Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
del_piero
2, 5, 2010 - 22:32:15
KPSS A Puanı ve KPSS B
merhaba.ben bu sene çeko dan mezun olucam bu yüzden kpss a ya girmeyi düşünüyorum.kpss a da genel kültür ve genel yetenek çözücem o Allahın emri.benim öğrenmek istediğim şu:kpss a da yaptığım gk ve gy puanlarımla kpss b den yani normal memurluktan tercih yapabilirmiyim
aöf...
3, 5, 2010 - 12:52:40
del pireo
şöyle ki kpss b puanı ayrı kpss a puanı ayrı hesaplanıyor.alandan çözülen sorular kpss b puanına eklenerek diğer puan türleri hesaplanıyor.ama tabiki sadece kpssp3 türünden tercih yapabilirsiniz
bahadirb
6, 7, 2010 - 06:10:51
KPSS A VE B GRUBU HK.
Merhaba;

Elk-Elt müh. mezunuyum. KPSS B grubu ndaki kadrolara tercih yapmak istiyorum. Bu seneki sınava gireceğim. Ancak sorum şu; önümüzdeki sene KPSS A grubu sınav olacak sanırım (2 senede bir mutlaka oluyor mu?). Bu sınava girersem, bu sınavda KPSS B grubu kadrolara girebilmek için yani KPSS3 puanı için gerekli Genel kültür ve yetenek bölümlerindeki soruları cevaplasam, bu puanı KPSS B grubu kadrolara atanmak için, önümüzdeki seneki tercihlerde ya da A grubu sınavından sonra açılacak B grubu karolarda kullanabilir miyim? Kısaca A grubu sınavına girerek alacağım KPSS3 puanını B grubu için açıklanacak kadrolara tercih yapmak için kullanabilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
bahadirb
6, 7, 2010 - 06:13:30
A VE B GRUBU SINAVLAR
Merhaba,

Bir sorum daha olacak. A grubu ve B grubu sınavlardaki genel yetenek ve genel kültür soruları zorluk açısından birbirinden farklı mıdır? Yoksa aynı düzeyde sorular mı çıkmaktadır?

Teşekkürler..
duygu.tolga
6, 7, 2010 - 08:39:23
mrb
B grubu diye basettiğiniz eğer Lise ve Önlisans KPSS ise soruların içeriği olarak fark var. Konular aynı sadece ama adetleri ve içerği zorluğu açısından az da olsa fark var.

www.osym.gov.tr den indirebilirsiniz çıkmış soruları.
duygu.tolga
6, 7, 2010 - 08:41:45
mrb
Mühendisler zaten çift yıllarda yapılan sınavlara girmeli. Bu sınavda sadece genel kültür genel yetenek çözerek KPSS P3 puanınızın hesaplanmasını sağlar, Kasım ayında da tercih yaparsınız. Merkezi atama ile atanırsınız.

A grubu diye bahsettiğiniz İKtisadi idari bilimler mezunlarının uzmanlık için girdiği sınavın adıdır. Sizin de gireceğiniz sınavın adı odur ama siz B grubundan tercih yapacaksınız. Diğer uzmanlıklar için de tabiki şansınız var ama çok az kadronuz var ve Hukuk gibi dersleri de yapmanızı istiyor.
bahadirb
6, 7, 2010 - 10:13:51
A VE B GRUBU SINAVLAR
İlginiz için teşekkürler Duygu Hn. ancak anlaşamadık sanırım Benim merak ettiğim şu; ben seneye yani 2011 de yapılacak sınava girip sadece, içindeki genel yetenek,genel kültür sorularını çözerek alacağım kpss3 puanı ile (böyle bir imkanım var mı) örneğin; 2012 de yapılacak sınavdan sonra Kasım ayı nda tercih yaparsınız dediğiniz kurumlara - ben bundan uzmanlık müfettişlik olmayan direk atama yapılan kadroları işaret etmek istiyorum - tercih yapabilirmiyim? A ve B grubu sınavındaki soruların zorluğu açısından da şuydu anlatmak istediğim; 2011 ve 2012 deki lisans için yapılan sınavlarda genel yetenek ve genel kültür soruları zorluk açısından farklı mı?

Bunlara cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler..
bahadirb
6, 7, 2010 - 10:15:11
A VE B GRUBU SINAVLAR
İlginiz için teşekkürler Duygu Hn. ancak anlaşamadık sanırım Benim merak ettiğim şu; ben seneye yani 2011 de yapılacak sınava girip sadece, içindeki genel yetenek,genel kültür sorularını çözerek alacağım kpss3 puanı ile (böyle bir imkanım var mı) örneğin; 2012 de yapılacak sınavdan sonra Kasım ayı nda tercih yaparsınız dediğiniz kurumlara - ben bundan uzmanlık müfettişlik olmayan direk atama yapılan kadroları işaret etmek istiyorum - tercih yapabilirmiyim? A ve B grubu sınavındaki soruların zorluğu açısından da şuydu anlatmak istediğim; 2011 ve 2012 deki lisans için yapılan sınavlarda genel yetenek ve genel kültür soruları zorluk açısından farklı mı?

bahadirb
8, 7, 2010 - 08:35:11
Mrb
A VE B GRUBU SINAVLAR

aöf...
11, 7, 2010 - 06:29:59
bahadır
memurluk için sadece çift yılların kpssp3 puanını kullanabilrsiniz.tek yıllarda girdiğinizde sadece yetenek ve kültür yapmanın yararı yok.çünkü tek yılların puanı uzmanlık denetmenlik vs için işe yarıyor.zorluk derecesinde değişen birşey yok aynı düzeyde oluyor.(ve dikkat ederseniz mühendis alımı yapılırken çift yılların puanı isteniyor.)umarım sorularınızın cevabı olmuştur.
rümeysa
11, 7, 2010 - 14:03:12
kpss a dersler
merhaba ben 2011de kpss ye girmeyi planlıyorum uluslararası ilişkiler mezunuyum a grubunda hangi derslerden sınava gieceğim hakkında bilgi verebilirmisiniz
duygu.tolga
4, 8, 2010 - 03:10:09
rümeysa'ya yanıt
Çok uzun cevaplı bir soru. ,İstanbul'dan yazıyorsan hemen görüşmeye gelebilirsin

KIsaca kurumları ve meslekleri inceleyip, meslek ve kurum kararını verdikten sonra onların istedikleri dersleri belirlemen gerekiyor.

kavram_d@windowslive.com mail atarsan sana klavuzla yardımcı olayım.

Duygu GÜÇ
KADIKÖY KAVRAM AKADEMİ KPSS REHBERLİK
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss