Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
bskntmn
25, 5, 2010 - 17:24:44
KPSS
İyi günler..
Ben bu sene fizik bölümünden mezun olacağım. Henüz formasyon almadım ve kpss hiç aklımda olmadığı için de hiç araştırmadım. Cumartesi günkü 2 oturuma girecem. 2. oturumun puanı formason almadığım için hesaplanmaz şeklinde konuşmalar var bu doğru mu?
Bununla ilgili bilgi verebilir misiniz?
6.murad
9, 8, 2010 - 18:10:03
formasyon belgesi
İyi günler, benim 33 kredilik sınıf öğretmenliği pedagojik formasyon sertifikam var ve fizik bölümü mezunuyum.
eğitim fakültesi mezunlarıyla birlikte atamalara dahil ediliyor muyum? Yoksa kadrolar dolana kadar onlar atanıyor sonra bize mi sıra geliyor.

Çok teşekkür ederim.
duygu.tolga
10, 8, 2010 - 09:04:16
sorunuzun yanıtı
Merhabalar

Malesef öncelikle tüm lisanstan Sınıf Öğretmenliği mezunu olanlar atanıyor. Daha sonra merkezi atama ile siz atanıyorsunuz, tercih ederseniz tabiki.
duygu.tolga
10, 8, 2010 - 09:05:21
bskn'a yanıt
Herkes konuşur çok bilirler. Böyle bir şey yok. Puanınız hesaplanır tabiki. Ama tercih yaptıktan sonra atanırken önce fizik öğretmenleri yani formasyonlu olanlar sonra siz atanırsınız
6.murad
10, 8, 2010 - 11:55:38
sanırım eksik anlattım
Duygu Tolga teşekkür ederim öncelikle, yalnız sanırım sınıf öğretmenliğine başvuracağım diye anladınız.
Bilgiğim kadarıyla zaten sınıf öğr için başvurma hakkım yok. Ben Fen bilgisi ve Fizik öğr için başvurabiliyorum diye bilgim var yanlış değilse.
Yani bunlara başvurursam normal diğer eğitim mezunları gibi sadece puanıma göre mi sıralamaya konuluyorum.
Yani kısacası sınıf değil fen veya fizik için başvurmak istiyorum ben.
Tekrar sağolun.
duygu.tolga
11, 8, 2010 - 04:19:30
yanıt
Pedagojik Formasyonunuz yok, Sınıf ÖĞretmenliği sertifikanız var bu nedenle herkesle aşit şartta değilsiniz. Önce fizik öğretmenleri atanır ki zaten kadronuz ve atamanız olmuyor, daha sonra size sıra gelir.
6.murad
12, 8, 2010 - 16:21:20
tşk
Anladım, yani bendeki ilköğretim "sınıf öğretmenliği sertifikası" başlıklı belge pedagojik formasyon belgesi olarak kabul edlimiyor.

Peki bununla özel okullarda çalışabilir miyim?

Teşekkürler.
6.murad
12, 8, 2010 - 16:32:01
ama bu arada
(Bunu yeni buldum ne kadar doğrudur ve de yanlış mı anlıyorum bir bakacağım.
Tekrar teşekkürler ve yanlışım varsa uyarırsanız çok memnun olurum).

Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Haziran 2010)

6. PEDAGOJİK FORMASYON

Pedagojik formasyon; Bakanlığımız ile Yükseköğretim Kurulu işbirliğiyle yurt içi üniversitelerce öğretmenlik

meslek bilgisi alanında düzenlenen belgelerdir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yurt dışı üniversitelerden alınan belgeler, Yükseköğretim Kurulu

Başkanlığınca denklik yapılmadığı sürece kabul edilmemektedir.

Geçerli kabul edilen belgeler;

a) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi,

b) 21 kredilik Pedagojik Formasyon Belgesi (1993–1994 öğretim yılı ve daha öncesinde düzenlenen 18 ve üstü

kredilik belgeler kabul edilecektir.),

c) 33 kredilik İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifikası,

ç) İngilizce öğretmenliği için İngilizce Öğretmenliği Sertifikası,

d) Lisans mezunu olmadan önce meslek yüksekokullarında öğrenim görenlerin bu sürede aldıkları Pedagojik

Formasyon Belgesi,

Bunlardan Sınıf Öğretmenliği Sertifikası, sınıf öğretmenliği hariç diğer tüm alan öğretmenliği başvurularında

geçerlidir.
6.murad
12, 8, 2010 - 16:55:37
07/07/2009 Tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kur
"a) Sınıf öğretmenliğine; yükseköğretim kurumlarının sınıf öğretmenliği ile Üstün Zekâlılar Öğretmenliği programlarından mezun olanlar,
b) İlköğretim alan öğretmenliklerine; yükseköğretim kurumlarının ilköğretim alan öğretmenliği programlarından mezun olanlar,
İlköğretim Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, Fen ve Teknoloji alan öğretmenlikleri programından mezun olanlarla ihtiyacın karşılanamaması durumunda ise Türkçe alanına Türk Dili ve Edebiyatı; Sosyal Bilgiler alanına Tarih ve Coğrafya; İlköğretim Matematik alanına Matematik; Fen ve Teknoloji alanına Fizik, Kimya ve Biyoloji alan öğretmenlikleri programından mezun olanlar,
c) Ortaöğretim alan öğretmenliklerine; eğitim fakültesi alan öğretmenliği mezunları ile Karar eki Çizelgede yer verilen diğer yükseköğretim programlarından mezun olup Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programını bitirenler ilgili mevzuatı uyarınca öğretmenlik için öngörülen merkezî sınavlardan aldıkları puan esas alınarak, Bakanlıkça alanlara göre belirlenecek taban puanın üstünde puan alanlar arasından puan üstünlüğüne göre atanırlar."

Malesef böyle yazıyor.

Anladığım kadarıyla sadece fizik öğretmenliğine atanabiliyoruz eşit şartlarda.

Tekrar çok çok teşekkür ederim. Ayrıca yanlış anladığım bir yer varsa uyarırsanız teşekkür ederim.
dilo83
22, 9, 2010 - 06:25:26
coğrafya mezunu
İyi günler ben coğrafya mezunuyum kpss3 puanıyla hangi kadrolara yerleşebilirim bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler
duygu.tolga
6, 10, 2010 - 04:24:30
DİLO
Merhaba,

4001 nitelik koduyla açıklanacak bütün düz memurluklara. 15-24 Kasım'da internetten yapabilirsiniz tercihinizi.
Mirza_
28, 11, 2010 - 08:05:22
mrb
Mrb ben ortaöğretim sınavına girdim.Matematik 1.sınıf öğrencisiyim.İstanbulda oturuyorum ama başka şehirde okuyorum.Bu sene istanbuldan tercih yapıp kazandım diyelim okulum ne olacak.okulumu istanbula alabiliyormuyum lütfen cevapppp.İstanbula getirmem için ne yapabilirim.Ayrıca üniversite okuduğum şehirde tercih yapıp kazanırsam kaç yıl sonra hem işimi hem okulumuistanbula getirebilirim
fizikci66
14, 8, 2011 - 16:55:08
Fizik bölümünden bankacı olnuyor mu?
Arkadaşlar ben fizik bölümündeyim ve bankacı olmak istiyorum sizce olunuyormu en az kaç puan almak gerekir cvplarınızı bekliyorum
ceyhun984
27, 8, 2011 - 07:16:20
33 kredilik sınıf öğretmenliği sertifikası
selamlar,
Bem msü sanat tarihi mezunuyum ve 33 kredilik sınıf öğretmenliği sertifikam var. bu sertifikayla Özel okullarda sınıf öğretmenliği yapabilir miyim? cevap yazarsanız sevinitim
aaaa2139
20, 2, 2012 - 18:39:14
tarih mezunu
tarih bölümü mezunuyum formasyonum olmadğından memurluğa yöneldim açıkcası bu konularda çok bilgim yok. kısacası şansım nedir?
gul28
1, 1, 2013 - 14:07:54
FELSEFE MEZUNUYUM
FELSEFE MEZUNUYUM.FORMASYONUM YOK. KPSSYE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÖĞRETMENLİK DIŞINDA HANGİ ALANDA SINAVA GİREBİLİRİM VE HANGİ KURUMLARA ATANABİLİRİM?
eheres
15, 4, 2014 - 14:38:36
Rus Dili ve Edb. Mezunları
Merhabalar,

Rus Dili ve Edebiyatı mezunuyum. KPSS'ye girmeyi düşünüyorum. Takıldığım birkaç soru var. Yardımcı olursanız sevinirim:

1)Yabancı dil mezunları KPSS'de hangi bölümleri çözmelidir? Örneğin Genel Yetenek Sınavında Matematik çözmeleri gerekmekte midir? Zira uzun yıllardır Matematik görmedik.

2) Rusça YDS'ye ek olarak İngilizce YDS'ye girmek de Kamu kuruluşlarında tercüman olarak atanmak için veya atandıktan sonra herhangi bir avantaj oluşturur mu?

3)Bir Rus Dili Edb mezununun İngilizce YDS den yüksek puan alarak İngilizce tercüman olarak atanma şansı var mıdır? Varsa bunun için izlenmesi gereken yol nedir?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
dugur
12, 5, 2014 - 03:37:05
acilll---Fizik mezunuyum
Merhaba,

ben fizik lisans mezunuyum. pedagojik formasyon sertifikam var. Kpss'de sadece fizik öğretmenliği mi tercih edebiliyorum? fen ve teknoloji öğretmenliği için başvuru yapabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler,
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss