Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
EfsanE
11, 2, 2008 - 21:15:27
=> Meslek Lisesi (KPSS)
Meslek Lisesi (KPSS)

Merhabalar Abilerim Ablalarım...
KPSS ile ilgili bi sorum olcak sizlere

Bu sene itibari ile KPSS ye hazırlanma Kararı verdim yalnız hiç bi bilgim yok forumda biraz araştırdım fakat tam anlamıyla bi bilgi almak istediğimden bu başlıgı açtım

şu anda meslek lisesi 5. sınıfta okulaktayım mezun olunca bu sene anadolu teknik lisesi diploması alacağım

size sorum su...
Bölümüm Elektronik Ama İleri düzeyde bilgisayar biliyorum KPSS ye Sadece Bu siteden hazırlanabilirmiyim sadece bu sitedeki soruları çözerek kazanabilip yerleşebilirmiyim?

Az önce hiç bi bilgimin olmadıgını arz etmiştim KPSS ile ilgili nasıl ne zaman hangi tercihte bulunmalıyım
(cvplarınızda KPSS ile Alakalı hiç bişey bilmediğimi göz önünde bulunarak ayrıntılı bi açıklama yaparsanız çok memnun olurum )

Aydınlatıcı bilgilerinizden ötürü şimdiden Teşekkür ederim... Selam Ve Dua İle

SAYGILARIMLA.
nurulu
12, 2, 2008 - 01:48:24
efsane umarım okursun
Öncelikle merhabalar.Şimdi,öncelikle lise mezunu arkadaşlar KPSS B grubundan sınava giriyor.Yani bir de KPSS A var ama ona 4 senelik üniversite mezunları giriyor.KPSS B sınavının yapılacağı tarih belli oldu ama henüz başvurular başlamadı.Siteye üye olduğuna göre başvurular başlayınca sana mesaj ve mail gelir.Mesela KPSS tarihi belli olunca gelmiştir değil mi?Eylül de olacak.Şimdi KPSS B grubu sınavını anlatayım sana;

KPSS B'de sorumlu olduğun dersler:GENEL YETENEK(Türkçe ve Matematik) GENEL KÜLTÜR(Tarih,Türkiye Coğrafyası,Vatandaşlık) Vatandaşlık için bir tane küçük anayasa kitapçığı alırsın yeter sana.6-7 soru geliyor yanılmıyorsam ve kolay olur soruları.

Matematiğin iyidir sanırım.En zoru Tarih'tir sınavda bence.Tarihe sıkı hazırlanman lazım,bol bol soru çözmelisin.Site güzel ancak soru kitabı alman lazım.Güvender yayınlarının tüm saydığım dersleri içeren bir kitabı var.Ben yine kaynak duyarsam forumda yazarım.Türkçeler de çok zorlamaz ama dilbilgisi falan bakmak lazım yine de .Başka kafana takılan bişey olursa çekinmeden sorarasın,ben bilmesem bile araştırıp sana dönerim,tamam mı ablacım
vazgectim
26, 3, 2008 - 19:46:41
BEN COCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM
SELAM ben cocuk gelısımı mezunuyum ve kpss sinavına gırmek ıstıyorum kendıme nasıl bır yol cızı nerden baslamalıyım bu kısa sure ıcınde zaman yeterlı olabılırmı 25 yasındayım 7 senedır elıme kıtap almıs deılım ama azımlıyım sadece nerden baslamalıyım galıba benım bolum kpss-B
byleo41
30, 4, 2008 - 16:01:55
yardımmmm
merhaba arkadaşlar ben meslek lisesi mezunuyum başvurular bvaşladımı lütfen ,yardım
nurulu
30, 4, 2008 - 17:39:09
hayır byle sakin ol
Sizin başvurular Mayısın sonu ile Haziranın sonuna kadar nerdeyse.
nurulu
30, 4, 2008 - 17:42:26
vazgeçtim e
Yukarda bi arkadaşa yazmıştım onu okursan faydası olur sana da.Eylülün 21 ine kadar vaktin var dah az zaman değil.Bir an önce başlamalısın.yaş sınırı yok B kadrolarda merak etme.Bu sene olmazsa moralini bozma seneye bi daha denersin olmazsa.En azından başlamış olursun.başarılar.Öncelikle kitap edinmelisin.
faruk_gvn
23, 5, 2008 - 06:57:05
bana yardımcı olabilir misiniz??
mrb arkadşalar
daha çiçeği burnunda bi üyeyim.. kpss ye başvurmaya karar verdim ama kpss hakkında tek bildiğim şey devlet memurluğuna atama olması..

bana kpss hakkında yardımcı olabilir misiniz?? bu sene inşallah meslek lisesi otomasyon bölümünü bitiriyorum fakat kpss de ne olur, nasıl olur, kaç puan almam lazım, yerleştirme nasıl yapılıyor, hangi testlere konulara çalışmalıyım hiçbişey bilmiyorum??? yardımlarınızı bekliyorum...
teşekkür ederim herkese....
nurulu
24, 5, 2008 - 09:43:31
FARUK'a

Merhabalar.Öncelikle hoş geldiniz aramıza.KPSS ye girmeye karar vermen bence çok olumlu.Bunu yılmadan denemek lazım.sen daha işin başındasın,asla yılma ve biyerlere gir bence.Bu B grubu kadrolarda ÖSS tarzı yerleştirme olduğu için torpil derdi olmadan insanlar bir yerlere atanabiliyor,yerleşebiliyor.

KPSS B'de sorumlu olduğun dersler:GENEL YETENEK(Türkçe ve Matematik) GENEL KÜLTÜR(Tarih,Türkiye Coğrafyası,Vatandaşlık) Vatandaşlık için bir tane küçük anayasa kitapçığı alırsın yeter sana.8 soru falan geliyor yanılmıyorsam ve kolay olur soruları.

Genel yetenek grubu Türkçe ve matematikten oluşuyor.Türkçe 30,Matematik 30 olmak üzere toplam 60 soru var.Türkçe’de sözcük bilgisi(3 soru),Dilbilgisi(6 soru),Anlatım özellikleri(3 soru) ve Okuduğunu anlama(18 soru) konuları var.Matematikte 6 soru sayılar,6 soru Matematiksel ilişkilerden yararlanma,12 soru problemler,3 soru geometri ve 3 soru tablo ve grafik okuma konuları var

Genel kültürden de toplam 60 soru var.30 tane tarihten,18 tane Türkiye coğrafyasından,10 tane vatandaşlıktan,2 tane falan da Türkiye ve Dünya ile ilgili Güncel Sosyoekonomik Konulardan geliyor.Bu yazdığım konularda soru sayılarında 1-2 kayma olabilir.Tarihten çoğunluk yani 24 soru falan III.selimden itibaren Türk inkılabını hazırlayan etkenler ve yakınçağ tarihimiz ve inkılap tarihinden gelir.6 soru falan da Osmanlı tarihi ve Selçuklu ve önceki dönemden geliyor.

Şimdi senin bu genel yetenek genel kültür alanlarından 50 şer doğru yapman çok çok iyi olur.Çünkü sana 80-85 arası puan getirir büyük ihtimalle.Atanma şansın yüksek olur.Bu arada başvurular 26 Mayıs pazartesi başlıyor.Sakın unutma,Haziranın 27 sine kadar devam edecek.sınav da 21 Eylülde olacak.sınav sonuçları açıklandıktan bir iki ay içinde de ÖSYM kurumların personel ihtiyacını belirttiği bir tercik kılavuzu yayınlayacak.Sen de istediğin kurumları tercih formuna işaretleyip vereceksin.Eğer istediğin yerlerdeki kadrolara hep senden daha yüksek puanlı kişiler başvurmamışsa yerleşeceksin.Bu kadar basit.Ama iyi çalış,daha zaman var.Sana 70 al yerleşirsin demek isterdim ama senden yüksek puanlı bir sürü kişi başvurur o zaman ve sen açıkta kalırsın.70 in ne kadar üzerine çıkabilirsen o kadar iyi.Ama sakın bu işin peşini bırakma.Yaş sınırı da yok,her zaman deneyebilirsin.Geleceğin için yılmadan denemelisin.

Sana şimdiden başarılar dilerim.Kolay gelsin.
nurulu
24, 5, 2008 - 09:44:13
:)
Çok uzun yazmışım yahu,yazarken kendimi kaybetmişim.
gulsaah
26, 5, 2008 - 05:03:17
2007 kpss b
arkadaşlar geçenseneki kpss b soru ve cevapları nereden bulabilirm. meslek lisesi mezunuyum ve bu sene sınava gircem de
faruk_gvn
26, 5, 2008 - 09:37:05
nurulu' ya
öncelikle çoooo....k teşekkür ederim... benim bir sorum daha olcaktı zahmet olmassa onuda cevaplayabilir misin??

şimdi ben aynı zamanda 2yllık myo na sınavsız geçiş yapmayı düşünüyorum... yani hem okuyup hem çalışmak nasıl olcak??? bu seneki puanım kaç sene geçerli oluyo acaba?? benim 2yıl daha okumama engel teşkil edermi??
faruk_gvn
26, 5, 2008 - 09:59:03
gulsaah' a
aslında bende yeni sayılırım ama yanlış bilmiyorsam aşağıdaki linke bi bak... 2007 yılını seçtikden sonra sorular cwplar kısmından cmrtsi sabah oturum sorularının .pdf dosyaları var onları indir.. eğer yanlışsam bilenler düzeltirse sevinirim..

-----------------------------------------
http/www.osym.gov.tr/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF8FE9074FF19B00056ADB17BCA15FC4FC
-----------------------------------------

kolay gelsin...
gulsaah
26, 5, 2008 - 10:10:49
faruk
baktım ama 4 yıllık içindi ben eylülde yapılan sınavın sorularını istiyorum. lise mezunuyum
faruk_gvn
26, 5, 2008 - 15:52:01
gulsaah a
yanlış bilmiyosam lise mezunları sadece sabahki oturumdan sorumlular... bide eylulde ki sınav soruları derken???
faruk_gvn
27, 5, 2008 - 13:16:55
kontenjan
arkadaşlar yukarıda yazmıştım ben bu sene anadolu meslek lisesi otomasyon bölümü nü bitiriyorum die ama sormayı unutmusum nerelere atanabilirim?? galiba tekniker olarak atama yapılıyo deil mi??? bide ben eletronik ve makine bölümüne de atanabiliyorum yani kontenjanları bulursanız bana yardımı olabilir misiniz???
faruk_gvn
27, 5, 2008 - 13:18:02
kontenjan
arkadaşlar yukarıda yazmıştım ben sene anadolu meslek lisesi otomasyon bölümü nüğ bitiriyorum die ama sormayı unutmusum nerelere atanabilirim?? galiba tekniker olarak atama yapılıyo deil mi??? bide ben eletronik ve makine bölümüne de atanabiliyorum yani kontenjanları bulursanız bana yardımı olabilir misiniz???
nurulu
27, 5, 2008 - 13:39:35
Faruk'a
faruk kurumlar çalışırken eğitim alan personelini destekler her zaman için.Okula devam edebilirsin.Bu şekilde 4 yıllık üniversiteden mezun olan arkadaşarım var.Bir de bölümün ile ilgili kadrolara en sağlıklı olarak geçmiş yılların tercih kılavuzundan ulaşırsın.O da ösym gov tr de var.arşiv bölümünde.
nurulu
27, 5, 2008 - 13:42:56
gülşah'a
geçen yılın soruları faruğun da dediği gibi ösym de var gülşah.Orada yoksa hiçbiyerde yoktur.faruk demiş gerçi de cumartesi sabah oturumu aynı zamanda B kadrolar içindi yanılmıyorsam.
faruk_gvn
28, 5, 2008 - 03:16:06
nurulu ya
teşekkür ederim saolasın
faruk_gvn
28, 5, 2008 - 03:20:05
gülsah a
osym nin sitesinde gezerken bide aşağıdaki linki buldum umarım işine yarar ___________________________________________
http/www.osym.gov.tr/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF1A9547B61DAFFE2A39032A597340A318 ------------------------------------------- kolay gelsin
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 3 4 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss