Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
duygu.tolga
23, 12, 2009 - 04:39:34
sorunuzun yanıtı
İki yolunuz var;

1) Enformasyon memuru olarak kendi nitelik kodunuzla atanmak,

2) Kendi ataması olmayan arkadaşlar için olan 4001 nitelik kodunu kullanarak memur olarak üniversiteler, belediyeler, genel müdürlüklerde çalışmak.

İkisi için de tek çözmeniz gereken şey; genel yetenek genel kültürdür.
spicy_
26, 12, 2009 - 04:29:09
kimya mezunları
Merhaba;

Fen edebiyat fakültesi kimya bölümü mezunuyum. Kpss de hangi kadrolara yerleşebilirim bilgi verirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar
duygu.tolga
26, 12, 2009 - 06:30:10
sorunuzun yanıtı
Kimyager kadroları üniversiteler , genel müdürlüklerde. Genel yetenek ve genel kültür çözerek girebileceğniz yerler. Sınavdan çıktıktan sonra açıklanacak kadrolar.
_dap_
29, 12, 2009 - 06:35:46
Felsefe mezunları
Merhaba,

Felsefe son sınıf öğrencisiyim ve kpss ile ilgili yeteri kadar bilgi sahibi değilim, kpss de hangi kadrolara yerleşebilirim bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum...

Şimdiden teşekkürler...
syem_86
5, 1, 2010 - 15:52:00
sanat tarihi
merhaba ben sanat tarihi mezunuyum bu yıl sınava giricem formasyonum yok ama öğretmen olarak atanabilirmiyim yada eğitim bilimleri sınavın a girdiğim takdirde müzeye memurluk için de tercih yapabilirmiyim cevap veririseniz çok sevinirim teşkler...
duygu.tolga
6, 1, 2010 - 07:05:15
_dap_
Formasyonunu almadan atanman çok güç. Öncelikle formasyonu hallet mutlaka. Sonra kavram_d@windowslive.com adresine bir mail atın sunumla yardımcı olayım size.
duygu.tolga
6, 1, 2010 - 07:07:36
syem'e yanıt
Merhabalar,

Formasyon olmadan atanmanız mümkün ama az bir ihtimal. Denemeye değer. Eğitim Bilimleri çözmeden zaten genel yetenek ve genel kültür çözeceksin. Sonuç belgenizde P3 ve P10 İKİ TANE PUAN TÜRÜ HESAPLANIR. P3 memurluk için P10 öğretmenlik için hesaplanır. Hangisi iyi gelirse ondan tercih yaparsınız.
syem_86
6, 1, 2010 - 12:18:01
syem_86
verdiğiniz cevap için çok teşk ederim....
duygu.tolga
8, 1, 2010 - 07:36:16
sorunuzun yanıtı
Başarılar Dilerim.
spicy_
14, 1, 2010 - 06:57:10
Mülakat
Yeniden merhaba;
verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Kimyagerlik için yada 4001 memurluk için mülakat sınavı yapılıyor mu?
duygu.tolga
14, 1, 2010 - 09:17:27
sorunuzun yanıtı
HAYIR, BÖYLE BİR ŞEY YOK. DİREK ATANIYORSUNUZ.
guler_sahin
24, 1, 2010 - 14:19:17
fransızca mütercim tercümanlar
Merhaba ben fransızca mütercim tercümanlık mezunuyum ve kpss hakkında hiçbir bilgim yok..Bizler nerelere,hangi puan türü ile ve minimum kaç puan alırsak atanabilioruz? Hangi oturumlara girmemiz gerekior yardımcı olursanız sevinirim..Teşekkür ediorum şimdiden (:
jelaniya
26, 1, 2010 - 18:11:04
rus dili ve edebiyatı mezunları...
2007 rus dili ve edebiyatı mezunuyum.yüksek lisansım yok.şu an özel sektörde çalışmaktayım.ancak başvurabileceğim memurluk türü arıyorum.rusça öğretmenliğine başvurabiliyor muyum? ya da hangi puan türünden hangi tür memurluğa katılabilirim.hangi oturumlara katılmallıyım?? yardımcı olursanız sevinirim...
evacar
9, 2, 2010 - 10:22:09
çtle bölümü
merhaba,
ben bu yıl mezun oldum ve kpss hakkında hiç fikrim yok.ayrıca formasyon da yok.Ben türkçe öğretmenlik için kpss nin hangi grubundan girmem gerek bilgi verirseniz sewinirim..Teşekkürler..
duygu.tolga
13, 2, 2010 - 11:43:36
guler 'e yanıt
Sadece genel kültür genel yetenek çözerek, tercüman olarak atanabilirsiniz.
duygu.tolga
13, 2, 2010 - 11:44:49
jelaniya
Formasyon olmadan atamanız pek mümkün gözükmüyor ki yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Bunun dışında da memur olabilirsiniz. Sdece genel yetenek ve genel kültür çözerek.
duygu.tolga
13, 2, 2010 - 11:46:51
evacar'A yanıt
Merhabalar,

Türkçe Öğretmenliği mezunu musunuz_ Türk Dili ve Edebiyatı mezunu mu?
özşah
18, 2, 2010 - 04:54:05
Formasyonsuz öğretmenlik
Merhabalar.Ben Fen-edebiyat matematik 4. sınıf öğrencisiyim.Formasyon almadan atanma şansımı denemek istiyorum yalnız kaç puan almam gerektiği hakkında bir fikrim yok.Min kaç yapmam lazım?
Ayrıca bankalarda memurluk için kpss hangi puan türünden alım var?
Şimdiden teşekkürler...
duygu.tolga
4, 3, 2010 - 03:10:30
sorunuzun yanıtı
Formasyonsuz normalde taban puan 75 tir. Ama matematik mezunlarının taban puanı 85 tir. Yani yüksek almanız gerekmektedir.Yalnız formasyon almadan o testlerin üstesinden gelebilmeniz çok zor.Bence kursa gidebilirsiniz. eğitim bilimleri çok ciddi bir iştir.Bankalarda ise KPSSP3 geçerlidir. Yani sadece genel kültür ve genel yetenek
aycan.a
20, 5, 2010 - 14:47:44
KPSS puanını 1 sene sonra kullanma?
Merhaba ben biyoloji bölüm mezunuyum. Formasyonum yok; yalnız bu sene eğitim bilimlerinden sınava girmek istiyorum. Formasyon alıp puanımı ondan sonra kullanarak tercih yapabilir miyim?

Genel olarak da herhangi bir puanımızı o sene tercih yapmadan bir sonraki tercih yılında kullanma hakkımız var mı?
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss