Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
acikbeyaz
25, 3, 2008 - 02:26:27
KPSS B grubu için hangi tarihli sınav?
Arkdaşlar mrb.İşletme mezunuyum ve KPSS/B grubu girmek istiyorum.Haziran daki sınava mı yoksa Eylül sınavına mı girmem gerekli kafam karman çorman oldu
B grubu için Haziran sınavına girip sadece g.kültür ve g.yetenek çözmek yeterli diye biliyordum...
Bu konuyu bilen ve cevaplayan olursa minnettar kalıcam
gül_han
25, 3, 2008 - 10:10:29
sLmm
ewet dooru biliyosun=) we hazirandaki sınawa giricezz
tubazeybek
25, 3, 2008 - 17:02:22
OOFFF
arkadaşlar ya .. bu kpss a ve b arasındaki fark nedir??
KAFAYI YİCEM AMA ... HERKES FARKLI ŞEY SÖYLÜYOR !!
BEN İKTİSAT MEZUNUYUM
VE KPSS GİRMEK İSTİYORUM.. ??
Aysegüll
25, 3, 2008 - 17:12:13
KPSS
Merhaba arkadaslar,bende baslarda sizler gibi kpss hakkında hiçbişey bilmiyodum ama insan içine girdikce ögreniyo bazı seyleri.. KPSS A haziranda yapılacak olan sınav ve buna lisans mezunları katılıyo. KPSS B ise eylülde yapılacak olan sınav ve bunada lise ve önlisans mezunları katılıyo.Sizler nereden mezunsanız ona göre degerlendirin durumu. Kolay gelsin hepinize...
elif78
26, 3, 2008 - 00:19:15
hayır
ben öyle bilmiyorum ösym nin sayfasından inceleyin arkadaşlar ben de anlayana kadar canım cıktı..haziranda yapılacak sınavda hem A hem B var..eylüldekinde de öyle..haziran ve eylulde 2 farklı zamanda yapılmasının sebebi egitim duzeyleri farklı olan insanları farklı zamanlarda sınava sokmak..Yanlışım varsa lutfen duzeltin cunku ben de haziranda B ye giricem diye çalışmaya çoktan başlamış durumdayım!!
casus06
26, 3, 2008 - 03:16:58
herkese
mrb arkadaşlar herkes bildiğini açıklamış yaardımcı omak istemiş ama boşluklar var şöle söleyeyim ben haziran da kpss A kadroları için var 4 yıllık ünv. mezunları burdan girecek ve burda sadece gk ve gy sorularını cvplmak isteyen ark.lar kpss B başvuruları olduğu zaman burdan tercih yapacaklar eğer diğer alan derslerin sorularını çözmek isterlerse de çözsünler onlar müfettişlik, müfettiş yrd.v.b. sınavlar için ayrı puanlamaya tabi tutulur eylüldeki sınav ise g.y. g.k. olarak önlisans ve lise düzeyindeki ark.lar girecekler kpss B diye geçiyor kpss A ile farkı birinde 4 yıllık ünv. mezunları giriyor diğerinde önlisans ve lise mezunları ok umarım tam sağlıklı bir açıklama yapabilmişimdir size başarılar ark.lar hepinize
elif78
26, 3, 2008 - 13:11:01
??????
arkadaşım ben de 4 yıllık mezunum ama B ye giriyorum..A ve B yi eğitim düzeyine göre sınavlar diye ayırmak yanlış..A ve B içerik olarak birbirinden farklı ders konuları içeriyor o sebepten A ve B..
Nurulu arkadaşım istersen sen bir de fikirlerini ve bilgilerini bize aktar..
Ben doğru zamandaki doğru sınava çalıştıgımı düşünüyorum
casus06
26, 3, 2008 - 14:36:25
elif'e
senin bölümün ne bizde ona bakarsan b ye hazırlnıyoruz ben iktisat mezunuyum A grubu sınavına girip orda sadece gy gk sorularını çözxeceğim ok senin bölümü öğrenirsek ona göre sanada yardımcı oluruz
elif78
26, 3, 2008 - 21:17:54
ben
casus ben de kimya mühendisliği mezunuyum,haziranda Kpss B'ye giriyorum yani onun konularına çalışıyorum:Genel Yetenek ve Genel Kültür'e gireceğim bir de ekstradan Yabancı Dil sınavı -İngilizce'yi alıcam..Böyle düşündüm çunku ben ne hukuktananlıyorum ne muhasebeden o sınavlara girmemin bi anlamı yok ( napiim artık bunlardan oldugu kadar
casus06
27, 3, 2008 - 00:02:30
elif
inş. başarırsın elif hayırlısı neyse o olsun bende bu sene ölesine bir deneyim diyorum kendimi A kadrolar için bakalım nasıl gelcek puan ama bende gy gk için çalışıyorum allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin hepimize

AMİİİİNNNN
nurulu
27, 3, 2008 - 01:42:33
selam arkadaşlar
Casusu un dediği gibi 4 yıllık mezun iseniz mecburen Hazirandaki KPSS A ya giriyorsunuz.Ama dileyen,amannnn ben alan desleri yapmayacağım düz memurluk için tercih yapacağım,diyen arkadaşlar sadece Genel Yetenek genel kültür yapar ve çıkar sınavdan.Yani sadece cumartesi sabah oturumuna girme ve diğerlerine girmeme hakkı mevcut

Lise ve 2 yıllık mezun arkadaşlar ise Eylüldeki KPSS B ye girip yine genel kültür genel yetenek alanlarından teste abi olacaklar.Ve daha sonra cümleten terihler yapacağız B grubu isteyen arkadaşlarla.Eylüldeki sınavın başvuru tarihleri belli olmadı henüz.Hazirandaki sınavımızın başvuruları 28 Nisan-5 mayıs tarihleri arasında olacak.
nurulu
27, 3, 2008 - 01:44:09
Bu tarih ayırımının sebebi
Mezuniyete göre ayırmışlar işte kolaylık olsun ÖSYM ye diye bence.Genel yetenek genel kültür soruları nitelik ve nicelik olarak eşit olacak zaten.
elif78
27, 3, 2008 - 12:43:52
:)
ben hala sanıyorum ki haziranda gireceğim sınav KPss B ...Allahım yahu neys ebenim bildiğimden emin oldugum şeyler o zaman :Haziranda sınava giricem,cumartesi sabah ve gy gk ing yapıcam ..zaten klavuzu alıp okumak lazım (
teşekkürler nurulucum tekrar

casus inşallah Allah güzel yerleri kısmet etmiş olsun,hayırlı değilse olmasın arkadaşım,allah hepimize hayırlısını versin
nurulu
27, 3, 2008 - 15:23:35
elif'e
elifcim sen haziranda gireceğini biliyodun zaten,sınavın adı hiç önemli değil A ya da B sen ne yapacağını biliyosun. Görüşürüz canım.
elif78
27, 3, 2008 - 19:02:14
:)
designer16
31, 3, 2008 - 05:02:56
mrhabalar-
merhaba arkadaşlar- ben önlisans mezunuyum 21eylüldeki sınava b grubundan giricem sanırım peki bu gruptaki dersleri neye çalışmam gerektiğini nasıl öğrenebilirim? bide cumartesi sabahı yetenek sınavına herkesin girmesi gerekiyomuş bunun tarihini öğrenmek istiyorum.. şimdiden teşekkürler
casus06
31, 3, 2008 - 19:10:22
desinger'e
mrb önlisans olduğunuz için eylüldeki sınava gireceksiniz tarih tam olara kbelli değil 21 eylül deniyor zaten cumartesi sabah dedikleri ünv. mezunlarının gireceği gün dilimi orda size genel kültür ( tarih inkılap tarihi coğrafya vatandaşlık ) genel yetenek (türkçe mat.) soruları sorulacaktır.
annudora
26, 4, 2008 - 17:00:30
...
Forumlarda gezmektense ÖSYM nin sitesinden bilgi almak daha mantıklı değilmi?...
Anlamak zor olmasa gerek kılavuzda anlatılanları.

KPSS A hazirandaki sınavdır. 28-29 haziran takvimde boş olduğu için 2008 için muhtemel tarihidir. B grubu sınavı ayrı tarihtedir - Eylülde - A sınavı ile alakası yoktur ve her sene yapılmaz - 2007 de olmadı diye biliyorum.

KPSS A : Cumartesi ve pazar oturumu vardır. Cumartesi Sabah oturumu herkese mecburidir GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK ingilizce - öğleden sonra oturumu ise ÖĞRETMENLİK mezunları içindir. Pazar seansı branş(iktisat hukuk maliye muhasebe vs...) sorularından oluşan sabahtan öğleden sonraya kadar süren 2 oturum bi sınavdır.

Bildiğim kadarıyla da AYNI SENE içinde hem A hem B sınavına girilemez.

HANGİ MESLEKLER İÇİN :

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar,
bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız
genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili
kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel
yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen
ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik
sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro
ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin
teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun
Hükmünde Kararnamenin eki listelerde yer
alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara
bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile
kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel
idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve
belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara
bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer
kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a)
bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk
defa kamu hizmeti ve görevlerine
atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar
içindir.

KİMLER GİREBİLİR :

a) 2006-KPSS/1 sadece lisans (dört veya
daha fazla yıllık yükseköğretim) programlarından
mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda
bulunanlar içindir. Bu Kılavuz sadece
2006-KPSS/1.in kural ve işlemlerini kapsamaktadır.
Yüksek lisans veya doktora derecesini almış
olanlar, başvurularını lisans diplomasını aldıkları
alandan yapacaklar, daha sonraki tarihlerde
atanmak üzere tercihlerini belirlerken bu alanı
göz önünde tutacaklardır.

b) Önlisans (iki yıllık meslek yüksekokulu
ve iki yıllık açıköğretim) ve ortaöğretim (lise ve
dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan
mezun olabilecek durumda olanlar 17 Eylül 2006
tarihinde yapılacak olan 2006-KPSS/2.ye
gireceklerdir. Bu sınav ile ilgili kılavuz ayrıca
hazırlanacak ve başvurunun yapılacağı tarih
basın yoluyla adaylara duyurulacaktır.
yusuf024
16, 6, 2008 - 03:08:25
arkadaşalar bir yardımcı olsanız !
ben teknik lise mezunuyum. bölümüm bilgisayar/yazılım.bu sene yapılacak kpss sınavına girmek istiyorum.öğrenmekistediğim şey lise mezunları genel yetenek bölümünümü genel kültür bölümünümü yapıyorlar.bir yardımcı olursanız sevinirim.
endülüs
16, 6, 2008 - 04:12:37
yusuf
herikisindende sorumlusun
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss