENİZ BU MİKTAR DAHA DA FAZLA OLACAKTIR.
KAMU YÖNETİMİ, İŞLETME VE İKTİSAT BÖLÜMLERİNİN DERSLERİNİ ALAN BİR BÖLÜM. DOLAYISIYLA İŞVERENLER İŞLETME VE İKTİSATTAN ÖNCE KAMU YÖNETİMİ MEZUNLARINI TERCİH EDİYORLAR.
AÇIKTA KALAN ÇOK KİŞİ VAR DİYENLERE;

GÜNÜMÜZDE HANGİ BÖLÜM OLURSA OLSUN AÇIKTA KALANLAR OLUYOR. SONUÇTA HER ŞEY SINAVDA BELLİ OLUYOR, SİZ İYİ ÇALIŞIRSANIZ VE BÖLÜMÜNÜZÜ SEVEREK OKURSANIZ İYİ KÖTÜ BİR İŞİNİZ MUTLAKA OLACAKTIR.
KENDİNİZİ GELİŞTİRİN
YILLARCA AYNI MESLEĞİ YAPANLAR BİR SÜRE SONRA BIKIYOR VE BU DURUM KİŞİNİN DOLAYISIYLA KURUMUN PERFORMANSINI DÜŞÜRÜYOR. KAMU YÖNETİMİNİ TERCİH ETMEMİN NEDENLERİNDEN BİRİ DE KENDİMİ İSTEDİĞİM SÜRECE GELİŞTİREBİLECEĞİM BİR BÖLÜM OLMASI. BİR YERE SABİT KALMAKTANSA DEĞİŞİKLİK HER ZAMAN DAHA İYİDİR.

duygu.tolga
9, 10, 2009 - 02:35:03
sorunuzun yanıtı
Merhaba bizleri aydınlattığın için çok teşekkür ederiz. Bu bilgiler ışığında KPSS ile ilgili tüm sorularınızı da ben yanıtlayayım.

KADIKÖY KAVRAM AKADEMİ KPSS REHBERİ
kamuaöf
17, 10, 2009 - 17:39:42
yeni üyeyim bir soru
mrbalar bende aöfkamudan bu yıl mezun oldum ve 2009kpss girdim ancak agurbunu denemk için buyılda bgurubundan alcaklarını söylüyolar yani tekrar a grubundan girmemde fayda varmı onada hazırlanırsam buyıl benim için yararlı mı olur sorumun cvbını alırısam cok mutlu olurum
duygu.tolga
20, 10, 2009 - 06:55:32
:)))
Cevap alamayınca her yere yazmışsınız. Ufak bir tatile çıktım ve hiç bakamadım sorulara birikmişler

Size cevap verim ilk başlığınızda
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss