Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
burcu_sila
11, 1, 2010 - 03:27:12
çocuk gelişimi lise mezunları nasıl yerleşir?
ben sitenize yeni katıldım bu sene kpss b girmeyi düşünüyorum.benim sorunum çocuk gelişimci lise mezunları öğretmenlik olarak artık atanmıyolar.atamalar başka bölüme olurmu
veznedar gibi ben bi kpss grubu kitapçığını indirmiştim.çocuk gelişim mezunlarına kitapta yer verilmemiş.ne olarak yerleşiceğimi merak ediyorum.her bölümün kodu var ama benim bölümün yok.ben şu an işletme aöf 4 yıllık okuyorum 2 sınıftayım bu sene 2 sınıfı sorunsuz bitirirsem mayısta sınavlar. diploma isteyip ön lisans olarak başvura bilirmiyim?ama diplomayı hemen vermezler.ne yapmalıyım lütfen bir akıl verin.
duygu.tolga
14, 1, 2010 - 09:03:33
sorunuzun yanıtı
Başvurabilirsin, eğer alabilirsen.Diploman en geç Kasım'da gelir. Çünkü önemli olan Kasım(tercih döneminde) mezun olmandır. Tercih yapabilmen için.

Bunun dışında eğer lise mezunu olarak girmek istersen, sınav aynı zamanda olacak yani 26 Eylül'de. Bu dönemde yani Kasım'da önlisans diplomanı almamış olman lazım. Bu durumda da 2001 nitelik kodlarıyla yani herkesin kullandığı puan türleriyle tercih yapabilirsin.Memurluk için. Ama önlisans girmen gerekir mutlaka.

burcu_sila
17, 1, 2010 - 16:26:43
yanıtınız için teşekkür ederim
benim anlamadığım ben düz lise koduylamı baş vurcam .birde ben yüksek okul diploması alırsam ben okula devam edicem onun kayıtları da kasımda sanırım tam bilmiyorum o nası olcak
birde devamı için baş vurcam açıköğretime de tammladığım zaman ikinci aldığım diploma lisans mı yazcak yoksa elimde ikitane ön lisan diploması olcak kafam karışık biraz yardımnız için şimdiden saolun.
duygu.tolga
20, 1, 2010 - 10:15:58
sorunuzun yanıtı
Düz lise koduyla değil, herkese açık bir kodla. Eğer Kasım'daki tercihlerinde özellikle nitelik kodunuza ait kadro bulunmazsa tabiki.

Eğer önlisans diplomasını alırsanız, lisansa devam edemezsiniz.

Şöyle yapalım, siz lise mezunlarının KPSS'sine girin. 150 SORUDA MIN 120 NET YAPIN. Bunun dışında açılacak kontejyanda boş olanlara başvuru yapacağız. Bu arada biz 3.sınıfa devam ediyor olacağız. Açıköğretim olduğu için il sıkıntınız olmayacak.
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss