Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
kaplumbaga
4, 5, 2009 - 07:12:46
puan türleriyle ilgili
merhaba. ben pazar öğlden sonra girmeyi düşünmüyordum ama araştırdıktan sonra girmye karar verdim ama birkaç sorum olacak.

puanı etkileyen derslerden bir tanesinden bile soru cevaplamasak o puan türünün hesaplanmayacağı söyleniyor. örneğin kpssp30 0,1 maliye 0,4 kamu yonetimi diğerleri de genel kültür yetenek ve ydil etkiliyor. ben maliyeden soru cevaplamasam kpssp30 puanım hesaplanmayacak mı?

kpssp30 kamu yönetimi puanıyla alan bir kuruma işletme mezunu başvurabilir mi ? ilan şartlarında kamu yönetimi mezunu olma şartı mı aranıyor yoksa iktisat ,işletme kamu yonetimi vs..alanlarından mezun olma..diye mi geçiyor kurum ilanlarında?

myeltekin
5, 5, 2009 - 16:05:18
acilll!
aöf işletme 4 üm 2009 kpss ye basvurdum okuldan basvururken ingilizceyi seçmedim sonra internetten veya basvurdugum okula giderek secme hakkım var mı çünkğ noreply arkadas ingilizcedende girmen gerek demiş bir arkadaşa bense seçmedim lütfen acil yardım.
fidan
15, 5, 2009 - 08:09:49
muhasebe
herkese merhabalar bende aöf işletme mezunuym muhasebeci olmak için ne yol izlemem gerekiyo staj zorunlumu lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler
SENEM0781
15, 6, 2009 - 03:39:35
puan türleriyle ilgili
merhaba kamlumbağa, puan türleri herkesin kafasını karıştıran bir durum.Şöyle bir durum sözkonusu her kurum farklı kpss puan türüne göre alım yapıyor. Örneğin hepimizin kpss-b tercihi yapabilmek için genel kültür genel yetenek ingilizce (yani cumartesi sabah herkesin girdiği sınav) yapması gerekiyor.Ama pazar günü hem sabah hem öğleden sonra sınavına girincede tüm kurumların sınavına girebilme ihtimalin artıyor.pazar öğleden sonraki derslere haazırlanmak gerekmiyor ama en azından her dersten 1-2 soru yapman gerek. çünkü kpss de 200den fazla puanın bu şekilde hesaplanıyor.Zaten pazar sabahki derslere hazırlandıysan öğleden sonraki derslerden rahatlıkla 1-2 soru yapılabilir.Hele ki işletme mezunu veya iktisat mezunlarının 4 yıl boyunca gördüğü dersler bunlar. bu konuda kpss de tecrübeli biri olarak yazıyorum.Bende çoğu şeyi yanlış biliyormuşum bugne kadar ama rehberlik hocalarımdan öğrendim.Bende geçen yıllarda hiç pazar öğleden sonraki derslerin sınavına girmemiştim.Şimdi ise dershaneye yazıldım.2010 için sıkı çalışıcam.Uzmanlıklardan kazanmak istiyorum. Çünkü kpss de girdiğimiz sınav gibi kurumlarda sınav yapacak.Zaten kpssye hazırlanıyorsanız kurum sınavlarını rahatlıkla yaparsınız.Kpss-b puanı tercihlerde kpssp3 puan türünün sıaralanması ile olduğu için şans daha az çünkü puanının baya yüksek olması gerekiyor.
tabi tercih edeceğin ile göre de şansın artıyor.ben üniversiteden mezun olalı tam 5 yıl oldu.ama ben 2010 dakinde başarılı olacağıma inanıyorum. hele ki siz yeni mezunlar çok şanslısınız.başarılar herkese
AMANTES
26, 6, 2009 - 03:29:04
selam
tşkrler senem0781 ayrıntılı bir şekilde hepsini yazzmışsın
DİDEMMM
4, 1, 2010 - 09:59:57
SELAMLAR
BEN 4 YILLIK İŞLETME MEZUNUYUM.BU SENE SINAVA GİRECEĞİM VE AKLIM ÇOK KARIŞIKKPSS A DAN SINAVA GİRSEM,ZORUNLU OLAN GENEL KÜLTÜR VE GENEL YETENEK SINAVLARININ OLDUGU 1.OTURUMA KATILSAM VE ALAN DERSLERİNİN OLDUGU BİR OTURUMA KATILSAM MESELA 3.OTURUMA,(Bİ ARTI OLARAK)AMA TERCİH YAPARKEN SADECE KPSS-3 PUANIMLA TERCİH YAPABİLİR MİYİM?YANİ GENEL KÜLTÜR VE GENEL YETENEK PUANIMLA.BUNUN YANINDA 3.OTURUMDAN ALDIĞIM PUANLADA TERCİH YAPABİLİR MİYİM?
duygu.tolga
6, 1, 2010 - 05:04:17
sorunuzun yanıtı
KPSSP3 puanına yapacağınız alan bilgisi testlerinin getirisi yoktur. Onlar için ayrı puan türleri hesaplanır. Tercih yapma gibi değil de, gidip bireysel Ankara'da Bakanlık'a başvurup, içerden tekrar sınavlara gireceksiniz, ayrıca PAZAR ÖĞLEDEN SONRAKİ oturuma da girmek zorundasınız ki puanlarınız hesaplansın, unutmayın.

KPSSP3 puan türünüzle memurluklara direk online bir şekilde tercih yapabilirsiniz.

KPSS REHBERLİK
gecece
3, 2, 2010 - 18:47:04
Nurulu Hanıma
Merhaba ben dört yıllık İşletme mezunuyum,A grubundan sınava girmek istiyorum hangi derslerden sınava girmek zorundayım? Yada B grubundan sınava girip kardoya alınırsam daha sonra uzmanlık için tekrar kpss sınavına girmem gerekiyor mu? (Eğer gerekiyorsa tekrar gk gy sınavına girecek miyim) yoksa sadece çalıştığım kurumun açtığı sınava mı gireceğim?İngilizce bilmem ne işe yarıyor bu sınavda?

A Grubundan sınava girip,alan dersleri sınavım kötü geçerse B grubundan tercih yapma hakkım oluyor mu?

Teşekkür ederim.
duygu.tolga
11, 2, 2010 - 03:14:50
sorunuzun yanıtı
A grubundan girip de yazınki başvurularda sonuç alamazsanız Kasım'da yapılacak B grubu başvurularında P3 puanınızı kullanabilirsiniz. Sadece bir tercih yaparak. A da tercih yapmak yoktur. Sadece gidip tekrar sınavlara katılmak vardır.

Diğer sorularınıza geleyim. Hangi kurumlar hangi puan türleriyle ve hangi derslerle öğrenci alacak bunun yanıtı bir klavuzda. Eğer kavram_d@windowslive.com mail atarsanız yardımcı olayım
sindy_22
11, 2, 2010 - 18:21:46
bir sorum var...
ben aöf işletme 4sınıftayım kpss girecem busene b grubunu düşünüyorum yani memurluk ama busene fazla hazırlanamadım duyduguma göre lisans mezunlarını hersene girebiliyormuş ben seneye b grubundan tekrar girebilirmiyim
sindy_22
12, 2, 2010 - 05:16:28
Duygu hanım
yardımcı olursanız çok sevınırim
duygu.tolga
13, 2, 2010 - 11:11:37
sorunuzun yanıtı
Açmış olduğunuz başlık altında yanıtladım sorunuzu.
dilekwww
20, 4, 2010 - 14:05:58
soru
arkadaşlar ben bu sene 2010 kpss ye aö işletme mezunu yani lisans olarak gircem tercih kodlarına baktım iki tane işletme var hangisi olacak bizimki acaba açıkögretim işletme mezunlarının kodları degişikmi
duygu.tolga
28, 4, 2010 - 11:53:19
sorunuzun yanıtı
Hayır 2 tane işletme yok. Biri iktisat- işletme biri sadece işletme.
CGDM80
30, 4, 2010 - 09:15:42
açıköğretim işletme
Merhaba,
Ben bu sene sadece deneme amaçlı girmek istiyorum ama çok yeni olduğumda hiçbirşey bilmiyorum...Bu sene açıköğretim işletmeden mezun olucam...En az 3 oturumdan mı sınava girmem gerekiyor...Ne yapmam gerekiyor. Bana avantajları neler...Bilen birilerinden yardım istiyorum...Şimdiden teşekkürler...
aöf...
3, 5, 2010 - 13:00:41
cgdm80
bu yıl ilk oturum olan yetenek ve kültüre ek olarak diğer alan derslerindende yani diğer iki oturumada katılabilirsiniz.eğer maddi açıdan çok sıkıntı yaratmayacaksa üç oturumada girin ama kendinizi çok hazır hissetmiyorsanız sadece yetenek ve kültürden veya iki oturuma girin bu sadece sizin tercihinize kalmış.ama sınava katılıp kazanamazsanız(ki temenni etmem)tek kaybınız para olur.en azından soru türlerine aşina olursunuz.bende ilk girişimde tüm oturumlara katıldım.ama tercihim memurluk olduğu için alan derslerinden bu yıl girmeyeceğim yani kişisel tercih.eğer uzmanlık müfettişlik vs düşünüyorsanız tüm oturumlara katılın kolay gelsin
TeknoJoker
10, 5, 2010 - 16:08:22
işletme
83 lüyüm 2000 işletme mezunuyum ve ilk defa kpss ye giricem Nurulu arkadaş baya aydınlandım sayende ama bazı soru işaretlerim kaldı 1. ben kpss a mı tercih etmeliyim 2. sınavda hangi oturumları seçmeliyim 3. Oturumlarda sadece işletme sadece iktisat ayrı ayrımı yoksa hepsindenmi sorumluyuz? önerin nedir?
hero4262321
11, 5, 2010 - 04:30:55
Lütfen yardım kafam çok karışık :(
AÖF İşletme Fakültesinden geçen sene mezun oldum. Kpss Lisans Düzeyinden sınava girdim. Sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek çözdüm ve çıktım. Hiç bir derse çalışmadığım halde 66 puan almıştım. Bu sene tekrar girmeyi düşünüyorum, ama kafam çok karışık. Öncelikle nedir bu Kpss A ve Kpss B ? bunun hakkında hiçbir bilgim yok. Zamanında yol gösteren birileri olmadığından hep yanlış karar veren birisi olarak bu sefer de yanlış kararlar vermek istemiyorum.

Ticaret Lisesi mezunuyum. Liseden mezun olduktan sonra 2 sene Celal Bayar Üniversitesi 2 Yıllık Muhasebe bölümünü bitirdim. Akabinde Açık Öğretim'e kaydoldum. 3 ve 4. sınıfı okuyarak işletme fakültesi bitirdim. Kendimi alan derslerinde başarılı olarak görüyorum ki; Lise 2 yaz tatilinden beri sürekli muhasebe işinde çalışıyorum. Hala da çalışmaktayım.

Ben bu sene sınava girerken 2 oturumdan mı girmeliyim sizce. Yani girersem ve girmezsem ne olur. Kpss A ya Kpss B ye nasıl başvuruluyor. Nedir bunlar farkları nedir ?
Birde kaç oturuma hangi oturumlara gireceğim..
İyi Günler, İyi Çalışmalar...
aöf...
15, 5, 2010 - 16:17:24
teknojoker
nurulu işini eline aldı ben yardımcı olayım
eğer alan derslerinden bilginize güveniyorsanız kpss a dan devam etmeniz sizin için avantajlı olur.temmuzdaki sınavda üç oturumada girmenizi öneririm.çünkü her yıl kpss a dan alımlar oluyor.ve kpss b grubu puanı kpss a puanından ayrı hesaplandığı için alandan düşük gelse dahi sorun olmuyor.eğer kpss a düşünüyorsanız yaş sınırı var bunuda göz önüne alarak hareket etmenizi öneririm.pazara sabah oturumunda Hukuk İktisat İşletme Maliye Muhasebe pazar öğleden sonra
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ekonometri İstatistik Kamu Yönetimi Uluslararası İlişkiler dersleri var.bu derslerin hepsinden soru çözmek zorunlu değil şöyleki.girmek istediğiniz herhangi bir kurumun puan türünün hesaplanması için muhasebe ve iktisat yetiyor diyelim bunun için bu iki dersten soru çözmeniz yetiyor.netten kpss puan katsayılarını araştırırsanız siteyede koydum ama nerde bilmiyorum uzun süre oldu çünkü

aöf...
15, 5, 2010 - 16:28:25
hero
KPSS-A Kadroları; genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmaktadır. KPSS-A Kadrolarına sadece ilgili Fakülte Mezunları başvurabilmektedir. KPSS-A Kadrolarına müracaat edebilmek için kurumların alacağı puan türlerine göre tercih yapılmaktadır. Yani bu puan türlerinden yeterli puanları almış olmalı ve ilgili bölümlerden mezun olmalısınız.
(B) grubu kadrolar ise; kariyer meslek olarak anılan meslekler dışında kalan diğer kadrolar olarak tanımlanmıştır. (Örneğin, mühendis, hemşire, sağlık memuru, teknisyen, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi v.b.)

alan derslerinden bilgilerinize güveniyorsanız elbette girin.parasal açıdan sıkıntı teşkil etmeyecekse üç oturumada girin.alan derslerinden sınava girerseniz yukarda yazılı olan iş alanlarına başvuruda bulunur bu alanlardan devam edebilirsiniz.eğer sadece b gurubu tercih ederseniz memurlukları tercih ederseniz.ve girdiğiniz oturumların hiçbiri birbirini etkilemiyor.kpss b den(yetenek ve kültür)aldığınız puanla kpss a dan(alandan)alınan puanların birbine negatif etkisi yoktur.ayrı hesaplanıyor.ve başvurular başladı 21 mayısta sona eriyor
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss