Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
ZEYİD
4, 5, 2010 - 03:04:05
ÖNLİSANS MI LİSEDEN Mİ SINAVA GİRMEK DAHA AVANTAJ
Mrb..Duydu hnm sizden daha önce farklı bir konuda bilgi almıştım fakat aklıma takılan başka bi şeyi daha size danışmak istiyorum yönlendirilmek açısından..ben önlisans muhasebe mezunuyum..ayrıca ticaret lisesi muhasebe çıkışlıyım..benim sormak istediğim ben lisemi yoksa önlisans olarakmı sınava girmeliyim...hangisi için daha fazla bölüm açılacak 2010 için....yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
ebruekr86
4, 5, 2010 - 03:35:43
kpss avantaj?
Merhaba duygu hanım ben 4 senelik işletme okuyorum ama suan 2. sınıftayım. acıkogretımden hazıranda onlısans olarak mezun olup 3. sınıftan baska bır bolumle baslıcagım.Kafamı karıstıran soru ben eylulde onlısans olarak mı gırmelıyım lıse olarakmı cunku ben duz lıse mezunuyum.Birde sorulardada farklılık oluyormus.zorluk derecesı olarakmı oluyor yoksa unıte farklılıgımı oluyor.Teşekkürler
aöf...
7, 5, 2010 - 16:17:35
zeyid
hangi alandan kaç kontenjan açılacak bu duyurulmadan bilinemez.ama sınava son öğrenim durumunuza göre girmeniz gerek.ama mayıs atamalarını takip edin en azından hangi bölümlerden alımlar var görebilirsiniz genel iş ilanlarına bakın.yoksa açıklama yapılmadan hangi kuruma hangi alandan alım olacağı tahmin edilemiyor
aöf...
7, 5, 2010 - 16:20:09
abubekir
önlisans olarak girin alımlar daha fazla oluyor.ve önlisans mezunu iken lise olarak girmenin anlamı yok çünkü liseli olarak girerseniz puanınızın oldukça iyi olması gerek.konular aynı ama zorluk derecesi biraz farklı buda çok gözde büyütülecek bir durum değil.
aöf...
7, 5, 2010 - 16:21:08
ebru
pardon yanlış okumuşum ismi kusura bakmayın
GzdKryl
16, 5, 2010 - 20:14:21
Slm
Mrb Duygu Hanım.Benm sorum digerlernden daha farklı olucak.Ben ön lisans mezunu olucam bu yaz.Dış Ticaret okuyorm.DGS yapmaktan vazgeçtim.Devlete girmek istiyorum.Ama kendimce tek şartım var o da izmirde yasamak.Biliorum ilk bakısta sacma geliyor.ben aslen Balıkesirliyim ailem orda yaşıyor ben 2 senedir İzmirde yasıyorum ve burda yasamayada devam etmek istiyorum.evet belki ileride tayinim olabilir ama suanda burda yasamya alıstım ve yeni bi cewrede tek basıma yasamayı gözüm almıyor.sorumsa su.ben kpss tercihi yaparken nasıl tercih yapıcam?sadece dıs ticaret bölmini alan kyerleri mi yazıcam.ne biliyim benm bi arkadasım lise mezunuydu.kpss ye girdi istanbul üniversitesi bilgi işlem bölümüne atandı.bende böle bi tercih yapaz mıyım mesala?tek tercih alaım dış ticaret mi olucak?eger bu sorunun yanıtını gercekten alabilirsem bu cvp hayatımı önemli ölcüde etkileyecek.simdiden cok tesekkür ederim!!
mkübyya
25, 5, 2010 - 12:52:37
selam
arkadaşlar mrb ben siteye henüz üye oldum ve aynı sorular benim içinde hala karaşık. size şimdilik siteyle ilgili bir soru sormak istiyorum. sürekli sorular sorulmus fakat bir cevap göremedim. cevaplar burada değilde özel bir mesaj olarakmı geliyor yoksa öylesine sorup oturuyormuyuz?
hediye47
4, 6, 2010 - 03:09:21
slm
ben aöf birinci sınıf öğrencisiyim kpss sınavına önlisans mı yoksa lise düzeyindemi girecem bunu sormak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkürler
IIIOzanIII
4, 6, 2010 - 11:09:21
Merhaba
Arkadaslar ben Düz Lise Yabancı Dil Bölümü mezunuyum şu anda AÖF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 1. sınıf öğrencisiyim ama kpss sınavına girmek istiyorum internette bazı sitelerde benım durumumdaki yani suanda AÖF okuyan ögrenciler için önlisans sınavına girimesi gerektiği söylenmiş ama benim mantığıma göre üniversiteden dipomam olmadıgına göre lise sınavına girmem gerektigini düşünüyorum Lütfen bana yardımcı olurmusunuz
aöf...
4, 6, 2010 - 14:11:24
ozan ve hediye
Bu sınava ortaöğretim okullarından / önlisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru
sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / önlisans
düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

ibaresi kılavuzda yer alıyor.sınav puanının geçerlik süresi içinde mezun olabileceğiniz için önlisanstan başvuruda bulunabilirsiniz.ama sınav sonrası ilk atamalarda başvuruda bulunamazsınız.(olurda atmanız gelirse mezun olmadığınız için başvuru yapamazsınız tercih yaptığınız yere yerleşmek için diploma şart)aksi takdirde yanlış beyanattan dolayı sınav puanı iptal ediliyor.aldığınız puanı iki yıl süreyle önlisans mezunu olunca kullanabilirsiniz.eğer bu size uymuyorsa sınav sonrası olabilecek tercihlerden yararlanmak istiyorsanız ortaöğretimli olarak girersiniz ve buradada bir detay daha var.orataöğretim tercihi yaptığınız dönemde önlisanstan mezun olmamanız gerek.kılavuzu detaylı okursanız gereken cevaplarıda bulacağınıza eminim kolay gelsin
aöf...
4, 6, 2010 - 14:13:37
kübya
burada elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz olay bu.kim hangi konu hakkında bilgi sahibi ise sorusu olan arkadaşlara yardımcı oluyor.özel mesaj yollamıyoruz.
aöf...
4, 6, 2010 - 14:17:02
gzdekryl
cevap geç olcak belki ama belkide atandınız istediğiniz yere.gerek bölümünüzü gerekse sadece önlisans mezunu isteyen yerleri tercih edebilirsiniz.
aöf...
4, 6, 2010 - 14:17:51
gzdekryl
cevap geç olcak belki ama belkide atandınız istediğiniz yere.gerek bölümünüzü gerekse sadece önlisans mezunu isteyen yerleri tercih edebilirsiniz.
yunuscn
13, 8, 2014 - 09:36:47
sınavlar sıkıntı
merhabalar benim sormak istedigim bi konu var ben şimdi önlisans bitirdim fakat alttan dersim var kpps ye gireceğim kayıt oldum önlisans kayıdım da var lise kayıdım da var fakat sistemde lise olarak kayıt ettirdim ama önlisans çıktımda var sistemdeki lise mezunu mu geçerli olacak bilgi verirseniz çok sevinirim lise olarak mı giriyim sınava
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss