Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
fidan
18, 2, 2008 - 16:32:36
işletme
işletme mezunları bankalar dışında neleri tercih edebilir bilen varsa lütfen cevaplasın herkese başarılar
nurulu
18, 2, 2008 - 21:59:59
merhabalar
İşletme mezunları kamu kurumlarının hemen hepsinde işe alıyor.KPSS A kılavuzu edinirseniz geçen senenin falan daha iyi anlayacaksınız.Genelde İktisadi İdari Bilimler mezunu olma şartı vardır kurumlarda.İşletme netinizin önem kazanacağı iyi yerlerden biri mesela Maliye Bakanlığı MASAK( Mali Suçlar Araştırma Kurulu) dur.Ancak tüm kurumlar dediğim gibi fakülteye bakarlar genel olarak.
fidan
19, 2, 2008 - 15:49:04
ilgilendiğin için sağol
aslında ben adliye, vergi dairesi,nüfus müdürlüklerindeki memurlukları tercih etmeyi düşünüyorum sadece GY.veGK. sorularını cevaplandırsam yeterli olurmu,alan sorlarınıda cevaplamam gerekiyormu?
nurulu
20, 2, 2008 - 00:10:36
merhaba fidancım
eğer düz memurluk istiyorsan yeterli olur tabi ki.KPSS B yi mi düşünüyorsun sen? Bilmiyorum haberin var mı ama KPSS A ya girince de Genel yetenek genel kültür yapıyoruz ya,KPSS B tercihlerini yapacağımız puan türümüz de geliyor.Yani KPSS a ya girip haziranda,B grubundan girenlerle beraber tercih yapabiliyoruz.Diğer puan türlerin kötü gelirse A dan,B den tercih yapabilirsin.Ama şundan emin değilim Eylüldeki sınava girme gibi bir şansımız var mı,biz lisans mezunuyuz ya,sanırım sen her halde Haziranda giricen ama alan derslerine hazırlanamamış olursan sadece genel kültür genel yetenek cevaplarsın,B grubu kadrolar için olan 2-3 puan türün hesaplanır.Onlarla da B grubuyla beraber tercih yaparsın.Sonuç olarak Haziranda giriyorsun sınava ama istemezsen alan dersi yapmazsın.B grubu için iyi hazırlan o halde,tarihe dikkat et,iyi çalış.OK?
fidan
20, 2, 2008 - 13:48:29
merhabalar
çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim kafamdakı sorulara cevap buldum.kendine iyi bak
nurulu
20, 2, 2008 - 17:29:34
fidan'a
Fidancım araştırdım kesin olarak Hazirandaki A grubuna giriyorsun.Daha sonra genel yetenk g.kültür puanınla B grubu tercih yapabiliyorsun diğerleriyle berabaer.Hadi kolay gelsin
sbf
21, 2, 2008 - 22:35:13
selamlar
evet arkadaşlar,lise ya da önlisanslar mecburen Eylül'de giriyorlar.Lisans ve lisans üstü iseniz mecburen Hazirandaki KPSS A ya giriyorsunuz.Genelde kafalar şu durumda karışıyor: Lisans mezunu biri eğer alan derslerine çalışamıcak durumda ise B grubu düz memurluk için tercih yapmak istediğinde acaba direkt KPSS B ye mi girsem,girmem mümkün mü diye düşünüyor.Ama herkes mezuniyetine göre girmek zorunda.KPSS A ya girer,sadece genel kültür genel yetenek yapar,lise ya da önlisans mezunlarıyla beraber tercihler yapılırken tercihin yapar yine doğru olan bu.Nurulu doğru araştırmış.Herkese selamlar,iyi çalışmalar.
gamiss82
24, 2, 2008 - 01:20:29
ne zaman tercih yaparlar ki...
hay sizden Allah razı olsun. şöyle bi soruya kimseden net bi cevap alamamıştım. bende memur olmak istiyorum. ve ilk önce bi g.k.-g.y. sorularını yapıyım diyorum. nasıl korkuyordum,anlatamam...
artık korku filan yok.alan dersi rahatlıkla yapmayacağım. ama insan oğlu soruları biter mi? ne zaman tercih yaparlar ki??

acaba,100 net yapsam yeterli olur mu ki?
melis
24, 2, 2008 - 18:05:08
merhabalar
50 genel yetenek 50 genel kültür size kesin 75-80 arası puan getirir.Ne zaman tercih yapılır bilmiyorum valla.Eylüldeki sınavdan sonra 2 ay bekleseler en az Aralıkta olur bence . Başarılar şimdiden.
gamiss82
25, 2, 2008 - 00:26:38
melis'e...
75-80 puanla istanbul da her hangi bi memur dairesi alıyor mu,acaba?
epey uzunca bi dönemmiş.ben arada iş bulup çalışayım bari.
ellerine sağlık,yazın için..sana da hayatında başarılar.
melis
25, 2, 2008 - 20:17:58
selam
Alırlar tabi neden almasınlar.Tabi yüksek puanlı insanlar tercih etmezse oraları
Teşekkür ederim sana da hayatta başarılar...
eda87
20, 12, 2009 - 11:04:03
merhaba
ben işletme son sınıfta okuyorum. kpss ye giricem bu sene ama hangi sorulardan sorumlu olduğumu bilmiyorum a.ö okuduğum için sizden yardım alabilirmiyim cvp yazarsanız sevinirim arkadaşlar...
ESRAve
22, 12, 2009 - 08:30:28
İŞLETME SON SINIF
merhabalar kpss hakkında pek bilgim yok ben aöf işletme 4.sınıf ögrencisiyim kpss sınavına girmeyi düşünüyorum bu sene ama pek bilgim yok a ve b olarak ayrılıyor ben istediğime girebiliyormuyum?hangisi daha avantajlı olur yardımcı olursanız sevinirim....
duygu.tolga
23, 12, 2009 - 03:12:18
Esra ve 'ye yanıt
Merhaba,

Önünüzde iki yol var; memur olmak veya Bakanlıklar'da memurluk dışında kariyerli meslek sahibi olmak. Eğer memurluk ise hedefiniz sadece genel yetenek ve genel kültür çözeceksiniz, eğer Bakanlıklar'da çalışmak ve kariyerli meslek sahibi olmak ise ( ki detaylı bilgi için mail atarsanız klavuzlarla yardımcı olurum) Alan derslerinden de çözmeniz gerekiyor.

kavram_d@windowslive.com
duygu.tolga
23, 12, 2009 - 03:12:55
eda87'ye yanıt
Merhabalar,

Esra'ya yazdığım aynen senin için de geçerlidir.
bbaran78
13, 4, 2010 - 06:25:58
KPSS-A
meraba aöf 4.son sınıf öğrencisiyim bu sene KPSS-A ye girsem okul bitmezse die düşünüorum bu aldığımız puan 2 yıl geçerli olucakmı bunu merak ediorum..
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss