Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
kevren26
25, 11, 2008 - 08:10:11
kpss işletme
selam arkadaşlar ben sitede yeniyim ve birşey sormak istiyorum. işletme mezunu olacam nasip olursa ve kpssy girmek istiyorum. acaba sınavda sadece işletme ve muhasebe sorularına cevap versem hangi kadrolara girebilirim bilgisi olan varsa cevap verebilir mi???
ahiskali08
26, 11, 2008 - 13:36:35
kamu yönetimi mezunu olarak kpss de hangi dersler
Arkadaşlar ben açıköğretim kamu yönetimi mezunuyum 2009 kpss ye ilk kez girecem fakat hangi derslerden sorumluyuz.
murat yayınlarını iyi diyorlar
dersleri söylermisiniz kitap siparişi verecem saygılar.Allah yardımcınız olsun
kpss 2009
7, 12, 2008 - 05:49:35
slm
mrb arkadaşlar bende uzun bi karar aşmasından sora kpss 2009 a ilk kes ciddi bi şekilde hazırlanarak girmeye karar verdim.ve sırf ders çalışmak için işimden kendi isteğimle yrıldım biraz risk alarak.hepimiz için hayırlı ve başarılı bir yıl olması dileğiyle bilgilerimizi burda paylaşalım.herkese başarılar dilerken şunu sormak istiyorum kursa gitmek mutlaka gerekiyormu yoksa kendimiz evde çalışara yapabilirmiyiz.
shenayy
17, 12, 2008 - 11:23:39
selam
yeni üyelerdenim bende işletme 4.sınıfım ve kpss B den girmeyi düşünüyordum sınava ama bu sene yapılmayacağını öğrendim ve mecburen Adan hazırlancam herkes çok zor olduğunu söylüyor açıkcası biraz hevesim kırılmış durumda pek bi bilgim olmadığı için her türlü bilgi alışverişine açığım ve hazırlananlar alan derslerinden hangi kitaplardan çalışıyorlar yardımcı olursanız sevinirim
kullaniciadi
19, 12, 2008 - 03:23:46

arkadaşlar benim kızkardeşim bu yıl aö işletme 3. sınufta. Benim sizlerden öğrenmek istediğim bir şey var. Aö öğrencileri de 3. ve 4. sınıfta kpssye girip bu puanlarıyla tercih yapabiliyorlar mı? Bir de kurum sınavlarında A kadrolarında açık ve örgün öğretim arasında herhangi bir fark var mı?Yazılanları elimden geldiğince okumaya çalıştım ama arada kaçırdığım bir bilgi olabilir. Rica etsem bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim
hazer
1, 1, 2009 - 12:35:40
kullanıcıadi'na cevap
son sınıfta girdiği kps puanı ile tercih yapabiliyor 3üncü sınıf olmuyor a grubu ve diger gruplarda örgün ögrenim veya açıkögretim ayrımı yapılmıyor
kullaniciadi
2, 1, 2009 - 05:15:37
teşekkürler
çok teşekkür ederim
yado4590
5, 1, 2009 - 06:22:33
acil kaynak
4 yıllık işletme mezunuyum işletme alanı ders çalışmak kitap soru bankası kaynaklarını nerden bulablirim ve ka ynak ismi verilebilir mi
arif24024
9, 1, 2009 - 17:28:20
kaynak
merhabalar ben işletme mezunuyum 2009 kpss a ya girecem inşallah,yayalnız a kadrolarına nereden hangi kitaplardan çalışabilirim?ayrıca bu derslere aof e öğrenme portalinden videolu-sesli çalışmam yeterlimidir?benimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlarıma başarılar.......
almina
18, 1, 2009 - 06:58:26
arkadaşlar lütfen cevaplayın...
ben işletme mezunuyum bu sene sınava gircem ama blmedigim bi şey var . pazar ögleden sonra sınava girmek zorunda mıyım ve hangi dersten dınava girmrlriyim
lütfen bi cevap yazın ....
zehracamurcu
31, 1, 2009 - 07:56:02
YAŞ SINIRI
MERHABA BENDE YENİ ÜYELERDENİM. İŞLETE MEZUNUYUM 1981 DOĞUMLUYUM 2009 KPSS YE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM . ACABA YAŞ SINIR NEDİR BİLİYORMUSUNUZ . VE ALAN DERSLERİ İÇİN HANGİ KİTAPLARA ÇALIŞABİLİRİM. BENİM İŞİM DAHA ZOR EVLİYİM AYRICA 15 AYLIK BİR KIZIM VAR. AMA DÜZENLİ GÜVENLİ BİR İŞİM OLSUN İSTİYORUM.
.özlem.
4, 2, 2009 - 09:16:04
helpppppppppppppppp
arkadaşlar bi sorum var ::: ben işletme 4.sınıfım kpssde kodumuz 4431 oluyor yani işletme mezunu olmak.2007 klavuzuna baktım üniversiteler memur alımı yapmış 4221 kodu isitolar benim kpssp3 puanımamı bakıp alım yapacaklar arkadaşlar lütfen yardımmmm ve bu sene tercih klavuzu yayınlamıcaklar mı herkes birşey diyor..lütfen biri bana açıklasın
nizam28
5, 2, 2009 - 04:29:47
hangi soruları cevaplayacağım
ilk önce herkese merhaba. bu sene kpss ye gireceğim. ama kafama takılan sorular var.
işletme mezunuyum, ama sınavda maliye iktisat hukuk vs gibi işletme bölümünün haricinde ki sorularıda cevaplamak zorundamıyım.
bunları cevaplasak bir yararı veya cevaplamasak bir zararı olur mu?
amaaan netcez biz bunları gari deyipte. sadece işletme bölümünü cevaplasak tercihlerde bir kısıtlama olur mu?
gk ve gy bölümünün sınavda ki etkisi ne kadar?
amma bilmediğimi şey varmış benimde? yav arkadaş okuması bir dert iş bulması bir dert sınava girmesi bir dert.

mezun
15, 2, 2009 - 12:41:59
merhaba
bende işletme yeni mezunum
arkadaşlar bir sorum olucak
işletme alan bölümümden hangi derslere çalışmalıyım?
yardımcı olun lütfen
ruya 119
30, 3, 2009 - 10:35:20
merhaba
arkadaşlar bu yıl ilk defa kpss ye giricem ama bazı konularda en ufak bilgiye dahi sahip değilim.yardımcı olursanız sevinirim
işletme mezunuyum bu yıl sınavlara girmek istiyorum ancak kazandığım taktirde hangi alanlarda mesleğe başlayabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
cihan67
26, 4, 2009 - 08:17:15
başvuru hakkında
herkese selamlar,aöf işletme 4 sınıf öğrencisiyim ve ilk kez lisans düzeyinde sınava girecem aday bilgi formunda üniversite ve bölüm yerinin kodlarını bilen varmı?iki tane işletme olan var.üniversite ve bölüm kodu kaç olacak? daha önce giren veya bilen varsa yazarsa sevinirim..herkese şimdiden başarılar..
noreply
28, 4, 2009 - 16:45:41
KPSS 2009 KILAVUZU ASAGIDAKI ADRESTE
arkadaşlar bende aöf işletme lisans olarak giricem sınava sınavala ılgılı herşey ayrıntılarıyla http/www.osym.gov.tr/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A79686B1EAE8878B0E38D bu adreste adres kpss basvuru kılavuzunu içeriyor sınav merkezleri kodları mezun olunan okul kodları ve mezun olunan bolum kodları bu kılavuzda alfabetik sıraya gore var.ayrıca sadece a grubu ve ogretmen olarak gıren arkadaslar gy gk mecbur gırecekler egıtım bılımlerı dısında(ögretmenlık içim) dıger sınavlar secmelı istege aglı.bunlarla ılgılı ayrıntılı tablolarda burada.bırde benım bılmedıgım bırsey ben işletme mezunuyum ama işletme alan sınavı dısında dıger sınavlara da gırsem ne gıbı bır avantajım yada dezavantajım olur BUNU BILENLERDEN CVP BEKLIYORUM LUTFEN.....
pehlivan
29, 4, 2009 - 05:43:50
2009 Aday Bilgi Formu hakkında yardım istiyorum.
AOF İşletme mezunuyum bu ilk kpss deneyimim aday bilgi formunu doldururken tereddüt ettiğim bir kaç kısım var.

12. MEZUN OLUNAN/OLUNACAK ÜNİVERSİTE
KODU nu ne olarak girmeliyim klavuzda [105 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)] mi yoksa (9007 DİĞER) seçeneğimi işaretlememiz gerekiyor.

13.MEZUN OLUNAN/OLUNACAK BÖLÜM
KODU nu ne olarak girmeliyim (3226 İŞLETME / İŞLETMECİLİK ) mi (6229 İŞLETME-EKONOMİ / İŞLETME-İKTİSAT ) ı mı işaretlemem gerekiyor.

Ve birde hangi oturuma katılmamız gerekiyor konu hakınd abilgi sahibi olan bir arkadaşımız sorumalarımı cavaplandırısa çok sevinirim malum başvuru için kısa bir süre kaldı.
noreply
29, 4, 2009 - 10:16:03
kpss aöf işletme
aöf işletme mezunuları işletme işletmecilik
bolumunu mezun olunan okulda anadolu üniversitesini seciyor.ayrıca cumartesi sabah (ing dahil) pazar özellikle sabah oturumuna da girmen lazım çok puan türünden sana puan hesaplanması için. hatta 120 puan türünün tamamından gelmesi için de pazar öğleden sonraki oturuma da girmen lazım. Diyelim iktisattan 1 soru bile çözmedin. ne olacak iktisat yaklaşık 75 tane puan tüürne etkili. Sana 120 puan tüürnden 75'i asla hesaplanmaz.. Bu yüzden bir iibf'li iktisat fakülteli ya da işletme fakülteli bir mezun bölümü ne olursa olsun kpss de 3 oturuma da girip en iyisini her testte yapmak zorundadır. (3 oturum: ctesi sabah-pazar tüm gün). E ben ekonometri istatistik bilmiyorum ne olacak. Bilmesen de işaretle salla birkaç soru. yeter ki 120 puan türü hesaplansın.. Ama bak 120 puan türü hangi kurumların. hangi kurumu istiyorsun sen. o kurumun kpss puan kodu ne. o puan koduna hangi testler etkili. o testlere yoğunlaş. ama yoğunlaşırken de diğer testleri boş bırak ma ki sana 120 puan türünün tamamı hesaplansın..
cihan67
29, 4, 2009 - 18:52:35
kpss
cok saol noreply verdiğin bilgiler için herkese bu 'çamurlu yolda' hayırlısını diliyorum..
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss