Memur Kurumlar Ders Notları Haberler Anketler Tarihçe Kitap - Yayınevi Forum İlanlar Dosya İndir Araçlar İletişim Sınav Salonu
Google Grupları
İş İlanlarına abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
Kullanıcı

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol

KPSS İle İlgili Tüm Gelişme ve Haberler İçin Facebook Sayfamızı Beğeniniz.
sporty_19
23, 3, 2010 - 06:57:23
MRB
ben su an 2 yıllık makıne okuorum ve son donemın sızce basvuru yaparken 2 yılık secenegımı yoksa meslek lısesı secenegını mı ısaretlesem kadrolara yerlestırılmem de daha avantajlı olur bunu cvbnı verırsenız sevınırız duygu hnm kolay gelsın
sporty_19
23, 3, 2010 - 21:06:10
acil
soruma cvb beklıyorum lutfenn yardımcı olun
sporty_19
23, 3, 2010 - 21:06:51
acil
soruma cvb beklıyorum lutfenn yardımcı olun
aöf...
24, 3, 2010 - 06:50:00
sporty
önlisanslı olarak girin daha iyi olur.lise düzeyinde olursa puan seviyesi daha yukarılara çıkıyor önlisans daha avantajlı olur.hem sizin bölümdende alımlar oluyor.geçmiş ilanlara göz atarsanız.kolay gelsin
karadaserkan
24, 3, 2010 - 11:38:42
YARDIM LUTFEN
LİSANS İKTİSAT MEZUNUYUM.2010 KPSS-B YE GİRECEGİM FAKAT İKİTİSAT DIŞINDA TERCİHLER YAPABİLİRMİYİM.ÖRNEĞİN ARŞİVCİLİK,KUTUPHANECİLİK, PTT DE MEMURLUK GİBİ.EGER TERCİH YAPABİLİYORSAM 80 VE UZERİ ALDIĞIMDA ATANMA ŞANSIM NEDİR.İLLA Kİ MEZUN OLDUĞUMUZ BÖLÜME GÖRE Mİ TERCİH YAPMAK ZORUNDAYIZ.TEŞEKKURLER...
aöf...
27, 3, 2010 - 15:50:55
serkan
memurluk için bölüm şartı gerekmiyor.belli bölüm isimleri veriliyor ve çoğu zaman iktisatta bu bölümler arasında.kpssp3 türünden tercih yapabiliyorsunuz ve seksen üzeri olursa ilk atamalarda olmasa dahi akabindeki atamalarda şans var.ama tabi elden gelen en yüksek puanı almak herzaman şansımızı artırır.kolay gelsin.bol şans.
i_ozenc
2, 4, 2010 - 14:36:33
KAFAM KARIŞIKTI OKUDUKÇA DAHA DA KARIŞTI :)
ÖNCELİKLE HERKESE MUTLU GÜNLER.BU KPSS KONUSUNDA KAFAM KARIŞIKTI,OKUDUKÇA DAHA DA KARIŞTI.BEN LİSANS MEZUNUYUM..2010 YILINDA YAPILACAK KPSS B'YE GİREBİLİR MİYİM?FORUMU OKUDUM GİREBİLİRSİNİZ DENMİŞ FAKAT Bİ YORUMDA DA LİSANS MEZUNLARI GİRİP KAZANSALAR DAHİ LİSANS MEZUNU OLDUKLARI ANLAŞILDIĞINDA DÜZ MEMUR OLARAK ATAMALARI YAPILMAZ DENMİŞ.O ZAMAN GİRMENİN NE MANASI KALIR?BU KONULAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.BİR DE POMEM'BAŞVURMAK İÇİN KPSS A'YA MI YOKSA B'YE Mİ GİRMEK GEREKİYOR?GEÇEN SENE KPSS'A GİRİP 76 ALMIŞTIM BU GEÇERLİ OLUR MU POMEM İÇİN??ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....
i_ozenc
2, 4, 2010 - 14:39:57
KAFAM KARIŞIKTI OKUDUKÇA DAHA DA KARIŞTI :)
ÖNCELİKLE HERKESE MUTLU GÜNLER.BU KPSS KONUSUNDA KAFAM KARIŞIKTI,OKUDUKÇA DAHA DA KARIŞTI.BEN LİSANS MEZUNUYUM..2010 YILINDA YAPILACAK KPSS B'YE GİREBİLİR MİYİM?FORUMU OKUDUM GİREBİLİRSİNİZ DENMİŞ FAKAT Bİ YORUMDA DA LİSANS MEZUNLARI GİRİP KAZANSALAR DAHİ LİSANS MEZUNU OLDUKLARI ANLAŞILDIĞINDA DÜZ MEMUR OLARAK ATAMALARI YAPILMAZ DENMİŞ.O ZAMAN GİRMENİN NE MANASI KALIR?BU KONULAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.BİR DE POMEM'BAŞVURMAK İÇİN KPSS A'YA MI YOKSA B'YE Mİ GİRMEK GEREKİYOR?GEÇEN SENE KPSS'A GİRİP 76 ALMIŞTIM BU GEÇERLİ OLUR MU POMEM İÇİN??ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....
ayseng
5, 4, 2010 - 10:29:09
merhabalar
ben önlisans işletme mezunuyum aöf dgsyle geçiş yapdım ve 2011 de lisans mezunu olacagım 2011 yılında yapılan kpss a ya girebilirmiyim.2 seneye bir olan kpss b grubu sınavlarına girebilrisn dediler bana maıl atarsanız sevinirim.şimdiden tşk ediyorum.
aöf...
7, 4, 2010 - 15:04:38
i_özenç
okuduklarınızda karışıklık olmuş.lisanslılar için memurluk şansı var bu yıl ki sınava girebilirsiniz.pomem hakkında konu başlığı vardı ama net hatırlamıyorum ama pomem sınavları için gerekli şart ve koşulları http/www.egm.gov.tr/egitim/index-21.html burdan öğrenebilirsin ve okuyacağın gibi kpss b türünden alım yapılıyor.
aöf...
7, 4, 2010 - 15:11:26
ayseng
kpss a dan seneye mezun olabilecek durumda olacağın için girebilirsin.sınavdan sonra en geç atama dönemine diplomayı almış olman gerekki iş başvurularında diploma istendiğinde gösterebilesin.bu yılda istersen kpss b den girebilirsin.istersen önlisans olarak(çünkü henüz mezun olabilicek durumda değilsin)istersende üçüncü sınıf olduğun halde lisans olarak girersin fakat puanı kullanman zor olur malum mezun olmadan puan işe yaramaz.onun için iki alternatiften önlisans olarak girip şansını denemek en iyisi.
ALİEMREA.
12, 4, 2010 - 08:42:20
kpssb vergi daireleri
slm arkadaşlar ben vergi dairelerinde memur olarak çalıkmak istiyorum 4yıllık (uludağ üni) üniversite işletme bölümünden mezunum

1- bunun için gk-gy yani kpssb den giricem
2- 2008 yılında mezun olduğum üniden kpss08 e girdim kpss3 den 72 puan aldım memleket önemli değil ama merak ediyorum.türkiyede herhangi bir vergi dairesine atanabilirmiydim yoksa şırnak vergi daireside 90 puanlamı aldı endüşük puanla alınan yer neresi ve kaç puanla alındı.
3-benim vergi dairelerine atanabilmem için kpss 2010 da en az kaç puan almam gerekir.
4-bide vergi dairesinde işe başlayan üni mezunu memurlar nekadar maaş alıyolar

arkadaşlar lütfen yardımcı olun.cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
zehra2001
15, 4, 2010 - 04:51:33
önlisan & lisans
sevgili arkadaşlar bende önlisansı bitirdikten sonra aöf den 4 yıllık işletme biirdim kpss 2010 a önlisans mezunu olarak girebilirmiyim sizce hangisi daha avantajlı olur benim için şimdidien teşşekkürler
malimete
15, 4, 2010 - 10:29:38
zehra2001'e cevap
hayır giremezsiniz.en üst mezuniyetiniz ne ise ondan girmek zorundasınız.
aöf...
3, 5, 2010 - 13:40:04
demet
yukarıda arkadaşın yazdığın gibi olmuyor.bunun için yayında yapıldı en yüksek öğrenim seviyeniz ne ise o alandan girilmesi gerektiğine dair.yinede emin olmak netten araştırabilirsiniz
oldfart
4, 5, 2010 - 15:18:42
memurluk
merhabalar.
ben yapı ressamlığı öğretmenliği mezunuyum. bu sene ataması olmamasına ragmen sınava gireceğim. fakat baktığımda tercih yapabileceğim hiç bi alan kalmıyor.acaba öğretmenlik dışında hangi alanlarda tercih yapabilirim.lisans mezunu olmak suçmu.neden hiç bi tercih yapamıyorum. yabancı dilden girme zorunluluğum var mı?
aöf...
6, 5, 2010 - 15:31:59
oldfart
evet bölüm itibari ile mezun çok alım ise belli dönemlerde ve yok denecek kadar az.yani direk bölümünüzden olmasada atama dönemlerinde sadece lisans mezunu olma şartı isteyen kadrolar tercih edilebilir.hayır yabancı dilden zorunlu değilsiniz isteye bağlı.
tavimi
7, 5, 2010 - 07:57:06
LİSANS MEZUNU/VEYA MEZUN OLACAK ARKADAŞLARA
ARKADŞALAR NEDEN ÖNLİSANS MEZUNU OLARAK SINAVA GİRME GEREĞİ DUYOYORSUNUZ ANLAMADIM.LİSANS MEZUNU OLARAKTA GENEL KÜLTÜR/GENEL YETENEK SINAVNA GİRİP DÜZ MAMUR OLABİLİRSİNİZ.ŞU YANLIŞ ANLAŞILMAYI ARTIK DÜZELTELİM SINAV SORULARI AYNI DÜZEYDE EN SON MEZUNİYETİNİZ NE İSE ONDAN GİRİN SINAVA.
HERKESE BAŞARILAR:...
abduksiyon
8, 5, 2010 - 11:25:08
önemli lutfen cvp
merhabalar;

endustrı muhendıslıgı bolumunden mezunum ozel sektorde calısmaktayım bu sene kpss ye kendı ımkanlarımla hazırlandım ve hazırlanıyorum ama onemlı ve cvbını bılmedıgım sorularım var benım yardımcı olursanız cok sevınırım .

sorum şu kpps b gurubundan gırılecek sınava arastırdıgım kadarı ıle bunun ıcın basvurularım pzrtesı baslıyor degılmı yanı temmuzdakı sınava gırmem lazım ? ( eylulde kı sınava gıremıyormuyum ==?? yada hangısıne basvurmam lazım bılmıyorum acıkcası )

sımdıden gelecek yardımlarınız ıcın tesekkurler
aöf...
15, 5, 2010 - 15:56:15
abduksiyon
evet başvurular başladı.temmuzdaki sınava girecekssiniz.öğrenim durumunuz gereği eylüldeki sınava giremiyorsunuz.mühendis olduğunuz için kpss b grubundan atama alıyorsunuz.cumartesi sabah oturumuna girmeniz yetiyor
  [ Yeni başlık gönderemezsiniz ]               [ << Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki >> ]
Müdürler: -

Word'da gör İndir Arkadaşına öner Yazdır RSS Sitene Ekle
Tüm haklar saklıdır © KPSS.com.tr 2007
kpss kpss