Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
artar_08
10, 2, 2008 - 21:30:21
KAYMAKAM OLABİLMEK İÇİN GEREKENLER... YARDIM EDİN!
ARKADAŞLAR SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖN. ÖĞRENCİSİYİM. KAYMAKAM OLABİLMEK İÇİN GEREKLİ __KİTAPLAR OLSUN, DERSLER OLSUN, SINAVLAR OLSUN__ HİÇ BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM. BANA ŞU İŞİ BAŞINDAN ANLATABİLECEK BİR HAYIRSEVER VAR MI
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM... Eğer uzun olacaksa msn imi de verebilirim. Lütfen yardım edin!..
nurulu
11, 2, 2008 - 00:07:32
Merhabalar
Öncelikle KPSS A sınavındaki puan türü 37'den 75 ve üzeri puan almış olmanız gerekiyor.Ancak başvuranların içinden sıralama yapılıyor ve 80 ile 85 puan arasında kapanıyor.Puan türü 37=GY:0,1 GK:0,1 HUKUK:0,1 İKTİSAT:0,2 KAMU YÖNETİMİ:0,4 MALİYE:0,1 KATSAYILARIYLA NETLERİNİZİN ÇARPIMIYLA OLUŞUYOR.Bu da demek oluyor ki iktisat ve kamu yönetimi netleriniz belirleyici olacak.Sınava başvuracak puanı alısınız %100.Ancak gerisi çok daha önemli.Zor bir koşu bekliyo olacak sizi.Sınavı zordur.Sıradan kişiler gecemez kolay kolay.İdare Hukuku,İdari Yargılama usul Hukukunuz ve Türkiye Ekonoinizin çok iyi olması lazım.Benim kaymakamlıktan 3.kere elenmiş arkadaşım var bir tane.Ben ona danışıp size kaynak öneririm ve İÇİŞLERİNİN yaptığı sınavla ilgili daha çok bilgi edinirim.Sizinle paylaşırım ilerleyen günlerde.Görüşmek üzere.
tubacık
11, 2, 2008 - 00:08:27
elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz
kpss 37 puan türünden iyi bir puan alman lazım. bunun içinde kamu, maliye, iktisat ve hukuk derslerinden iyi netler çıkarman lazım. kpss37 den sanırım 80 üzeri alman lazım. daha sonra kaymakamlık sınavına giriyorsun sonra mülakata sonra kaymakam oluyorsun ne kadar kolay değil mi.
senin en çok ağırlık vermen gereken ders kamu çünkü kpss de ağırlığı %40 yani diğer derslere oranla çok çok getirisi var. ing pek gerek miyor.
artar_08
11, 2, 2008 - 11:56:01
kpss
teşekkür ederim... sn nurulu; umarım detaylı bilgiler hakkında görüşme fırsatını buluruz. tekrar teşekkürler.
nurulu
12, 2, 2008 - 01:26:11
artar_08'e
Tekrardan merhabalar.Kaymakamlık yazılı sınav konuları şunlarmış siteden buldum da paylaşıyım dedim:

Sınav konuları: Anayasa, İdare Hukuku, Ekonomi, Türkiye’nin İdari Yapısı, Türkiye’nin Ekonomik Yapısı ve Sorunları, Türkiye’de Mahalli İdareler, İnkilap Tarihi ve Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları alanında Yapılan Düzenlemeler gibi konulardan seçilmektedir. Sözlü sınavlarda adayın bilgisi yanında fiziki ve sözlü temsil yeteneği, kavrama ve yorumlama becerisi, ikna gücü gibi özellikleri de ölçülmektedir.

Çalışabileceğin kaynakları soramadım henüz.Bulunca ben yazarım yine,iyi akşamlar.

artar_08
13, 2, 2008 - 00:52:47
cvp
teşekkür ederim sağolun..
murattixxm
19, 4, 2008 - 14:52:42
kaymakamlık...
arkadasım bence daha profesyonel ve detaylı bılgı alabılmek için bır dersaneye basvur rehberlık hızmetlerı verıyorlar bu konuda yörünge akademı dersanesı cok ıyı bence. dersane senın için sanırım daha iyi olur cok deneyımlı hocalar var arastır ıstersen burada herkes senın kadar bılgı shıbı bu yuzden yuzyuze ıletısım kursan ıyı olur. kpss a için cok deneyımlı olan ümit kaymak hoca orada dırek gıt ve konus bence buna deger.
nurulu
19, 4, 2008 - 21:43:48
selam
murat doğru söylüyor bir dersneye köklü bir dersneye gitmen ve bilgi alman daha iyi olur.Yörünge ankara da bildiğim kadarıyla.Arkadaş Ankara da mı acaba
orhanaltun01
2, 5, 2008 - 15:08:04
kaynak kaymakamlık
sayın nurulu hanım kaynak öğrenebildiniz mi acaba kaymakamlık için ama şunu da söleyim kaymakamlık da asıl belirleyici hukuk değil iktisat çünkü hukuk u herkez yapıyoR. GENEDE KAYNAK BULUR SANIZ YAZIN AMA İKT DE ERDAL ÜNSALLAR VE ZEYNELLER KAFADAN 2 KERE BİTMELİ ARTI YETMEZ 1 DE MİKRO SAYISAL LAZIM
melek_1905
4, 5, 2008 - 23:20:47
biri kaynak istemişti..
kardeş bak pazartesi günleri 22:00 da köprü var al sana tapu gibi kaynak..

valla yazısıyla sözlüsüyle tek kaynak bu kardeş )

bu valilere hasret kaldı güzelim ülkee yaww
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss