Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
alkoc
27, 5, 2008 - 08:59:30
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI BÖLÜMÜNÜN TERCİH ALANI
Merhabalar selam saygılar herkese
97 yılı istanbul Üniversitesi teknik bilimler meslek yüksek okulu bilgisayar programcılığı mezunuyum.

Benim merak ettiğim sınav kitapcığında bir çok bilgisayar ile ilgili bölüm alanlarının olması bizler tercih yaparken bu bölümlerin aslında bir çoğuna hitap ediyoruz sınav sonucunda tercih edilecek bölümler neler olabilir ve bu bölümlerin hepsi ile igili alımlarda başvurabilirmiyiz.

Şimdiye kadar olan sınavlarda bu bölümden kaç kişi alındı minimum puan seviyeleri ne idi ve nerelere atandı bunları öğrenme şansımız var mı ?

Bu bölümden mezun olmak bölüm avantajı nedeniyle bir avantajmıdır yoksa her bölümün şansı neyse bu da o şekilde midir.

Bu bölümden mezun olup atananlar varsa aldığı puan ve tecrübesini paylaşırsa memnun olurum.

Saygılar sunarım.
nurulu
27, 5, 2008 - 13:32:49
Merhabalar
Bilgisayar programcılığından baya alım yapıyolar diye duymuştum aslında.En düşük kaç puanla alım yapılmış bunu bilmemiz mümkün değil malesef.İşe girenleri bulup sormak lazım.
Ama sizin bölümden ortalama kaç kişi almış kurumlar geçmişte bunu önceki yılların tercih kılavuzlarına bakıp görebilirsiniz.Bunun için de ösym nin sayfasında arşiv bölümü var,oradan bulabilirsiniz.

bu arada mesaj alımınız kapalı cevap yolayamadım size.Açmak için kendi isminize tıklayıp gelen sayfadan mesaj alımına izin vermeniz lazım.Kolay gelsinnn...
alkoc
28, 5, 2008 - 06:15:22
teşekkürler
teşekkür ederim önce böyle bir sitede sorulara cevap verdiğiniz için.

kendi id m den mesaj kutusunu açmam sonrası hata veriyor bilginize öncelikle.

dediginiz gibi klavuza baktım 2007 klavuzuna ve kendi bölümümle ilgili kod olarak 3249 olduğunu gördüm bilgisayar programcılığı bölümü mezunu olmak. Ben sadece 3249 ile aranan yerlere mi basvuruda yapabilirim yoksa diğer bilgisayar bölümleri ile ilgili yerlere basvuru yapmam durumunda şansım mı azalıyor yoksa dikkate mi alınmıyor bunu merak ettim. Sonuçta Bilgisayarla ilgili genel her konu az cok ilgi bilgi alanımıza girmekte.

Mezun olduğum okul Teknik Bilimler Myo olarak geçiyor mezun olduğumuz okulun seçimde bir etkisi yok sanırım. Olay sadece alınan puandan ibaret anladığım kadarıyla yanlışsam düzeltin lütfen.

Ayrıca bu bölümden mezun olupta ataması olan arkadaşlar var sa kaç puan la ataması yapıldı ve nereye yapıldı bilgi verirse sevinirim.

Ön lisans mezunu olup bu bölümden ataması olan birisi nin kadrosu düz memur kadrosu mudur hali hazırda bu kadroda çalışan 1-2 yıllık memurun aylık maaşı ne kadar dır bilen var mı acaba.

amma sordum teşekkür ederim saygılar sunarım.
nurulu
28, 5, 2008 - 15:49:33
tekrar selam
Kurumların özel ve genel şartları oluyor.Mesela bir kurum şart olarak "önlisans mezunu olmak ve bilgisayar sertifikasına sahip olmak" gibi bir şart koyabilir.Bu durumda sizin bölüm mezunu olma şartı koymamış olmasına rağmen siz başvurabilirsiniz.

Siz ya tekniker olarak,ya da masa başı atıyorum veri hazırlama memuru olarak girebilirsiniz.eni sonu memur oluyoruz.Ama maaş çok değişken kurumlar arasında.Birinde 700 ytl alırken bir diğerinde 1,100 ytl alabilirsiniz.Bunun standardı yok.Mesela milli eğitim bakanlığında ek ders ücreti adı altında düz memurlara da ek para verildiğini duymuştum mesela.

başarılar şimdiden size.Umarım iyi olur herşey.
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss