Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
BeYaZ_KeLeBeK
21, 10, 2007 - 18:37:11
işletme
herkese merhaba...ben işletme mezunuyum.bu sene kpss ye gireceğim.aklıma takılanları ve yeni bilgileri paylaşmak için burdayım...
mehmetk_07
5, 11, 2007 - 20:04:06
slm
merhaba buraya kpss hakkında bişeyler öğrenirim diye üye oldum ama galiba bu sitenin varlığından herkes bihaber sözde binlerce kpss sınavına giren var bildiklerimizi paylaşmak için herkesi buraya bekliyorum
maral
5, 11, 2007 - 21:28:52
selam
Arkadaşlar ben sanırım sitenin ilk üyelerindenim,yeni bir site ama her gün yeni birilerini görmeye başladım.Üye sayısı gittikçe artıyor.Kelebekcim İşletmeciysen muhasebeyi full e yakın yaparsın o halde sen.Hangi okuldansın? İktisat ve Hukuğa asılırsan çok iyi puan alırsın valla.Ben sadece genel muhasebe gördüm,bu bana ancak 24 net getirmişti.Benim hukuğum berbat yanlız ya.Neyse hakkımızda hayırlısı inşallah.Görüşmek dileğiyle.
mehmetk_07
6, 11, 2007 - 20:11:41
slm
merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu işletme mezunu olarak acaba KPSS-A ya mı giricem yoksa, KPSS-B LİSANS düzeyine mi giricem bilmiyorum bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim...
nurulu
8, 11, 2007 - 00:04:42
Mehmet'e
Arkadaşım orası sana kalmış her ikisine de girme ve tercih yapma hakkın var.Ama 4 senelik iktisadi idari bilimler mezunu olanlar genellikle KPSS A grubunu tercih ederler.Kariyer mesleklere girmek istiyorsan böyle.Ama A grubundan girdin diye B grubu mesleklerden tercih yapamazsın diye bişey yok bildiğim kadarıyla.B grubu tercihler KPSS Puan türü 1 ve 2 ye göre yapılıyor.Yani bu demek oluyor ki sen kendine güveniyorsan A grubuna hazırlan zaten Genel Yetenek ve genel kültürün iyi ise 1 ve 2 puan türlerin de iyi gelir ve A grubundan giremezsen B grubu için tercih formu doldurup verirsin.KPSS A ya hazırlanırken Genel yetenek Genel Kültürü sakın ha ihmal etme bence.Sana tavsiyelerim bunlar olabilir.Umarım faydalı olmuşumdur.Başarılar
t.poyraz
12, 11, 2007 - 19:39:35
Öyle diyoruz da
ben 2 senedir hep son bir haftaya bırakıyorum.Nur sen nerden bakıyorsun Güvender den mi?
tahsin43
13, 11, 2007 - 14:52:59
Aöf işletmeci
herkese merhaba arkadaşlar
nasılsınız...hayatta işletmeci olmak kadar zor bi şey var mı acaba
dilekeliri
7, 1, 2008 - 23:13:22
oğlum için...
selam ben işletme mezunuyum evliyim ve bir oğlum var okula başladı ve ben ona daha iyi bir gelecek sunmak için bu sene kpss ye gireceğim hiç bir deneme sınavını kaçırmak istemem haberlerrinizi bekliyorum.
nurulu
8, 1, 2008 - 00:29:27
merhaba
sitede deneme sınavları başladı.5 ocakta vardı mesela.Sanırım bir sonraki 15 ocaktaydı.Ama saatinde sınava girmek lazım.saati geçince girilmiyo.Başarılar.İnşallah oğlunuzun başarılı bir memur annesi olur.
guzel
22, 2, 2008 - 01:16:13
selam
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. öncelikle birbirinize yardımlarınız beni çok etkiledi... ve bundan cesaret alarak bu yıl kpss girmek istiyorum fakat hiç bilgim yok. ağustos 1978 doğumluyum. açık öğretim işletme mezunuyum.Banka memuru olmak istiyorum ama önüme yaş sınırını çıkartıyorlar. bunu ne kadar dikkate almalıyım ve işletme bölümü olduğum içinde hangi gruptan sınava girmeli ve hangi derslere ağırlık vermeliyim sadece genel kültür ve yetenekten 4 yıllıkların sınavında daha zor soruyorlar diyor kpssb ye de giremem 30 yaş sınırı koyuyorlar ne yappacağım bennnn yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
nurulu
25, 2, 2008 - 00:11:29
Güzel'e
Öncelikle hoşgeldin aramıza.Şimdi şu kesin ki sen KPSS A ya girmek zorundasın.Çünkü KPSS B sadece lise ve 2 senelik mezunlar için yapılacak.KPSS A dan girersin zaten genel yetenek genel kültür cevaplandırmak durumundasın ya KPSS B ye girenler tercih yaparken biz de tercih yapabiliyoruz buna emin ol.Bankalarda yaş sınırı oluyor haklısın.Ama B grubu memurluklarda yaş sınırı yok.40 yaşında bile memur olabiliyor insanlar meark etme.Tarihe iyi asıl,zor geliyor.Genel kültür genel yeteneklerde sanmıyorum ki bir fark olsun A ve B de.Eşit zorlukta gelir.Coğrafya Türkiye Coğrafyası olduğu için zorlanacağını sanmıyorum.Matematiğin nasıl bilmiyorum ama sınava kadar bol soru çöz bence.Başarılar şimdiden.Hazirana az kaldı Güzel,ha gayret.
dinatale
28, 2, 2008 - 18:24:53
MALİYE
arkadaşlar hepimize allah kolaylık versin...
sbf
28, 2, 2008 - 23:38:55
Aminnnnnn
Allah ağzından duysun derler bizim oralarda.
levotiron
28, 3, 2008 - 19:13:23
ACİLEN YARDIM BEKLİYORUM
ARKADAŞLAR MERHABA BEN ARANIZA YENİ KATILDIM. KAMUDA MEMUR OLARAK ÇALIŞIYORUM.BU YIL AÇIKÖĞRETİM İŞLETME FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDUM.KPSS'YE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.HEM ZAMANIM AZ HEMDE NEYE ÇALIŞACAĞIMI BİLMİYORUM.BANA HANGİ KONULARDAN SORUMLU OLDUĞUMU VE HANGİDERSLERDEN GİRECEĞİMİ BİLEN VARSA YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRM. KPSS A KPSS B NASIL OLUYOR?
levotiron
28, 3, 2008 - 19:15:45
AÇİLEN YARDIM BEKLİYORUM!!!!!!
ARKADAŞLAR BİRDE MEMURKEN BAŞKA BİR MEMURİYETİ KAZANINCA KURUMDAN MUVAFAKAT ALMAK GEREKİYOR.HER KURUM BUNU VERİYOR MU ? BUU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARAKADAŞLAR VARSA CEVAPLARLARSA SEVİNİRİM.HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN...ALLAH HERKESE SINAVDA
ALLAH KOLAYLIK VERSİN
nurulu
28, 3, 2008 - 22:12:54
merhabalar hoşgeldiniz
Öncelikle siz lisans mezunu olduğunuz için KPSS A ya haziranda giriyorsunuz.KPSS A ve B de ortak olan alanlar genel yetenek ve genel kültür.

Genel yetenek grubu Türkçe ve matematikten oluşuyor.Türkçe 30,Matematik 30 olmak üzere toplam 60 soru var.Türkçede sözcük bilgisi(3 soru),Dilbilgisi(6 soru),Anlatım özellikleri(3 soru) ve Okuduğunu anlama(18 soru) konuları var.Matematikte 6 soru sayılar,6 soru Matematiksel ilişkilerden yararlanma,12 soru problemler,3 soru geometri ve 3 soru tablo ve grafik okuma konuları var.
Genel kültürden de topalm 60 soru var.30 tane tarihten,18 tane türkiye coğrafyasından,10 tane vatandaşlıktan,2 tane falan da Türkiye ve Dünya ile ilgili Güncel Sosyoekonomik Konulardan geliyor.Bu yazdığım konularda soru sayılarında 1-2 kayma olabilir.Tarihten çoğunluk yani 24 soru falan III.selimden itibaren türk inkılabını hazırlayan etkenler ve yakınçağ tarihimiz ve inkılap tarihinden gelir.6 soru falan da Osmanlı tarihi ve selçuklu ve önceki dönemden geliyor.
nurulu
28, 3, 2008 - 22:18:22
levotrion'a devam
Şunu da belirteyim ki uzman ya da müfettiş olmak yani kariyer meslek sahibi olmak istiyorsanız KPSS A;nın puanları önemli.Bu kadrolar için 4 yıllık mezunlar Hem genel kültür genel yetenek hem de alan dersleri(İktisat,Maliye,Hukuk,Muhasebe,Kamu yönetimigibi) cevaplamak durumunda kalıyor.Bu dersleri cevaplandırıyorsunuz.Bu derslerin katsayıları her puan türünde farklı oluyor.Mesela atıyorum KPSS 49 puan türünü Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanları ya da Vergi Denetmenleri için arıyor.Bu puan türü İktisat Maliye Muhasebe hukuk genel yetenek genel kültür İngilizce gibi derslerin netlerinin katsayılarla çarpılması ile bulunuyor.Maliyenin,Hukuk'un ve İktisadın katsayıları 0,2 daha diğerlerinin 0,1.
KPSS B grubu düz memurlar için yapılıyor.Bunun için ise lise mezunu ya da önlisans mezunu olmak yetiyor.B grubu için sadece genel kültür genel yetenek yapılıyor.
levotiron
2, 4, 2008 - 16:38:55
NURULU'YA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER
NURULU ÇOK TEŞEKKÜN EDERİM. GERÇEKTEN O KADAR İYİ ANLATMIŞSIN Kİ. BİRDE KURUMLAR ARASI GEÇİŞTE MUVAFAKAT KONUSUNDA BİLGİN VARSA SEVİNİRİM. DAVA AÇILDIĞINDA KAZANMA ŞANSI YÜKSEK Mİ?
seval7
2, 4, 2008 - 18:55:40
Kpss B'de lisans mezunlarına öncülük tanınıyor mu
ya peki bende aöf lisans mezunuyum.işletme...kpss a'ya giremem alan bilgim o kadar iyi değil..kpss b benim için ideal..ama bu sınava lisans mezunu olarak girmek lise mezunlarına göre daha avantajlı olmuyo mu? yani ilk önce lisans mezunlarını mı atıyolar( Kpss b için) bi de 28 28 haziranda olucak sınav lisans düzeyi için...ben sanırım sadece cumartesi oturumuna katılıcam?
kurbaa
17, 4, 2008 - 21:54:23
seval7
aöf yi bilmiyorum ama normal lisans mezunlarınada bu sene kpssb den atama var lise ile önlisansla girdiğimiz kurumlar arasında ve maaşlarda fark var.bende işletme mezunuyum ama kpssa ya girmicem okadar inekliyemicem
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 3 4 5 6 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss