Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
uzun_murat
1, 5, 2008 - 02:17:09
AÖ İŞLETME FAKÜLTESİ İŞLETME MEZUNLARI
Merhaba, AÖ İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunuyum. A GRUBU kadrolarına başvuru yapabiliyor muyum? Ve eğer yapabiliyorsam, mülakatlar esnasında, benimle aynı şartlardaki bir İİBF mezunundan farklı bir muamele görecek miyim? Özetle, AÖ mezunu olmanın dezavantajı var mıdır A GRUBU kadrolarında?
uzun_murat
1, 5, 2008 - 02:49:11
TEKRAR BEN
ÖTEKİ KONU BAŞLIKLARI YANLIŞLIKLA AÇILDI. KASITLI DEĞİL. YÖNETİCİ SİLERSE MEMNUN OLURUZ. EK BİR SORUM DAHA OLACAK. ÖĞRETMENLİĞE DE BAŞVURABİLİYOR MUYUZ? BAŞVURABİLİYORSAK BÜTÜN OTURUMLARA GİRMEMİZ GEREKİR(PAZAR GÜNÜ KENDİ TERCİHİMİZ) SANIRIM. DOĞRU MUDUR???
uzun_murat
1, 5, 2008 - 03:01:54
SON BİR SORU
KILAVUZU İNCELEDİĞİMDE İŞLETME KODUNU TAM OLARAK ANLAYAMADIM. HANGİ KOD NUMARASI İŞLETME İÇİN KULLANILIYOR?
nurulu
1, 5, 2008 - 12:19:29
SELAMLAR
ÖNCELİKLE 4 YILLIK MEZUNSANIZ BAŞVURABİLİYORSUNUZ AÇIKÖĞRETİMLİ OLMANIZ BİŞEY DEĞİŞTİRMEZ.BU ARADA SİZİN BÖLÜM ADINIZ NE TAM OLARAK.EĞER SADECE "İŞLETME" İSE KODU 3226 FORMDA GÖRDÜĞÜM KADARIYLA.ŞİMDİ SİZ PAZAR SABAH VE PAZAR ÖĞLEDEN SONRA DA GİRMEK DURUMUNDASINIZ.EĞER UZMANLIK MÜFETTİŞLİK GİBİ A KADROLAR DÜŞÜNÜYOSANIZ.AMA DENEYİN BENCE DE.ZATEN B GRUBU İÇİN TERCİH HAKKINIZ SAKLI OLACAK.VE ALAN DERSLERİNİN GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK PUANINIZA NEGATİF BİR ETKİSİ YOK.

MÜLAKATLARA GELİNCE MEZUN OLUNAN FAKÜLTENİN ŞU DURUMDA HİÇ ETKİSİ YOK.KİMİ İSTERLERSE ONU ALIYORLAR.BU GERÇEK.TORPİL BULURSAN SENDEN İYİSİ OLAMZ.BAŞARILAR DİLERİM.
uzun_murat
1, 5, 2008 - 13:40:19
ÖĞRETMENLİK HAKKINDA
ÖNCELİKLE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. BÖLÜMÜM SADECE İŞLETME(LİSANS). KILAVUZDA BİRAZ KARIŞTIRMIŞLAR 3 YERDE İŞLETME GEÇİYOR, İNSANIN AKLINI KARIŞTIRIYORLAR. BİR DE ACABA ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU YAPABİLİYOR MUYUZ? YAPABİLİYORSAK CUMARTESİ ÖĞLEDEN SONRA OTURUMUNA DA GİRMEK GEREKLİ O ZAMAN DEĞİL Mİ?
O ZAMAN İYİ BİR PUAN VE TORPİL LAZIM
İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
nurulu
1, 5, 2008 - 17:46:31
selam
sizin öğretmenlik hakkınız var mı?Varsa tabi cumartesi öğleden sonraya da katılmanız lazım.Ama öğretmenlik hakkınız var mı yok mu diye bana soruyorsan malesef hiç bir bilgim yok benim bu konuda.
melis
1, 5, 2008 - 19:26:33
nurulu
Nasılsın canım benim.Burda mısın şimdi?Bu arada benim bildiğim işletme mezunlarının öğretmenlik hakkı falan yok ama.Bir ara açıköğretim mezunlaruna veriyolarmış böyle bi hak ama hala var mı bilmem.Canım nurulum seni seviyorum.Mujk,başvurumu yaptım.Çok para be nurulu.
nurulu
1, 5, 2008 - 19:33:29
melis'e
İyiyim meliscim sen nasılsın?Hadi hayırlı olsun az kaldı de mi?2 ay bile yok artık.Elimizden geleni yapacaz artık.Bu arada ben de duymadım işletmecilerin öğretmenlik hakkı yok da senin de dediğin gibi belki açıköğretimde farklı bi uygulama falan olabilir.Bilmiyorum vallahi.Onu da orda okuyanlara söylemişlerdir heralde.kendine iyi bak canım.Ben çıkıcam birazdan.Mesajını da okudum,sağol canım moralin için de.Bay bay
melis
1, 5, 2008 - 19:42:42
nuruluya
ben de iyiyim canım keyfim yerinde şükür,kpss ye girecek biri için fazla iyiyim,hayırlara vesile olsun inşallah Sen beni sınavdan 2 hafta önce gör,ağlamaktan helak olurum.Allahtan sınava girince heyecan,telaş,panik falan kalmıyo bende.Sen nasılsın bu konuda bilmem de.Sınavdan önce salya sümük yok ben bişey yapamam da hiçbişey bilmiyorum da falan da filan ağlarım sınavda panik kalmaz.Maşallah deyim de dur Ben de teşekkür ederin tatlım sana.Sonra görüşürüz yine.Sen de iyi bak kendine canım.
uzun_murat
2, 5, 2008 - 19:56:29
Selam
Merhabalar...
Sorularımın net cevaplarını aldım. Öğretmenlik hakkımız yok...Bölüm kodu 3226 işletme/işletmecilik.
levotiron
4, 5, 2008 - 23:25:28
işletme mezunuyum ACİLLLL CEVAP
MERHABALAR HEPİNİZE KOLAY GELSİN ...
ÖZELLİKLE SN.NURULU'YA...

EFENDİM BENDE AÖF İŞLETME MEZUNUYUM.BU YIL İLK KEZ KPSS'YE GİRECEĞİM.ANCAK ANCAK KPSS A YADA B'DEN HANGİ KONULARDAN SORUMLUYUZ BİLMİYORUM.
İŞLETME İLE İLGİLİ BİR YER DÜŞNÜYÜROM.ACABA HANGİ KONULARA VE HANGİ DERSLERİ YAPMALIYIM ..
BİRDE HANGİ OTURUMLARA GİRMELİYİM.
YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.

levotiron
4, 5, 2008 - 23:27:21
İŞLETME MEZUNLARI
AYRICA İŞLETME MEZUNLARININ BU FORUM ALTINDA TOPLANMASINI ÇOK İSTERİM.BÖYLECE DAHA RAHAT BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNABİLİRİZ.
TÜM ÖZELLİKLE AÖFLÜ İŞLETME MEZUNLARINI BU FORUMA BEKLİYORUM.
ACİLEN TOPLANALIM Kİ NE YAPABİLECEĞİMİZ KONUSUNDA YARDIMLAŞALIM.
AEO
levotiron
4, 5, 2008 - 23:30:19
SN NURULU'NUN DİKKATİNE
SN NURULU SİZE BİR SORUM DAHA OLACAK BEN ŞU AN KAMUDA MEMUR OLARAK ÇALIŞIYORM.ZORUNLU HİZMET SÜRESİ BİZDE 4 YADA 5 YIL DİYORLAR.BEN DOLDURDUM. (YANİ ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM)
BAŞKA BİR KAMU KURUŞULUNA GEÇMEM İÇİN KURUM MUVAFAKATINI KESİN ALABİLİR MİYİM?BÖLGE İDAREDEN BU KONUDA GÜZEL SONUÇ ALAN ARKADAŞLAR VAR MI?????
levotiron
4, 5, 2008 - 23:33:07
SN NURULU 'NUN DİKKATİNE
SON BİR SORUM DAHA OLACAK.
KUSURUMA BAKMAYIN LÜTFEN
BEN İŞLETME MEZUNUYUM AMA GENEL YETENEK SINAV SONUCUNA GÖRE DE DÜZ MEMURLUKLAR İÇİN TERCİH YAPABİLME SANŞIM VAR MI?//
CEVAPLARINIZI MERAK VE SABIRLA BEKLİYORUM.
HEPİNİZ ALLEHE EMANET OLUN EFENİM
nurulu
5, 5, 2008 - 14:01:15
merhabalar
Öncelikle işletme mezunu olmanızın B grubu tercih yapmanıza hiçbir engeli yok.Tabiki genel yetenek genel kültür puanınızla rahatlıkla B grubu tercih yapabileceksiniz. Valla muvafakat konusunda duyduğum olumlu örnekler var.Ama şimdi sana kesin verirler %100 desem kurum da kıllık yaparsa çok üzülürüm.yani sicil amirlerinizin size bi garezi yoksa sanırım ellerinden geleni yaparlar.
nurulu
5, 5, 2008 - 14:10:42
selmm...
Tekrar merhabalar,yukarıdaki sorunuzu görmemişim öncelikle şunu belirteyim ki uzman ya da müfettiş olmak yani kariyer meslek sahibi olmak istiyorsanız KPSS A da cumartesi sabah oturumunun yanısıra Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra oturumlarına da girmeniz gerekiyor.Pazar sabah oturumu tüm a kadrolar için çok önemli.İKTİSAT,MALİYE,MUHASEBE,HUKUK,İŞLETME BU OTURUMDA.Bu kadrolar için sizin bölüm mezunları Hem genel kültür genel yetenek hem de alan dersleri(İktisat,Maliye,Hukuk,Muhasebe,Kamu yönetimigibi) cevaplamak durumunda kalıyor.Bu dersleri cevaplandırıyorsunuz.Bu derslerin katsayıları her puan türünde farklı oluyor.Mesela atıyorum KPSS 49 puan türünü Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanları ya da Vergi Denetmenleri için arıyor.Bu puan türü İktisat Maliye Muhasebe hukuk genel yetenek genel kültür İngilizce gibi derslerin netlerinin katsayılarla çarpılması ile bulunuyor.Maliyenin,Hukuk'un ve İktisadın katsayıları 0,2 daha diğerlerinin 0,1.

Pazar öğleden sonra da A kadroları bazıları için gerekli bazı alanlar var.Biz tüm bu derslerde bilgi sahibi olmasak bile pazar öğleden sonra oturumuna katılır,en azından bildiğimiz kadrını yaparız ki puan türlerimiz hesaplanabilsin.her kurumun sınavına başvurabilelim diye.Pazar öğleden sonra da ÇEKO,KAMU YÖNETİMİ,ULUSLARARASI İLİŞKİLER EKONOMETRİ gibi bölüm alanları var.A kadro denemek için yani Cumartesi sabah,pazar sabah,Pazar öğleden sonra oturumlarına girmek gerekiyor.size de kolay gesin.İyi çalışmalar.
levotiron
8, 5, 2008 - 07:46:04
sn nurulu'ya...
cevaplarınız için gönülden teşekkür ederim.iyiki varsınız da bizlere yol gösterip bilgilerinizi paylaşıyorsunuz...allaha emanet olun.iyiki varsınız.
yeni problemler ve sorularla yine kafanızı ağrıtmaya devam ederim.tbi kusura bakmazsanız...
levotiron
8, 5, 2008 - 07:48:16
sn nurulu'ya
sn nurulu ben dememişmiydi yeni sorularım olacak diye.msj yazar yazmaz aklıma geldi.
bana işletmeye yönelik hızlı ve kolay sınava hazırlanacağım güzel kaynaklar önerebilir misiniz?özellikle cd!li setler de varsa bildiğiniz daha da iyi olur.kolay gelsin...
levotiron
8, 5, 2008 - 07:48:51
sn nurulu'ya...
cevaplarınız için gönülden teşekkür ederim.iyiki varsınız da bizlere yol gösterip bilgilerinizi paylaşıyorsunuz...allaha emanet olun.iyiki varsınız.
yeni problemler ve sorularla yine kafanızı ağrıtmaya devam ederim.tbi kusura bakmazsanız...
nurulu
8, 5, 2008 - 11:41:12
Rica ederim ne demek
Her zaman ağrıtabilirsin başımı
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss