Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
samsung35
3, 4, 2008 - 10:02:50
dış tic
mrb ben dış tic 2 yıllık mezunuyum. benim gireceğim sınav tarihi ve başvuru tarihi hangisi. konular hakkında da hiç bir bilgim yok bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı
nurulu
5, 4, 2008 - 23:00:28
merhaba
2 yıllık mezunlar 21 Eylülde yapılacak olan KPSS b ye girecekler.Sorumlu olduğunuz alanlar Genel yetenek gENEL KÜLTÜR.
nurulu
5, 4, 2008 - 23:05:44
...
Genel yetenek grubu Türkçe ve matematikten oluşuyor.Türkçe 30,Matematik 30 olmak üzere toplam 60 soru var.Türkçede sözcük bilgisi(3 soru),Dilbilgisi(6 soru),Anlatım özellikleri(3 soru) ve Okuduğunu anlama(18 soru) konuları var.Matematikte 6 soru sayılar,6 soru Matematiksel ilişkilerden yararlanma,12 soru problemler,3 soru geometri ve 3 soru tablo ve grafik okuma konuları var

Genel kültürden de topalm 60 soru var.30 tane tarihten,18 tane türkiye coğrafyasından,10 tane vatandaşlıktan,2 tane falan da Türkiye ve Dünya ile ilgili Güncel Sosyoekonomik Konulardan geliyor.Bu yazdığım konularda soru sayılarında 1-2 kayma olabilir.Tarihten çoğunluk yani 24 soru falan III.selimden itibaren türk inkılabını hazırlayan etkenler ve yakınçağ tarihimiz ve inkılap tarihinden gelir.6 soru falan da Osmanlı tarihi ve selçuklu ve önceki dönemden geliyor.Tarih en zorlayıcı derstir bunların arasında
teski
6, 4, 2008 - 23:36:36
kpss/b lisans/önlisans
benimde bi sorum olucakti. lise mevzunuyum ve myo okulunda okuyorum suanda. kpss sinavina giricem ama kpss b nin lise mi yoksa onlisans katagorisindemi giricem? ikisi arasindaki farklar nelerdir? yardimci olursaniz sevirinim
nurulu
7, 4, 2008 - 23:37:14
merhaba
son sınıfsanız önlisans düzeyinden "mezun olabilecek durumda" olarak girebilirsiniz.Size artısı şu olabilir.Puanlar alınıp tercihler yapılırken bazı kurumlar sizin bölüm mezunu isteyebilirler.Bu durumda hem onları tercih edebilir,hem de en az lise düzeyi isteyen yerlere başvurabilirsiniz.Başarılar...
ü.gülsüm
18, 4, 2008 - 03:51:54
mrh
ben önlisans muhasebe mezunuyum..şansım ne derece birde nereleri tercih edebilirim
nurulu
18, 4, 2008 - 15:19:52
SELAMLAR
Siz yüksek aldığınız sürece şansınızı yükseltirsiniz.Bölümünüzün avantajları olup olmadığını merak ediyorsanız ösym nin sayfasında arşiv bölümü var.Oraya tıklayıp KPSS yi tıklayın geçmiş yıllardaki kılavuzlara ulaşırsınız.Orada B grubu tercih kılavuzunu indirip bi bakın bence.Geçen sene sizin bölüm mezunu olma şartını isteyen kaç kurum var,bunlar hangi kurumlar bi bakın bence daha sağlıklı olur.Başarılar.
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss