Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
duygu.tolga
27, 7, 2009 - 06:03:29
tüm sorularınızın yanıtı
Arkadaşlar Merhaba,
Kadıköy Kavram Dershanesi bu yıl artık KPSS LİSANS,ÖNLİSANS,LİSE sınavlarına hazırlık kurslarıyla da hizmetinizde.Sorularınız için ise bizim öğrencimiz olmanıza gerek yok.Şubeye gelip yüzyüze benimle görüşmeniz yeterli olacaktır.Birlikte girebileceğiniz yerleri,yapmanız gereken netleri,sistemi daha iyi anlayabilmeyi başarabiliriz.Bunun için bir ücret talebimiz yok

Duygu GÜÇ
KADIKÖY KAVRAM DERSHANESİ KPSS REHBERİ

0216 414 33 62/111
www.kavramakademi.com.tr
yeraltı_86
15, 8, 2009 - 15:42:50
psikolog atamaları
merhaba.Yeni bir baslık acamadım o yüzden burdan soruyorum.Psikolog olarak atanmak için sadece genel kültür ve genel yetenek sınavlarını mı cözecegiz?Birde psikolog atamalarında herhangi bir yas sınırlaması var mı?Ben bu sene baslayacagım üniversiteye yasım 24.Bu sorun olur mu? A grubundan tercih edebilecegim bir brans var mı?Bilgi verirseniz sevinirim
yeraltı_86
15, 8, 2009 - 15:53:49
psikoloji atamaları
bir sorum daha olacak.Ben psikoloji mezunu olarak pdrci olarak ta atanabilir miyim
duygu.tolga
17, 8, 2009 - 03:23:28
psikoloji mezunu ...
1.Psikoloji mezunu olarak pdrci olarak atanamazsınız.Çünkü öğretmenlik sizin hakkınız değildir.

2.Psikoloji için B kadrosundan sorumlusunuz.Yani sadece genel yetenek kültür.

3.A grubundan sizin için uygun başka bir bölüm yok malesef.Ama bu sitede ilanlar kısmından bir bakın.Kurumlar istedikleri puan türlerine göre eleman taleplerini yayınlıyorlar.

4.Yaşınız sorun değil.Daha gençsiniz
yeraltı_86
18, 8, 2009 - 16:30:05
psikoloji mezunu
cok tesekkür ederim yanıt verdiğiniz için.Peki formasyon alırsam rehber öğretmen olabilir miyim? Yoksa mezun olunca hiç formasyona basvurmayayım mı? Çünkü o zaman yas 30 olcak ...Ondan sonra atanabiliyor muyum?cünkü bide kpss de istediğim puanı da alamayabilirm ilk seferinde...aslında psikolog olarak atanmayı daha cok isterim ama işte işsizlik kaygısı insanı herseye düşünmeye zorluyor.Devlete psikolog atamaları cok oluyor mu
duygu.tolga
19, 8, 2009 - 07:25:13
sorunuzun yanıtı
SAYISAL OLARAK IYI ATAMALAR YAPILIYOR.HAYIR REHBER OGRETMEN MALESEF OLAMIYORSUNUZ.REHBER ÖĞRETMEN OLURSUNUZ FAKAT DEVLETTE DEGIL.
ülkü..
30, 10, 2009 - 06:04:44
Türk dili edebiyatı..
merhabalar,
Bu sene edebiyattan mezun olacağım ve yüksek lisans yaparken memur olarak çalışmak istiyorum. Bu sene kpss'ye gireceğim fakat normal memur olmak için hangi oturumlara girmem gerekiyor, Boğaziçi öğrencisiyim İngilizcem de var. İngilizce oturumuna girmemin bana bir faydası olur mu?
Çok teşekkür ederim şimdiden..
duygu.tolga
30, 10, 2009 - 08:27:50
sorunuzun yanıtı
Üniversiteler yada genel müdürlüklerde memurluk olabilir. B grubu ile. Fakat yabancı dilin memurluğa bir etkisi yoktur. Yalnız yüksek lisans için ; yüksek yapacağınız okulun bulunduğu şehir olmalı.

Buna trcih döneminde dikkat etmeniz gerekir.
hello.world
3, 11, 2009 - 04:42:36
fizik kadroları
iyi günler,

Bu kpss olayından bihaberim işin açığı. Bu sene girmeyi planlıyorum. Fen-edebiyat fizik mezunlarının girebileceği kadroları söyleyebilirseniz çok makbule geçer. Tabi birde bunlar için izlenmesi gereken prosedürde lazım. Yani hangi testler çözülecek vs. kpds'ye de gireceğim, dil sorun teşkil etmiyor.
duygu.tolga
3, 11, 2009 - 05:25:09
sorunuzun yanıtı
Merhaba,

fizik lisans mezunu olarak iki şansınız var;

1) Sadece genel yetenek ve genel kültür çözerek üniversite veya genel müdürlüklerde fizikçi adında (memur klasmanında) çalışmak,

2) *Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nde çalışmak için genel yetenek ve genel kültürün yanında hukuk ve uluslararası ilişkiler çözmek. Bu A grubu ismindeki kadrolardır. İş sağlığı ve güvenliği uzman yardımcılığı gibi kariyerli meslektir.

*Telekomünikasyon Kurumu'nda Uzman Yardımcısı olarak çalışmak için ise genel yetenek ve genel kültürün yanında istatistik ve yabancı dil çözmeniz gerekmektedir. Yine kariyerli meslektir. B grubundaki ücretin 2 katıdır min maaşınız.

Nacizane fikrim ise kesinlikle bu son yazdığım A grubu kadrolarında şansınızı deneyin. Yapmanız gereken sözylediğim alanları çözdükten sonra gidip Ankara'da bireysel olarak bu bakanlıkların içerden sınavlarına katılmak. Bu sınavların ayrıntıları için ise yapmanız gereken bu sitedeki ilanlar kısmını incelemeniz.

KPSS REHBERİ
hello.world
3, 11, 2009 - 05:35:42
..
Peki bu söylediğiniz kadrolar için iibf vs. mezunu olmak şartı aranmıyor mu? Girebileceğimiz kurumların açtığı kadroları bulabileceğimiz bir liste tarzı birşey var mıdır acaba? bu karışıklık içinde yol bulmak hakikaten çok zor. Misal bir akrabam ingilizcemin iyi olmasından dolayı gümrük müsteşarlığına girebileğimi söylemişti.
duygu.tolga
3, 11, 2009 - 09:21:48
sorunuzun yanıtı
Bu yazdığım iki bakanlık direk fizik mezunlarını alıyor. İİBF değil.

Bunun dışında Gümrük Müsteşalığı'nda kadrolu olmak için ingilizce yeterli değil, fizik mezunu olmanız engeller. Böyle bir şey yok. Gümrük'te memurluk için bile iibf mezunları alıyorlar.

LISTE ICIN ISE kavram_d@windowslive.com adresine mail atın. Size alan bilgisi ve fizikçi kadrolarını göndereyim.
hello.world
3, 11, 2009 - 10:23:06
karışık
hakkaten çok karışık işler. Şimdi siz gümrük muhafaza memurluğu için bile iibf isterler dediniz, ama benim ege kimya mezunu bir tanıdığım şu anda g. muhafaza memuru olarak çalışıyor. Hoş gerçi tekrar kpss ile başka bir yere kaymak istiyor, hiç memnun değil.

e-posta attım bu arada.
nordean
4, 11, 2009 - 09:24:34
formasyonsuz atama
türk dili ve edebiyatı mezunuyum.. kpss de atamamız oluyor mu oluyorsa ne şekilde? tşkrrlr..
duygu.tolga
11, 11, 2009 - 03:35:08
sorunuzun yanıtı
Taban 75 puan almanız lazım. Zaten bunun altında alırsanız atamanız olmamaktadır.

Bunun haricinde ise; önce formasyonlu olanlar atanır. Siz onlardan sonra.
SuSKuN_SeRSeRi
17, 11, 2009 - 11:12:16
biyoloji hakkında
Merhaba
Ben biyoloji mezunuyum.labaratuarda çalışmak istiyorum ama kpssde hangi sınava gireceğim hakkında hiçbir bilgim yok.yada bu bölümde hangi kamu personeli olabilirim bilgilendirirseniz çok minnettar olurum.Şimdiden tşkler...
duygu.tolga
18, 11, 2009 - 06:24:29
sorunuzun yanıtı
Merhabalar,

Biyolog olarak Kamu Personeli'nde çalışabilmek için B grubu diye adlandırdığımız grup içinde tercih yapmanız gerekir. Yani 10 TEMMUZ 2010'daki sınavın sabah oturumu sizin için yeterli olacaktır. Üniversitelerde yada Genel Müdürlüklerde çalışabilmek için. Yani Türkçe,Matematik, Tarih,Coğrafya, Vatandaşlık derslerinden 120 soru çözeceksiniz. 100 net işinizi görecektir.

Başka yardımcı olmamı istediğiniz konu var mı?
sinemerve
16, 12, 2009 - 03:23:29
matematik-bilgisayar
selamlar
ben matematik bilgisayar bölümü mezunuyum istanbulda formasyon almadan öğretmen olarak atanabilmem için ortalama kaç puana ihtiyacım olabilir? memurluk olarak başka neler yapabilirim? birde ben banka düşünüorum bankada hangi bölümlere girebilirim(ben yazılım-analist kontroller tarzı düşünüorum)banka için kpss a'yamı b'yemi girmeliyim birde yabancı dil sınawı ne zaman oluyor bunun kpds den farkı nedir? teşekkürler
faruk866
17, 12, 2009 - 01:31:16
kpss
merhaba ,ben rus dili ve edebiyatı menzunu olacagım bu sene ,kpss de nerden sorumluyum.hangi bölümü yapmam lazım?tesekkurler.
duygu.tolga
23, 12, 2009 - 04:38:10
sinemmerve'ye yanıt
Bankalar için arkadaşımız sana yardımcı olmuştu. Ben öğretmenlik ve memurluk için yardımcı olayım. Formasyon almada ne kadar yüksek yapsan da öncelik diğer matematik mezunlarının olacağı için ( formasyonlu) size sıra malesef gelmez. Bunun dışında da genel yetenek ve genel kültür çözerek, üniversiteler, genel müdürlükler, müsteşarlıklarda memur olabilirsiniz.
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ 1 2 3 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss