Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
afuruncu
22, 11, 2010 - 09:57:58
hemşirelik lisans
merhabalar duygu hanım ben hemşirelik lisans mezunuyum 2010 yılında yapılacak kpss sınavını kaçırdım en yakın hangi kpss ye girebilirim cevaplarsanız sevinirim
[afuruncu60@hotmail.com]
kontbaron2006
22, 11, 2010 - 22:17:53
lutfen yardım
ben jeolojı muhendısıyım ama A-B hangı turden sınava gırecem arkadaslar ve jeolojı muhendıslıgı dısında hangı tercıhlerı yapabılırım acaba yardımcı olurmusunuz lutfen
kontbaron2006
22, 11, 2010 - 22:20:37
lutfen yardım
jeolojı muhendıslerı hangı turden sınava gırıyor a-b hangısı

ve jeolojı muhendıslıgı dısında hangı alanları secebılırım yardımcı olurmusunuz
kontbaron2006
23, 11, 2010 - 11:54:07
yardım lütfen
jeolojı muhendıslerı kpss hangı gruptayız bız a-b hangısı ??

kaç puan almamız lazım atanmamız ıcın ???

son olarak jeolojı dısında devlette baska hangı kurumlara gırebılırız???

bilgisi olan yardımcı olursa sevınırım!!!!!
nurulu
24, 11, 2010 - 08:13:08
kontbaron'a
Merhabalar 4 yıllık lisans mezunları KPSS A ya girebiliyorlar.Her sene temmuz ayı gibi yapılıyor.

B grubu tercihi genel yetenek genel kültür puanınızla yapabilirsiniz tabi.Bölümnünzün dışında da tercih yapabiliyorsunuz tabiki.

Kurumlar kadrolarını açıklıyor.Mesela Milli eğitim bakanlığı 4 yıllık mezun olma şartı getiriyor sadece diyelim.Oradaki kadroya başvurabiliyorsunuz.

Kolay gelsin.
se_Yyma
9, 12, 2010 - 20:33:15
lisans mezunu düz memurluklar
merhaba ben fen edebiyat tarih bölümü mezunuyum formasyonum yok ve lisans düzeyinde kpss ye girip düz memurluk yazmayı düşünüyorum.kpss b ye mi girmem lazım ve düz memurluk yazabilecegim bölümler nler bu bölümlerle ilgili bilgi almak sitiyorum calısma saatleri ,konumları,ücretleri vs. herseyi ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim...
nurulu
10, 12, 2010 - 13:12:29
selam şeyma
Yok kpss b ye değil KPSS A ya girmen lazım.lisans mezunları A ya girmek zorunda.Sınavda sadece genel yetenek genel kültür yaparsın.Puan 3 ünle düz memurluk tercihi yaparsın.Ama bunu 2012 de yapman lazım.Çift yıllarda B grubu memurluklara alım yapılıyor.Bu sene olacak mesela.Sonraki de 2012 de alınan puanlarla olacak.Çünkü kPss B 2 yılda bir yapılıyor.KPSS A her yıl yapılıyor ancak 2011 de aldığın puanı kullanabileceğin bir memur alımı olmayacak.Çünkü 2011 de B alımı olmayacak.

Ama bence yine de gir 2011 de.B grubu memurluk olmaz da belki bir bankanın sınavı için falan lazım olabilir.Bu benim fikrim tabi.hem de tecrube olur.Tarihi fullersin belki hem.Zor yapıyo insanlar tarihi.Türkiye ortalaması düşük.
nilşen
12, 12, 2010 - 02:25:42
tıbbi biyolojik bilimler
Merhaba duygu hanım, ablam cerrahpaşa tıbbi biyolojik bilimler mezunu kendisi tıbbi biyolog devlet memuru olmak istıyor alanıyla ılgılı hangı devlet kurumlarında çalışabilir kpss'nin ilk oturumuna girebilir mi? ve de hangi kpss notuyla memurluga alınacak? kpss kaçla?

yardımınıza gerçekten ihtiyacım var.
teşekkürler.
rabiaşeyda
20, 12, 2010 - 06:48:41
yardım edermısınız
ben cevre muh.kpss de hangı bolumden sınava gırcem.bu konuda kımseye ulasamıyorum.bu bolume nasıl bır kıtaptan hazırlananbılırım
gamze90
1, 1, 2011 - 17:00:20
yardım lütfen
ben işletme 3.sınıf öğrencisiyim kpss lisansta b grubundan tercih yapacağım girmek istediğim yerler bilgisayr işletmeni sertifikası istiyor lise bilgisayr yazılım çıkışlıyım bu sertifikayı almasam olurmu?bide dikey geçiş yaptığım için önlisans mezunu olarakda sınava girebilirmiyim
sinandemir
3, 1, 2011 - 07:52:55
lisans-Ön lisans
iyi günler duygu hanım... hem önlisans sağlık hemde lisans mühendislik mezunuyum. 2010 yılındaki sınava lisans mezunu olarak girdim. sonraki yıllarda sınava önlisans olarak girebilirmiyim. bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekür ederim..
ozqe
5, 1, 2011 - 15:26:26
HEM LİSANS HEM ÖNLİSANS MEZUNLARI
ARKADAŞLAR GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BİLGİSİ OLMAYAN ARKADAŞLAR BURDA YORUM YAPARAK YETERSİZ BİLGİYE SAHİP OLAN ARKADAŞLARA YANLIŞ BİLGİLER VERİYOR. 2 ÜNİVERSİTE MEZUNU OLABİLİRSİN.HEM LİSANS HEM ÖNLİSANS MEZUNU OLSANIZ BİLE ÖNLİSANS OLARAK KPSS GİREMEZSİNİZ.ÖSYM SİZİ LİSANS KAPASİTESİNDE GÖRDÜĞÜ İÇİN.
İki öğrenim mezunu olan aday, hangi öğrenim düzeyinden KPSS'ye girmelidir?
Bilindiği üzere, 18/03/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik çerçevesinde gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS); memur alımlarında kayırmacılığın önüne geçilmesi ve objektif bir yerleştirme yapılabilmesi amacıyla aynı öğrenim düzeyinden adayların birbirleriyle yarışmalarını sağlayacak şekilde, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları dikkate alınarak farklı öğrenim düzeylerinden yapılan bir yarışma sınavı olduğundan, bu sınava girecek adaylar arasında haksız rekabete sebebiyet verilmemesi için, adayların son öğrenim düzeylerinden sınava girmeleri hususu, tartışılmaz bir zarurettir.

Bu itibarla, KPSS'ye katılan adayların, yapılacak sınavlara en son öğrenim düzeylerinden girmeleri ve tercih işlemlerini de bu öğrenim düzeylerinden yapmaları gerekmektedir.
BU DA RESMİ YAZI ......

nurulu
9, 1, 2011 - 16:56:41
:)
özge haklı.
sinandemir
10, 1, 2011 - 06:33:00
lisans-Ön lisans
cok teşekkürler özge hanım.
ozqe
10, 1, 2011 - 13:30:15
.......
rica ederim
sinandemir
28, 1, 2011 - 05:01:49
memurluktan-öğretmenliğe geçiş
özge hanım peki öğretmenlik mezunu düz memur olursa,daha sonra memurluktan öğretmenliğe geçiş oluyormu acaba? ilginiz için teşekkürler
ampul_floresan
28, 1, 2011 - 13:48:40
bıktım yanlış bilgilerden
arkadaslar 4yıllık üni mezunuyum şemdinlide askerlik yapmam dan dolayı sınava giremedim 2011 kpss ye girip zabıta olmamın bir yolu var mı ya da ptt memuru gibi.. dershanelerin kimi olur kimi olmaz diyor.
ampul_floresan
28, 1, 2011 - 14:11:57
bıktım yanlış bilgilerden
arkadaslar 4yıllık üni mezunuyum şemdinlide askerlik yapmam dan dolayı sınava giremedim 2011 kpss ye girip zabıta olmamın bir yolu var mı ya da ptt memuru gibi.. dershanelerin kimi olur kimi olmaz diyor.
ozqe
3, 2, 2011 - 10:38:36
zabıta
4 yıllıktan mezunsunuz anladığım kadarıyla kpss ye girip zabıta olma şansınız var taban puan 70 istiyor zaten geçerseniz olabilirsiniz
ozqe
3, 2, 2011 - 10:40:26
sinan demir
düz memur olabilirsiniz ama düz memurluktan öğretmenliğe geçiş yapamazsınız tekrar kpss öğretmenliğe girip tercih yapmanız lazımm
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss