Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
scary_cerkez
1, 9, 2009 - 09:32:52
iletişim fakültesi
iletişim fak. radyo tv sinema 2. sınıfa geçtim. kpss a girmek istiyorum.asıl istediğim gümrük memurlugu. acaba gümrüğü tercih edebilirmiyim.bide baska nerelere girebilirim....??yardım edersenz sevinirim
duygu.tolga
1, 9, 2009 - 10:05:29
RADYO TELEVİZYON SİNEMA VE MEMURLUK
Merhaba,

Sorunuzu şöyle yanıtlayayım.KPSS Lisans mezunları için yapılacak Haziran ayındaki sınava gireceksiniz.En erken 3.sınıfta girebiliyorsunuz.Bu sınavda sadece genel yetenek ve genel kültür çözeceksiniz memurluk için Kadro tipi B'dir.A dğil.A kadrosu dediğiniz sadece iktisat işletme hukuk uluslararası ... vb gibi bölüm çıkışlılarının uzman yardımcısı,müfettiş gibi kariyerli meslek sahibi olmasını sağlayan bir bir kadrodur.Sizin için geçerli olan B tipidir memurluk.Fakat GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI VEYA DİĞER KURUMLAR memur alırken radyo televizyon ve sinema yerine biraz önce saydığım bölüm mezunlarını tercih ederler.Özellikle Gümrük Müsteşarlığı.Ama siz en erken zaten seneye gireceğiniz için belki sizin için de kadro açılır.Ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Duygu GÜÇ
KADIKÖY KAVRAM AKADEMİ KPSS REHBERLİK

0216 414 33 62 / 111
scary_cerkez
2, 9, 2009 - 07:24:19
d
yani şuan itibariyle iletişim fak. gümrük memuru olunmuyor. tercih edebileceğim yerler nereler acaba ..?
duygu.tolga
2, 9, 2009 - 08:15:06
atama yok
Malesef bahsetmiş olduğum gibi Gümrük için o bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir.En sonki atamalarda sizin bölümünüzden mezunların atandığı bir alan bulamadım malsef.Yeni kontejyanların ne getireceği bilinmez.
scary_cerkez
2, 9, 2009 - 09:46:23
d
pek bilgim yok biraz fazla soru soruyorum mecburen.şimdi benim istediğim gümrük memurluğu.yani müsteşarlık falan değil normal memurluk.buda müsteşarlıkla aynı statüdemi? son olarak hiç mi atama olmuyor a veya b den oluyorsa hangi meslekler??
duygu.tolga
2, 9, 2009 - 10:24:51
KPSS'SIZ
BIREYSEL OLARAK BASVURABILECEGINIZ BELEDIYELER HAARIC KPSS'NIN KAPSAMINA GIREN KURUMLARDA ALIM OLMAMIS SIZIN BOLUMUNUZ CIKISLILARINA.GUMRUK ICIN DE TANIDIGINIZ VARSA BIR BASVURUN DERIM KPSS'SIZ.
scary_cerkez
2, 9, 2009 - 11:03:28
d
:S tamam çok teşekkürler..
duygu.tolga
2, 9, 2009 - 11:10:23
rica ederim
rica ederim keşke iyi haberler verebilseydım
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007