Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
crazyyoung35
14, 1, 2008 - 17:09:49
ben hangi KPSS sınavına gircem bilmiyom,yardım!!!!
mrblar tüm forumdaki arkadaşlara.ben jeofizik mühendisliği bölümünden mezunum,4 yıllık ve sayısal.2008 haziranda KPSS varmış ben bunamı girmeliyim, bi sürü KPSS çeşidi var benim gruba hangisi dahil oluyo ve ben hangisine girmeliyim,hangisi bena en avantajlıdır, yardım lütfen,teşekkürler...
nurulu
15, 1, 2008 - 00:04:25
merhabalar
Mühendislik mezunları KPSS de B grubuna giriyorlar.Yani KPss sınavında genel yetenek genel kültür ve ingilizce yapmanız yeterli.2008 Kpss de sadece cumartesi sabah oturumu size hitap ediyor.
Bir de yanlış bilmiyorsam bankalarda bazı mühendislik mezunları işe alınabiliyor.Emin değilim sizin bölümden.
Ama sitede tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bankalarla ilgili detaylı bilgiler var.Sınnav konuları falan da yer alıyor.Başarılar dilerim...
elif78
25, 1, 2008 - 19:27:07
yardım ederseniz cok sevinirim:(
meraba öncelikle nurulu gercekten cok teşekkürler,arkadaşa cevap verirken bana da yardımcı olmuş oldun,Allah razı olsun..
ben de ilk defa bu sene kpssye giriyorum,kimya Mühendisliği mezunuyum,o kadar kpss ile ilgili site gezdim ama soruma cevap bulamadım..
ben hangi alanlardan sorumlu oldugumu bilmiyorum yani neye çalışmam lazım,herşey çok karmaşık..tamam çok güzel soru bankası var nette ama neye çalışacağımı bilmiyorum..bu yüzden çalışmaya başlayamıyorum..
peki genel yetenek =matematik+türkçe
genel kültür=tarih+coğrafya+vatandaşlık mı yanlış mı biliyorum ne olur düzeltirseniz de çok sevinirim
lagrima
29, 1, 2008 - 11:15:52
sayın elif78.
dediğiniz doğru.
genel yetenek: türkçe+matematik
genel kültür: tarih+coğrafya+vatandaşlık.
yalnız vatandaşlığın içinde anayasa,siyaset,hukuk dersleri var. önbilginiz olsun.
1982 anayasasını iyi bilirseniz vatandaşlıktan 12de 12 yapabilirsiniz.
hepinize başarılar
lagrima
29, 1, 2008 - 11:19:18
sorularınıza cevap için...
arkadaşlar siteye sık girme şansım olmadığından email adresimi veriyorum. sorusu olanlar mail yoluyla ulaşabilirler. elimden geldiğince Allah rızası yardımcı olmaya çalışacağım. hamdolsun geçen sene sağlık bakanlığını kazandım. sanırım sıra sizlerde arkadaşlar. allah yardımcınız oldun. selam ve dua ile...

saadetgencligi@hotmail.com
lagrima
29, 1, 2008 - 11:21:20
sorularınıza cevap için...
arkadaşlar siteye sık girme şansım olmuyor. email adresimi veriyorum. sorsu olanlar mail yoluyla ulaşabilirler.
elimden geldiğince Allah rızası yardımcı olmaya çalışacağım.
hamdolsun geçen sene sağlık bakanlığını kazandım. sanırım sıra sizlerde arkadaşlar.
allah yardımcınız oldun.
selam ve dua ile...
nurulu
2, 2, 2008 - 23:06:23
Elif78'e
Tekrardan merhabalar.Ben genel olarak B grubundan gireceksiniz dedim ya,bişey atlamışım.Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve köy işleri Bakanlığında müfettiş ya da uzman alırken KİMYA MÜHENDİSLİĞİ,ECZACI VS.GİBİ bazı sizinle ilgili bölümlerden de alım yapıyorlar.Onları gördüm bugün.Yani KPSS-A grubundan da size göre kadrolar var.Sayıca çok az ama olmayacak bişey değil.Yanlış yönlendirmiş olmak istemem.Kafama takılmıştı bir bakıp emin olayım demiştim.Görünce hemen yazmak istedim.Siteden KPSS-A grubu kılavuzuna bakabilirseniz siz de görürsünüz.Ya da kamu kurumları üst başlığından merak ettiğiniz bakanlıklara bakın orada da eski sınav ilanları olur.Orada da görürsünüz.Görüşürüz...
nurulu
3, 2, 2008 - 18:55:41
...
Merhaba İngilizceniz iyi ise Genel Yetenek Genel Kültür ve yabancı dil yaparak Kültür Bakanlığına Stajer kontrolör olabilirsiniz.Öğrenim koşullarında Mühendislik mezunları da yazıyor.Benim tavsiyem B grubu için çalışırken biraz da yabancı dil çalışıp A grubu kadroları da zorlayın bence.Enerji piyasası düzenleme kurulu da alıyor mesela mühendislik mezunları.Ağırlığı şu şekilde
Genel Yetenek:0,5
Genel Kültür:0,1
Yabancı Dil:0,4
Yabancı dilinizi geliştirirseniz buraları da deneyin Düz memurluklar yanında bence.Başarılar...
ozides
11, 2, 2008 - 12:52:45
yardımm
Merhaba arkadaşlar,şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.bende diğer arkadalar gibi sınav hakkında bilgi istiyorum.ben biyoloji mezunuyum ve bildiğim kadarıyla kpss B ye girmem gerekiyo.İstediğim yerler tarım bakanlığı,çevre bakanlığı bunun için kpss b yeterli olur mu?Yani genel yetenek ve genel kültür sanırım.Bildiğim kadarıyla birde kpss sağlık var.Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
seher
11, 2, 2008 - 20:06:47
ozides'e
Öncelikle merhabalar.Elimde A grubu kadrolar için kılavuz vardı ve baktım sizin için.A grubu herhangi bir kadro yok Biyoloji mezunları için.O halde B grubundan giriyorsunuz sınava.Öğretmenlik yapamıyorsunuz anladığım kadarıyla.KPSS B için Genel Kültür Genel Ytenek yapmanız yeterli olur.Bence 2007 KPSS B grubu tercih kılavuzunu edinin ve bir bakın dediğiniz yerler var mı.Bu sitede KPSS Hakkında herşey üst başlığının altında olması lazım kılavuzun.Bence bir bakın.KPSS Sağlıkla ilgili hiç bir fikrim yok.Şimdiden başarılar dilerim.İyi akşamlar.
ozides
11, 2, 2008 - 21:03:36
teşekkür
seher teşekkür ederim bende detaylı bi araştırma yapayım,ama yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
EfsanE
11, 2, 2008 - 21:32:29
=> Meslek Lisesi (KPSS)
Meslek Lisesi (KPSS)

Merhabalar Abilerim Ablalarım...
KPSS ile ilgili bi sorum olcak sizlere

Bu sene itibari ile KPSS ye hazırlanma Kararı verdim yalnız hiç bi bilgim yok forumda biraz araştırdım fakat tam anlamıyla bi bilgi almak istediğimden bu başlıgı açtım

şu anda meslek lisesi 5. sınıfta okulaktayım mezun olunca bu sene anadolu teknik lisesi diploması alacağım

size sorum su...
Bölümüm Elektronik Ama İleri düzeyde bilgisayar biliyorum KPSS ye Sadece Bu siteden hazırlanabilirmiyim sadece bu sitedeki soruları çözerek kazanabilip yerleşebilirmiyim?

Az önce hiç bi bilgimin olmadıgını arz etmiştim KPSS ile ilgili nasıl ne zaman hangi tercihte bulunmalıyım
(cvplarınızda KPSS ile Alakalı hiç bişey bilmediğimi göz önünde bulunarak ayrıntılı bi açıklama yaparsanız çok memnun olurum )

Aydınlatıcı bilgilerinizden ötürü şimdiden Teşekkür ederim... Selam Ve Dua İle

SAYGILARIMLA.
nurulu
12, 2, 2008 - 01:44:01
EFSANE'YE
Öncelikle merhabalar.Şimdi,öncelikle lise mezunu arkadaşlar KPSS B grubundan sınava giriyor.Yani bir de KPSS A var ama ona 4 senelik üniversite mezunları giriyor.KPSS B sınavının yapılacağı tarih belli oldu ama henüz başvurular başlamadı.Siteye üye olduğuna göre başvurular başlayınca sana mesaj ve mail gelir.Mesela KPSS tarihi belli olunca gelmiştir değil mi?Eylül de olacak.Şimdi KPSS B grubu sınavını anlatayım sana;

KPSS B'de sorumlu olduğun dersler:GENEL YETENEK(Türkçe ve Matematik) GENEL KÜLTÜR(Tarih,Türkiye Coğrafyası,Vatandaşlık) Vatandaşlık için bir tane küçük anayasa kitapçığı alırsın yeter sana.6-7 soru geliyor yanılmıyorsam ve kolay olur soruları.

Matematiğin iyidir sanırım.En zoru Tarih'tir sınavda bence.Tarihe sıkı hazırlanman lazım,bol bol soru çözmelisin.Site güzel ancak soru kitabı alman lazım.Güvender yayınlarının tüm saydığım dersleri içeren bir kitabı var.Ben yine kaynak duyarsam forumda yazarım.Türkçeler de çok zorlamaz ama dilbilgisi falan bakmak lazım yine de .Başka kafana takılan bişey olursa çekinmeden sorarasın,ben bilmesem bile araştırıp sana dönerim,tamam mı ablacım
casıo
13, 2, 2008 - 22:10:18
KPSS
herkese mrb.Ben bi konu hakkında soracaktım.Benim bölüm kamu yönetimi bu iki sınav yani alan ve genel yetenek ve genel kültür sınavalarının ALAN bölümünü mecbur girecek miyim yoksa tercihime mi kaldı.
Herkese başarılar...
nurulu
14, 2, 2008 - 23:21:19
selam
tamamen tercihinize bağlı.KPSS B de kariyer meslek olmaz.Düz memur olursunuz.A ise uzmanlık,müfettişlik,denetmenlik,kontrolörlük gibi kariyer meslekler için yapılır.
ozides
16, 2, 2008 - 14:33:51
slmm
arkadaşlar merhaba,kitaplarda çıkmış sorular olarak örneğin 2003 kpss/1 yada 2003 kpss/2 gibi gösterimler var. bu yılların yanında yazan 1 ve 2 yada 3'ün ne olduğunu tam olarak anlatır mısınız?ben lisans,lise düzeyi olduğunu düşündüm ama bu 6-7 ye kadar çıkıyor.açıklarsanız sevinirim.
elif78
18, 2, 2008 - 02:08:45
çok teşekkürler nurulu
çok gec cevap verebildim kusura bakmayın,nurulu cok tesekkür ederim zahmet edip bakmışsınız klavuza,kpps a için de çalışmam gerekiyorsa üzüldüm (( mezun olalı cok oldu ve hem derse konsantre olup çalışmak çokzor hem de herşeyi unutmuşum off,ben yabancı dil sınavına da girmek istiyorum ama yabancu dil kpps a nın içinde bir bölüm mü yoksa ayrı başlıbaşına bir sınavmı onu anlamadım,kpps a ya da girmem gerekirse hangi konulara calışmamgerek bi deonu araştırmam lazım(( öss gibi oldu aynı((
nurulu
18, 2, 2008 - 23:23:13
elif'e
merhaba elifcim.aklını karıştırmak istemem senin,KPSS A dan girersen zaten KPSS B için KPSS B ye girenlerle beraber tercih yapabiliyorsun.Birkaç tane de olsa KPSS A ile girebileceğin yer var sonuçta.Zaten A ya girince Genel yetenek genel kültür yapacaksın ya,yanında biraz da İngilizce ve Hukuk yapabilirim diyorsan Sağlık Bakanlığı Müfettişliğini deneyebilirsin ve bunun gibi birkaç yeri daha.Baktın bunlardan bişey çıkmıyor,bakanlığın istediği 12 puan türün düşük o zaman B grubu tercih yaparken sen de genel yetenek genel kültür puanınla B grubu tercih yaparsın.Yani senin için tek farkı Haziranın sonunda sınava girecek olman.Zaten B grubuna lise ve önlisanslar giriyor sadece.Sitede KPSS hakkında herşey diye bir başlık var,oradan KPSS kılavuzlarına bir bak A grubuna bence.İngilizceden kastın ne onu anlayamadım canım.Hangi ingilizce sınavından bahsediyorsun?Benim bahsettiğim(İngilizce yaparsın dedim ya) KPSS nin içinde gelen İngilizce soruları.
elif78
20, 2, 2008 - 19:25:18
çok teşekkürler
nur ben kpss ye ilk defa gireceğim için belki komik gelecek ama inan soru kitapçığının formatından bile bi haberdim yani demek istediğim,sanıyordum ki 2 tane kitapcık var a ve b ayrı ayrı (yani o bildiğimiz konulara gore)ve ingilizce a nın içinde sanıyordum kafam cok ama cok karışmıştı cunku hem a ya hem b ye nasıl gireceğim ingilizce de yapmak istersem aynı saatte olursa diyordudüşün yani saatlerini ,ayrı ayrı oturumlar olduklarını bile bilmiyordum..senin mesajını okuyunca dedim su osym sayfasına gireyim neymiş anlamadım gitti dedim..sonra orada arşivde eski senelerin klavuzları ve soruları var..soru kitapcıgını ve klavuzu okuyunc aanladım sınavın formatını..süresini..gercekten cok teşekkür ederim sen bende bir ampul yaktın arkadaşım ingilizceye de gireceğim..hukuk falan oburleri hakkında hiçbir bilgim yok sıfırım cunku hiç eğitimini almadım ama klavuzu alınca pozisyonlar var mı bana uygun diye baktıktan sonra ona karar vereceğim..sorulara cevap veren tüm arkadaşlardan Allah razı olsun..şu sınava hazırlanırken yalnız hissetmemek o kadar önemli ki..dersaneye de gitmiyoum ve ilk defa giriyorum cunku..sevgiyle kalın arkadaşlar..inşallah Allah kısmet etsin hepimiz istediğimiz yerlere girelim ne olur..
elif78
20, 2, 2008 - 19:31:28
önemli bir soru
arkadaşlar birşey soracağım bilgisizliğime verin,kppsye girerken özel sektorde çalışıyro olmak kppsye giriş için engel demek oluyormu?yani kppsye giriş şartlarındasınava girerken herhangi bir yere çalışmamak koşulu aranıyormu? ben işten ayrıldım ama işe girersem sınava yakın böyle kötü bir sürprizle karşılaşırmıyım ne dersiniz?
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 3 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss